Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКичерајски фаци - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Кичерајски фаци

Go down 
+18
90210
G.Sparks
Adolfo
Michael Myers
Pitt
Posh Girl
Ana-Marija
Alexandar
viktorija
Losteech
Eva
dijanape
Bobi
Chris
Beauty
iva_macedonia
solange
Burrows
22 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 05, 2009 7:31 pm

Оваа како не и е срам, ја видовте ли во новиот спот на ДНК и Врчак Кичерајски фаци - Page 2 521588 мисли дека е 18 годишна Кичерајски фаци - Page 2 945213 , а оваа слика е од снимањето на лезбејскиот филм
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 05, 2009 7:40 pm

Да, ја видов Кичерајски фаци - Page 2 521588 Кичерајски фаци - Page 2 521588 Кичерајски фаци - Page 2 521588 Кичерајски фаци - Page 2 521588 Кичерајски фаци - Page 2 521588 Оваа е најлуда дефинитивно на естрадава наша медиумска. Оваа е психопат, перверзничка во права смисла, и мажи и жени сака, едноставно сака секс. Како Лолита се понаша во спотот, се спушта, игра
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 05, 2009 7:58 pm

Да немаше дете ке речев алал да и е на женава, си го живее животот ама баш како што ке посака, али не е така, има керка и срамота е за девојчето
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 05, 2009 8:57 pm

Ќерката затоа е иста како неа Кичерајски фаци - Page 2 871427
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 05, 2009 10:06 pm

Ова на шала го пиша или знаеш нешто ? Кичерајски фаци - Page 2 409660
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 05, 2009 11:02 pm

на шала Кичерајски фаци - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 05, 2009 11:04 pm

ок јас мислев да не ја знае некој и да не е таква Кичерајски фаци - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 06, 2009 2:59 am

Како не му се расипал апаратот на тој што ги сликал, или има некоја специјална заштита за апрати да не се расипуваат кога се сликаат грди фаци. Кичерајски фаци - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Член
Член
viktorija


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 291
Birthday : 1992-04-10
Age : 32
Location : Дома!
Registration date : 2009-07-17

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 19, 2009 1:33 am

абе луге мене зоки и боки ми се кул ... забегани се вкрај ... озбилно не сум таква личност и кога некој не ми се допаѓа не го повредувам толку јавно .... што би било да прочита што пишувате зА него .... еј лјуди ајде ме .... ако не беше толку добар немаше да биде сега каде што е истото се однесува за боки 13 а за драган вучич не коментирам освен во мак. ѕвезди што го гледав го немам никаде гледано знам дека му е м.в син .... и од мак.ѕвезди ми беше супер .... знам дека е “многу“ познат и дека е многу плукан ... али .... немам некој негативен коментар за никој од наведениве ! Кичерајски фаци - Page 2 871427 pozzich
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 19, 2009 2:17 am

Чим Бојаница се осмелил да облече фустан тогаш нема гајле ако слушне по некој лош коментар не се секирај ти Кичерајски фаци - Page 2 327923
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 19, 2009 3:12 am

Кичерајски фаци - Page 2 24632 Боки добар, Боки мислам дека не е збогатен од тоа што облекол фустан и тресе триста зелени, имам слушнато дека е единец и дека неговите родители биле богати, а Зоки можеби е збогатен од неговата работа но човекот како појава е многу, многу грд.
Секој кој е славен треба да знае дека некаде ќе чуе или прочита по некој лош или некој добар коментар зависи каков си заслужил.
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Член
Член
viktorija


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 291
Birthday : 1992-04-10
Age : 32
Location : Дома!
Registration date : 2009-07-17

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 19, 2009 3:31 am

да,да ако сака да ја работе таа професија треба да биде спремен на се ... и на уууу и на аааа ... и на секоја буква од азбуката Кичерајски фаци - Page 2 996773 ....
али јас ни сакам да навредувам а ни да ме навредуваат ....
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 19, 2009 3:47 am

Тоа е нешто друго што ти сакаш ама не знам дали постои таква личност што никого нема навредено, не мислам на тебе, но сигурно те има некој навредено и кога ќе ти дојде преку глава и ти ќе навредиш. Кичерајски фаци - Page 2 327923
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Член
Член
viktorija


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 291
Birthday : 1992-04-10
Age : 32
Location : Дома!
Registration date : 2009-07-17

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 19, 2009 4:06 am

па да да ... но сакав да кажам не започнувам кавга прва, одбегнувам кавги, и кога некој ќе ме навреди чекам шанса за да му вратам милион пати повеќе од тој што ме навредил мене ....А решавав еден квиз можеби ќе биде глупо и да кажам на фб беше мислам се викаше ’’каде е твоето сонце’’ и ми испадна дека никаде го нема и дека не посто такво сонце какво што јас сакам ... и ми дава совет да пробам да видам дали моето сонце е марсовец или пак да пробам со робот врска ....хахаха глупости ! Кичерајски фаци - Page 2 24632 Кичерајски фаци - Page 2 24632 Кичерајски фаци - Page 2 996773

абре лјуди она грдана хелена роза не екур*ва лезбеј*а е .... Кичерајски фаци - Page 2 195609
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeНед Jул 19, 2009 4:06 pm

Па и двете е Кичерајски фаци - Page 2 367412
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Alexandar
Нов Член
Нов Член
Alexandar


Male Број на мислења : 16
Location : Скопје
Registration date : 2009-10-10

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeЧет Ное 26, 2009 2:08 pm

Ми се свиѓа што му го смени некој описот пред некој ден. Па уште атак врз новнарите било тоа.
Кој новинар е овој цреп ве молам. Учевме факултет за новинари, и да не ставаат во кош со вакви дебили.


Крвнички претепан уредникот на „Крема“ Зоран Василевски


Кичерајски фаци - Page 2 Prazno
Кичерајски фаци - Page 2 Prazno


Кичерајски фаци - Page 2 Zoran

Крвнички
претепан уредникот на таблоидот „Крема“ Зоран Василевски. Двајца
маскирани ноќеска го нападнале новинарот пред неговата зграда и со
метална шипка го удирале по глава.
Затскриени од зад
грмушките во паркот истрчале пред Василевски, едниот го турнал, а
вториот по глава го мавал со шипка. По нападот избегале а соседите на
новинарот му помогнале и го однеле во болница. Од тепањето заработил
шест конци на главата потрес на мозокот и вртоглавица.„Очигледно
на некого му пречи, некој се пронашол во тоа што јас го правам, во
текстовите во „Крема“ пред се, и претпоставувам дека е тоа освета. Од
овој весник, шушкавец највеќе им пречи, и се спремни на вакво нешто“,
изјави Зоран Василевски.Зоран Василевски не е единствениот
новинар кој бил нападнат и претепан од насилници, во обид да се замолчи
јавно кажаниот збор и вистината. Нападот врз новинар е напад на
слободата на говорот, недозволиво во едно демократско општество
реагираат од Здружението на новинари.„Уште еден доказ е ова, во
кои темни сфери на живеење, паѓа и пропаѓа македонското општество.
Новинарите овде се третираат како топовско месо, во континуитет“, рече
Роберт Поповски, ЗНМ.„По принцип не се откажувам, и покрај овие шест конци“, вели Василевски.Кој
е нарачателот и напаѓачите, на новинарот Василевски. Полицијата
истражува. Насилниците во профи стил го претепале новинарот и избегале
без да изустат збор. Во минатиот период Зоран Василевски примал
телефонски закани и тоа го пријавил во полиција.„Насилството е
неприфатливо, без разлика дали се однесува за насилство кон обични
граѓани, насилство по однос на одредена професија, и најмалку кога
станува збор за припадници на професијата новинар“, вели Гордана
Јанкуловска, министер за внатрешни работи.Во плус продукција
згрозени од бруталниот напад на уредникот на „Крема“. Доколку изостане
енергична институционална и општествена реакција овој случај ќе
допринесе за уште поголемо деградирање на слободата на медиумите
реагираат новинарите од изданијата на плус продукција.

Кичерајски фаци - Page 2 43436


Кичерајски фаци - Page 2 Pretepan-krema

Како новинар секогаш јасно е дека ќе се борам против насилството во новинарството и слободата на јавниот говор. Меѓутоа, дали може да се каже за ликов дека е новинар. тешко....
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeЧет Ное 26, 2009 2:13 pm

Каков и да е, ова е срамно за една држава како Македонија за која постојано повторуваат дека е демократска, ова не смее да се повтори и се надевам дека напаѓачите ке бидат соодветно казнети
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeЧет Ное 26, 2009 3:09 pm

Што е сега Македонија крива? Кичерајски фаци - Page 2 24632
Дечково е одбивен ептен, мене ме интересираат трачеви и новости, али поради него и не ја гледам таа емисија.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeЧет Ное 26, 2009 3:28 pm

Како бе што е крива? па треба ли да се воведе некој ред овде, или ајде сега ја утре да те истепам ако кажеш нешто што не ми се свиѓа...

кажав и ке кажам пак, и јас не го сакам Зоки но овде не се работи за симпатии, туку за демократија
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeПет Ное 27, 2009 12:08 am

А што па Груевски(Владата) е крив што Зоки бил претепан?
Па и ја би го претепала,брука за новинарите е овој
Провоцира,провоцира у емисии кај него,тресе глупости...и што сака он рамнодушни да останат на него
Каков е одвратен....со метална шипка да те претепаат и да останеш само со 6 коцни???тоа треба ептен бучук да си
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeПет Ное 27, 2009 12:54 am

Luge jas mislam deka i pokraj toa sto go pisuva sepak ne trebase ova da mu se sluci. Vo nikoj slucaj! Znaci, ako site pocnat da tepaat novinari i paparaci zamislete kako bi bilo vo Holivud! Tamu sto se ne se pisuva za celebs. Toa im e rabota na poznatite. Koga odbrale da se zanimavaat so taa rabota, moraat da trpat nesto.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeПет Ное 27, 2009 2:24 am

Абе ајде нека не ми се трескаат од земја да не ги истрескам јас убаво, ко да се некои ѕвезди па уште ке тепаат затоа што напишале нешто за нив... ах да ми се закачи за нога во теков на животот некоја таква квази ѕвезда да види каква лекција ке и отчитам!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Alexandar
Нов Член
Нов Член
Alexandar


Male Број на мислења : 16
Location : Скопје
Registration date : 2009-10-10

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeПет Ное 27, 2009 1:36 pm

Posh Girl напиша:
Luge jas mislam deka i pokraj toa sto go pisuva sepak ne trebase ova da mu se sluci. Vo nikoj slucaj! Znaci, ako site pocnat da tepaat novinari i paparaci zamislete kako bi bilo vo Holivud! Tamu sto se ne se pisuva za celebs. Toa im e rabota na poznatite. Koga odbrale da se zanimavaat so taa rabota, moraat da trpat nesto.

Кажав и во првиот пост. Ако овој човек вие го сметате за новинар, тогаш не гледам причина за понатамошен коментар. Тоа е исто како некој бајач да се смета за доктор.
Новинарите за тоа учат факултет (во најголем број) и не може овој човек да се повикува на новинарство, бидејќи тоа не може да биде.
Тоа што му дупнале глава нема никаква врска со новинарството и со текстовите што ги пишува. Проблемот со него е што тој сака да го тепаат за да се зборува после за него. Тој е изрод не виден до сега. Нешто слично на Боки 13.
Ова е срам за македонскиот етер, и ве молам во понатамошните постови не го поврзувајте со новинарството бидејќи не срами сите што ја работиме оваа професија, едноставно, не може тој да биде во ист кош со нас, бидејќи трачарењто никогаш нема да стане новинарство

И да, државата не е крива што е тој истепан, за тоа си е крив самиот.Што не ме тепале некогаш мене, долго време работам како новинар. Некогаш (нормално) сум пишувал прилози кои некому не му одговарале и во кои некој пронашол повреда на своите чувства или бил критикуван за некои дела, сум одел во сред Арачиново, Количани, Китка со еден тон луѓе кои можат што сакаат да ми направат, па тоа до сега не се случило. Речиси ниеден новинар не е тепан кај нас (многу, многу ретки се тие случаи), а него го тепаат веќе по втор или трет пат
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeПет Ное 27, 2009 3:31 pm

Нема завршено факултет за новинарство? па како го примиле бе Кичерајски фаци - Page 2 199885
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitimeПет Ное 27, 2009 5:16 pm

А Лила, Хелена Роза, Мелита, Ненад, Жаре да не имаат завршено факултет? Тоа се самонаречени новинари поради огромната желба да се мешаат во туѓите животи, да трачарат и тоа да го пренесуваат на телевизија на свој начин со што привлекуваат внимание.
Има новинари и во тие шоу биз магазини, али има и такви кои воопшто не се ни запишале на факултет, па камоли на новинарство.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кичерајски фаци - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кичерајски фаци   Кичерајски фаци - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Кичерајски фаци
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Телевизиски Фаци-
Отиди до: