Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Home„Нај“ оддел на форумот? Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 „Нај“ оддел на форумот?

Go down 
+4
Chris
Bobi
Losteech
Burrows
8 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next

Гласајте на анкетата
 Прајмтајм серии
 Теленовели
 Филм
 Музика
 Телевизија
 Забава
Види ги резултатите
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeНед Aвг 02, 2009 6:28 pm

Кој оддел го сметате за најдобар и најорганизиран од овој форум?
Кој подфорум од истиот најмногу ви се допаѓа?
Каде поминувате најмногу време?
Каде сметате дека се пишуваат најдобри и најсодржајни мислења?

Иако релативно форумот нема премногу членови (а секако дека има напредок!), сметам дека дискусиите насекаде се доста добри.
Првично форумот е наменет за серии и теленовели, но има и делови каде што може да се дискутира за филмови, телевизија, музика, забава... „Нај“ оддел на форумот? 871427

Па, гласајте и искажете си го своето мислење. „Нај“ оддел на форумот? 433111
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeНед Aвг 02, 2009 6:51 pm

Burrows напиша:
Кој оддел го сметате за најдобар и најорганизиран од овој форум?
За најдобар го сметам оној за прајм тајм серии, а за најорганизиран...тоа е веќе тежок избор, ама веројатно форумот за теленовели затоа што таму има најмногу коментари а и таму најмногу се трудат модераторите да ги направат темите поинтересни и повпечатливи.
Цитат :
Кој подфорум од истиот најмногу ви се допаѓа?
Не можам да издвојам, сите ми се подеднакво интересни. Ако мора веќе еден, тогаш тоа е под-форумот за ABC затоа што на таа телевизија се прикажуваат најоригиналните серии.
Цитат :
Каде поминувате најмногу време?
Па претежно на одделот за прајм тајм серии и за забава.
Цитат :
Каде сметате дека се пишуваат најдобри и најсодржајни мислења?
„Нај“ оддел на форумот? 409660 Мислам дека секој дел од форумот освен оној за забава е преплавен со добри и содржајни мислења...а тоа е голем успех дефинитивно.
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeНед Aвг 02, 2009 7:19 pm

Цитат :
Кој оддел го сметате за најдобар и најорганизиран од овој форум?

За теленовели, бидејќи таму имам вложено најголем труд во преведување на синопсиси и сл. Исто така и одделот за прајтајм серии ми се допаѓа.
Цитат :

Кој подфорум од истиот најмногу ви се допаѓа?

Подфорумот за Теленовели од Бразил и Прајтајм серии од ABC/CW.
Цитат :

Каде поминувате најмногу време?

Теленовели и Оф Топик.
Цитат :

Каде сметате дека се пишуваат најдобри и најсодржајни мислења?
Па што знам, секаде се пишуваат содржајни мислења, но кога ќе видеш во теленовелите има најдолги мислења „Нај“ оддел на форумот? 996773
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeПон Aвг 03, 2009 1:02 am

Гласав за теленовели затоа што може само за едно да се гласа, инаку јас сум за Теленовели и Прајмтајм, мене ми се исти тие два оддела, на нив најмногу внимание се посветува, а Теленовели е попосетен затоа што постојат повеќе теленовели од прајмтајм серии, или повеќе ни се на дофат првите „Нај“ оддел на форумот? 996773

Цитат :
Каде сметате дека се пишуваат најдобри и најсодржајни мислења?

секаде на форумов, имам приметено дека сите гледаме убаво и правилно да се изразиме за било што, оние кој сакаат да се бунтуваат овде научија да бидат сериозни, или пак летнаа од форумов, зависи од карактерот дали ке ја прифати средината каква што е...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 12:18 am

Кој оддел го сметате за најдобар и најорганизиран од овој форум?
Јас лично сметам дека тоа е оделот за прај тајм серии и најдобар и најорганизиран инако и другите не се лоши...
Кој подфорум од истиот најмногу ви се допаѓа?
Најмногу па CW(Warner Bros)
Каде поминувате најмногу време?
Па немам некое определено место бидејки во последно време не сум баш активна ама најчесто сум кај теленовелите оосбено од Аргентина..
Каде сметате дека се пишуваат најдобри и најсодржајни мислења?
Па најмногу според мене такви мислења има во теленовелите и во музиката
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 9:12 pm

Кој оддел го сметате за најдобар и најорганизиран од овој форум?
Веројатно Теленовелите, но не можам да кажам бидејќи само еднаш може да се рече дека го имам посетено, но за да можам да одговорам на второто прашање ќе речам Прајмтајм сериите.

Кој подфорум од истиот најмногу ви се допаѓа?
The CW! И може да се каже ABC!
Каде поминувате најмногу време?
Кај Прајмтајм сериите, особено на The CW.

Каде сметате дека се пишуваат најдобри и најсодржајни мислења?
Воопшто на секое место сите пишуваат убави содржајни мислења, но дефинитивно највеќе кај прајтајм сериите и теленовелите.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 11:33 pm

Кој оддел го сметате за најдобар и најорганизиран од овој форум?
Најдобар и најорганизиран е ТЕЛЕНОВЕЛИ. Темите се ептен издржани со секакви можни информации, па поради тоа можеме да се пофалиме дека е единствениот светски форум каде има такви теми за секоја теленовела.

Кој подфорум од истиот најмногу ви се допаѓа?
Теленовели од Мексико - таму има најмногу теми, најмногу сум пишувала синопсиси за серии, најголем избор од интернет има за тие теми.

Каде поминувате најмногу време?
Најмногу кај теленовелите, па Телевизија.

Каде сметате дека се пишуваат најдобри и најсодржајни мислења?
Зависи од членовите, секаде има одлични и секаде има постери кои само знаат да спамираат и ништо да не кажат. Али генерално, мислам дека кај Прјам тајмот и Теленовелите има најсодржајни мислења.


***Јас ќе додадам уште нешто за оној подфорум кој сметам дека е најслаб. Тоа е за ФИЛМ. Самото име дава можност за многу многу многу широка дебата на многу многу теми, но не знам што е проблемот, сепак приоритет ни се сериите и емисиите отколку филмовите изгледа, па затоа таму заинтересираноста е најслаба. Сметам дека нови членови може да се придобијат токму на тој дле од форумот - ФИЛМ.
За делот МУЗИКА, добар е, си бара нови членови тој дел.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeПет Сеп 18, 2009 7:47 pm

Кој оддел го сметате за најдобар и најорганизиран од овој форум?
па оделот за телевизија,се е убаво средено ,тоа најмногу ме потикна да се регистрирам на форумов
Кој подфорум од истиот најмногу ви се допаѓа?
Телевизиски Фаци-таму ги коментираме фаците кои се најдебилни и оние кои стварно заслужуваат да бидат на тв
Каде сметате дека се пишуваат најдобри и најсодржајни мислења?
во оделот за Прајмтајм серии
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeПон Дек 07, 2009 1:41 pm

Кој оддел го сметате за најдобар и најорганизиран од овој форум?
Немам негативна забелешка кон ниеден оддел.Модераторите се трудат се да биде прегледно и содржински исполнето,иако мала предност имаат одделите за американските и латиноамериканските серии.
Кој подфорум од истиот најмногу ви се допаѓа?
Теленовели од САД/Колумбија и Мексико.
Каде поминувате најмногу време?
Во одделот за теленовели.Сепак содржински најмногу ме привлекуваат.
Каде сметате дека се пишуваат најдобри и најсодржајни мислења?
Во одделот за Прајмтајм и латиноамерикански серии.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeПон Дек 07, 2009 4:01 pm

За серии од било каков вид јас немам видено подобар форум.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:11 pm

Beauty напиша:
За серии од било каков вид јас немам видено подобар форум.
затоа што е најдобар би ги замолил нека го сменат да не пишува forumakers.com туку нешто друго како com
на друг хост нека биде така би бил уште поактивен и најпосетен
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:15 pm

M@RKO напиша:
Beauty напиша:
За серии од било каков вид јас немам видено подобар форум.
затоа што е најдобар би ги замолил нека го сменат да не пишува forumakers.com туку нешто друго како com
на друг хост нека биде така би бил уште поактивен и најпосетен
Па дај донирај малце пари за да го префрлиме на друг сервер.
Што викаш а? „Нај“ оддел на форумот? 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:16 pm

Па не ти е лоша идејата, чим сме веќе редовни членови ајде да го префрлиме на друг сервер. Ако не се лажам, тоа чинеше 2000 евра. Мислам дека секој од нас би дал нешто. Што велите? Марко?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:16 pm

„Нај“ оддел на форумот? 24632 „Нај“ оддел на форумот? 24632 „Нај“ оддел на форумот? 24632 „Нај“ оддел на форумот? 24632 „Нај“ оддел на форумот? 24632 „Нај“ оддел на форумот? 24632 2000 евра?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:17 pm

Beauty напиша:
Па не ти е лоша идејата, чим сме веќе редовни членови ајде да го префрлиме на друг сервер. Ако не се лажам, тоа чинеше 2000 евра. Мислам дека секој од нас би дал нешто. Што велите? Марко?
Немора на платен само да не биде овој форумејкерс „Нај“ оддел на форумот? 983662
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:18 pm

M@RKO напиша:
Beauty напиша:
Па не ти е лоша идејата, чим сме веќе редовни членови ајде да го префрлиме на друг сервер. Ако не се лажам, тоа чинеше 2000 евра. Мислам дека секој од нас би дал нешто. Што велите? Марко?
Немора на платен само да не биде овој форумејкерс „Нај“ оддел на форумот? 983662
Па тогаш за џабе би го префрлале, само би губеле време... „Нај“ оддел на форумот? 864704 Пак ќе има багови како што има и сега БИДЕЈЌИ Е БЕСПЛАТЕН СЕРВЕР. „Нај“ оддел на форумот? 569862

А може да знам што му фали на Форумејкерс? „Нај“ оддел на форумот? 155358
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:21 pm

Ееех секој ден се повеќе се каам што не го почнав форумов на купен V.Buletin, би им платил колку и да ми побараат на Forumotion за да ми ја дадат базата и да префрлам се на купен форум, но не ја даваат.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:25 pm

Марко, кај ја најде жити се поврзаноста на темата и твоето прашање поставено во истата? „Нај“ оддел на форумот? 650339
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:31 pm

Со оглед на големиот интерес кон филмовите, сериите и телевизиите, дали Марко сакаш да бидеш администратор на форумов заедно со Крис?
Ова онака прашувам Крис да те има во план затоа што модератори има доста, а му треба и помош на администраторот.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:34 pm

Beauty напиша:
Со оглед на големиот интерес кон филмовите, сериите и телевизиите, дали Марко сакаш да бидеш администратор на форумов заедно со Крис?
Ова онака прашувам Крис да те има во план затоа што модератори има доста, а му треба и помош на администраторот.
А за што конкретно што би му бил од помош ?да знам дали да прифатам
јас многу сакам дизајн и би бил од корист како дизајнер нормално со помош на Крис
и исто бил бил добар ако се отвори еден подфорум за download на филмови па да отворам теми за филмови
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:44 pm

E тоа не знаеме точно, ама мислам дека до Скопје ќе треба да дојдеш деновиве па да се договорите со Крис.
Оваа недела си слободен да дојдеш во Скопје?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:52 pm

Beauty напиша:
E тоа не знаеме точно, ама мислам дека до Скопје ќе треба да дојдеш деновиве па да се договорите со Крис.
Оваа недела си слободен да дојдеш во Скопје?

„Нај“ оддел на форумот? 959987 „Нај“ оддел на форумот? 959987 „Нај“ оддел на форумот? 959987 „Нај“ оддел на форумот? 959987 „Нај“ оддел на форумот? 959987
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:53 pm

Beauty напиша:
E тоа не знаеме точно, ама мислам дека до Скопје ќе треба да дојдеш деновиве па да се договорите со Крис.
Оваа недела си слободен да дојдеш во Скопје?
Ти мене ме зезаш „Нај“ оддел на форумот? 662473
Ај ја ќе напраам форум и секој кој сака да биде модератор,администратор нека дојде у Тетово со мене лично да се договори „Нај“ оддел на форумот? 959987 „Нај“ оддел на форумот? 959987 „Нај“ оддел на форумот? 959987


Последната промена е направена од M@RKO на Саб Фед 06, 2010 9:59 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 9:59 pm

M@RKO напиша:
Beauty напиша:
E тоа не знаеме точно, ама мислам дека до Скопје ќе треба да дојдеш деновиве па да се договорите со Крис.
Оваа недела си слободен да дојдеш во Скопје?
Ти мене ме зезаш „Нај“ оддел на форумот? 662473 ќе идам ја до Скопје само за еден форум „Нај“ оддел на форумот? 569862 нема шанси

Не доаѓаш само за форумот, туку да се запознаеш и со главниот човек на форумот со кој секојдневно си во контакт. Сега админот ти е многу лут зошто вака го откачи. „Нај“ оддел на форумот? 165556
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 10:00 pm

Ова не е САМО еден форум „Нај“ оддел на форумот? 696398

а Скопје изгледа така далечно... нели? „Нај“ оддел на форумот? 299627

ништо од договорот, ај друг ке барам
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





„Нај“ оддел на форумот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Нај“ оддел на форумот?   „Нај“ оддел на форумот? I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
„Нај“ оддел на форумот?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Околу форумот-
Отиди до: