Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКога ќе пораснам :) Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Кога ќе пораснам :)

Go down 
+9
Bobi
Damjan
dijanape
solange
viktorija
Losteech
Chris
iva_macedonia
Burrows
13 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeСаб Jул 11, 2009 7:27 pm

Ми текна да ја отворам темата, бидејќи пред се во најголем дел членовите на форумот сеуште се во процес на образование...

Што сакате да станете кога ќе завршите факултет? Која е вашата животна желба? Дали уште од порано се интересирате и истражувате околу вашата идна професија? Дали порано сте имале поинакви замисли?

Конкретно, јас би сакал да станам архитект и засега ми е најголема желба тоа. Кога ќе пораснам :) 871427
Премногу се интересирам за светската архитектура, како и сум член на еден македонски форум за таа област.
Едноставно, сакам еден ден да придонесам градот во кој живеам да биде поубам и за мене и за другите жители. :)

Вие? Што имате да се изјасните? Кога ќе пораснам :) 327923
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeСаб Jул 11, 2009 8:32 pm

Еј супер тема....Уште од како знам за себе сакам да бидам адвокатка.Од секогаш ме интересираа тие судски процеси и гледањето како некој адвокат се труди да  ја докаже точноста во своето кажување.Во училиште дури и во аламанахот ми го пишаа тоа.Секогаш бев одлична ученичка со омилен предмет граѓанско.Наставничката постојано велеше браво за мене....Ама за жал моите желби си останаа само желби благодарејќи на мама и тато и целата околина
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeНед Jул 12, 2009 1:02 am

Зошто бе? Баш ми е жал. Кога ќе пораснам :) 165556 Како планираш понатаму?

Јас за средно одам гимназија, па здравје натака на Архитектонски факултет. Кога ќе пораснам :) 871427
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeНед Jул 12, 2009 11:53 am

Јас од мал се занимавам со ова што го правам сега, значи ако не сум работел тогаш со професионални програми како Фотошоп, Афтер Ефект, Илустратор... се занимавав со Movie Maker си правев спотчиња некој со слики, сваштарии само да биде мултимедија Кога ќе пораснам :) 24632 исто така се имам занимавано доста со струјата, многу чепкам по такви работи дури мислам дека тоа прво го имам почнато бидејки немав компјутер од 5 години Кога ќе пораснам :) 996773 секако не почнав со поправање на предметите дома туку со расипување, видеото е партал внатре полно со играчки и заглавена касета така уште си стои Кога ќе пораснам :) 24632 потоа радиото на спалната е исто партал направено, но затоа пред некој ден направив расипан фен Кога ќе пораснам :) 942774 , спроведов струја до половина двор под земја бидејки правевме фонтана, кој и да има расипани новогодишни сијалички кај мене ги носат Кога ќе пораснам :) 24632 но сепак тоа не е она што САКАМ ДА БИДАМ, затоа и одбрав факултет Дизајн и Мултимедија, а не Електро Машински Кога ќе пораснам :) 996773

ова со факсов ми иде ептен добро не можам во ништо да се пожалам значи ептен ми е забавно и интересно не се чувствувам дека одам на факс како другариве што се жалат... затоа препорачувам на сите да си го следат сонот, она што од мали сте сакале да бидете ако сакате професијата да ви биде интересна и со радост да одите на факултет или работа, ако работите или студирате нешто што не сакате на кое сте натерани, ништо не сте направиле
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeНед Jул 12, 2009 4:58 pm

Уууф тешко прашање. Сега ми е интересно да бидам новинар за некои новости од филмот (да водам на пример емисија од типот на „Грајфер“ ама многу подобро и покреативно направена секако или така нешто слично) или музиката или било што поврзано со шоу-бизнисот. Сепак, кога ќе помислам дека новинарството наскоро ќе изумре како резултат на се поголемата популаризација на интернетот, некако добивам впечаток дека за џабе би потрошил 4 години на студирање...друго нешто што ми оди е математиката, ама за да се запишам на Електро ми требаат добри познавања и од физиката, а неа ја мразам од дното на душава..

Ми оди и историјата многу и тоа, памтам бројки како луд, само финтата е што и тоа би било за џабе студирање од едноставна причина што најмногу што можам да станам е професор/наставник а тоа дефинитивно не се моите амбиции..

Значи сума-сумарум, имам многу време за одлучување, но ако утре треба да се запишам на факултет дефинитивно одам на правен, смер новинарство! =))

П.С. Се повеќе размислувам за правен факултет, за станување на адвокат, ама некако тоа ме влече бидејќи секој што е адвокат/било каков правник си има пари осигурано до крајот на својот живот (метафорички речено), а не бидејќи ја сакам професијата како што е случајот со новинарството. Кога ќе пораснам :) 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Гостин
Гостин
avatar



Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeНед Jул 19, 2009 3:14 pm

Мојата желба е после 4 година гимназија да мо=ам да заминам во Бугаија да студирам Ангслики и потоа од таму да можам да си отидам за Америка(мојот најголем сон)Токму ова беше причината што не учев во Скопје,мајка ми цела година ме убедуваше да одам на медицина ама јас не и не.Се надевам ќе ми се исполни ова некој ден,Америка би било мојот остварен сон-дај боже да се случи..ама ќе биде тешко бидејки плановите на родителите се други-не сакајки своето дете да оди во др земја како они што велат и да се измучува мислам дека ќе сакаат да ме запишат на полициска академија,таман јас ќе завршам татко ми ќе се пензионира тоа би значело слободно место-упа колку мразам,но познавајки се себеси нема да го направам она што не го сакам,а знам дека и они ќе попуштат
сега здравје да завршам се петки во гимназија
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeНед Jул 19, 2009 4:09 pm

The American Dream Кога ќе пораснам :) 353532

Кога ќе пораснам :) 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
viktorija
Член
Член
viktorija


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 291
Birthday : 1992-04-10
Age : 32
Location : Дома!
Registration date : 2009-07-17

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 2:41 am

хех па сакам да бидам професорка,адвокатка ... али пред сето тоа сакам да бидам глумица и еден ден да го освојам холивуд ... и да дополнам сакам да пишувам книги али да не бидам писател ...сакам да режирам филмови .... сакам да бидам манекенка ... сакам СЕ!!! добра тема Кога ќе пораснам :) 433111
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 2:44 am

viktorija напиша:
сакам да пишувам книги али да не бидам писател ...
Хахаха ме изнасмеа Кога ќе пораснам :) 24632 Кога ќе пораснам :) 24632 Кога ќе пораснам :) 24632 Кога ќе пораснам :) 24632 Кога ќе пораснам :) 24632 Кога ќе пораснам :) 462314 Кога ќе пораснам :) 24632
(извини ако се лутиш, ама смешно ми изгледа..)
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 2:49 am

Сакам да бидам тесто и да ме месат како Сиело Кога ќе пораснам :) 327923 Кога ќе пораснам :) 353532
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Член
Член
viktorija


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 291
Birthday : 1992-04-10
Age : 32
Location : Дома!
Registration date : 2009-07-17

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 2:50 am

да смешно е троа можи делувам као глупа ... нема што извини преку грешки се учи ... сакав да кажам сакам да пишувам книги али да не се спомнува мое име како писател !!! Кога ќе пораснам :) 24632
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 3:02 am

ThalyBitch напиша:
Сакам да бидам тесто и да ме месат како Сиело Кога ќе пораснам :) 327923 Кога ќе пораснам :) 353532
ѓХахаххха а ние ќе те сонуваме
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 3:41 am

iva_macedonia напиша:
ThalyBitch напиша:
Сакам да бидам тесто и да ме месат како Сиело Кога ќе пораснам :) 327923 Кога ќе пораснам :) 353532
ѓХахаххха а ние ќе те сонуваме

А може да те и испечеме за да те изедеме Кога ќе пораснам :) 996773
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 3:46 am

Леле фала ви,Супер Кога ќе пораснам :) 871427
Едвај чекам да пораснам и да станам тесто.

Кога ќе пораснам :) 24632
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 3:47 am

Јади повеќе квасец Кога ќе пораснам :) 24632
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 3:51 am

И брашно Кога ќе пораснам :) 326968
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 3:58 am

Losteech напиша:
Уууф тешко прашање. Сега ми е интересно да бидам новинар за некои новости од филмот (да водам на пример емисија од типот на „Грајфер“ ама многу подобро и покреативно направена секако или така нешто слично) или музиката или било што поврзано со шоу-бизнисот. Сепак, кога ќе помислам дека новинарството наскоро ќе изумре како резултат на се поголемата популаризација на интернетот, некако добивам впечаток дека за џабе би потрошил 4 години на студирање...друго нешто што ми оди е математиката, ама за да се запишам на Електро ми требаат добри познавања и од физиката, а неа ја мразам од дното на душава..

Ми оди и историјата многу и тоа, памтам бројки како луд, само финтата е што и тоа би било за џабе студирање од едноставна причина што најмногу што можам да станам е професор/наставник а тоа дефинитивно не се моите амбиции..

Значи сума-сумарум, имам многу време за одлучување, но ако утре треба да се запишам на факултет дефинитивно одам на правен, смер новинарство! =))

Ова како јас да сум го пишувала, од збор до збор...
Сакам да станам новинар, тоа е мојата желба која се надевам дека еден ден ќе стане реалност Кога ќе пораснам :) 871427
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 4:01 am

Кате ти си скриениот член Кога ќе пораснам :) 409660
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 4:04 am

Изгледа да, мора да сум зезнала нешто...сега ќе одам да поправам Кога ќе пораснам :) 871427
Вратете се на почетокот Go down
Damjan
Член
Член
Damjan


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 352
Birthday : 1995-07-31
Age : 28
Location : Скопје
Registration date : 2009-05-31

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeВто Aвг 04, 2009 11:33 pm

Јас знам многу работи да правам. Како на пример, знам да глумам, да цртам, да правам филмчиња во Windows Movie и Maker Sony vegas, да правам монтажи во Фотошоп. Ама најмногу сакам да отидам во Америка и да бидам глумец. Во Јужна-во теленовели, а САД-во филмови нормално
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeСре Aвг 05, 2009 5:11 am

Па до пред некоја година единствена желба за понатамошно образование ми беше да се запишам на Факултет за филмска уметност т.е да станам режисер. Имав премногу идеи во главата околу сценарија, и такви слични замисли со седмата уметност. Но некако идејата со текот на времето ми замре, па единствената желба која ми е и ќе биде понатаму е да се запишам на економски факултет отсек бизнис менџамент. Не планирам да одам на државен така да, најверојатно на приватен факултет, но навистина сакам ако имам шанса да учам настрана (читај: Загреб, Прага или Лондон). Имам голема амбиција и се‘ она што си го замислувам си го остварувам, така да се надевам ќе студирам во некој од овие три града.

Значи, i'll be the next Donald Trump Кога ќе пораснам :) 24632
Вратете се на почетокот Go down
Damjan
Член
Член
Damjan


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 352
Birthday : 1995-07-31
Age : 28
Location : Скопје
Registration date : 2009-05-31

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeСре Aвг 05, 2009 9:02 am

Да, сакам и режисер да бидам, или сценограф
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeСре Aвг 12, 2009 9:13 am

Патолог и само патолог
Уффф најсреќна ке бидам ако ми се исполни ова
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeСре Aвг 12, 2009 12:55 pm

Па...100% командир на полицијата мојата најголем желба,премногу сакам оружје,и пред се ја сакам униформата,само уште неколку години и ќе стане реалност мојата желба Кога ќе пораснам :) 996773
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitimeСре Aвг 12, 2009 1:15 pm

El detektive Braun Кога ќе пораснам :) 24632 Кога ќе пораснам :) 598260
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





Кога ќе пораснам :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога ќе пораснам :)   Кога ќе пораснам :) I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога ќе пораснам :)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Литература и Драма-
Отиди до: