Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeТеленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Теленовели кои ја променија историјата во светот

Go down 
+8
solange
Bobi
Bayron
Pitt
Missy
Beauty
Chris
LucasScott
12 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Теленовели кои ја променија историјата во светот   Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 I_icon_minitimeСаб Дек 05, 2009 5:34 pm

Интересно е тоа дека СЕ' што се прикажувало во Србија, се прикажувало и кај нас - истите аргентински, истите Телевисини, истите перуански итн.
Единствено кај нас не се имаат прикажувано некои од Телемундо што одат на нивната Фокс (Pecados ajenos, Victoria, Madre Luna, Dame chocolate, Corazon partido, Luna) и две бразилски (Da cor do pecado, Chocolate con pimienta).
Додека кај нив не се имаат прикажувано доста аргентински кои ексклузивно оделе на А1 и некои венецулелски од А1 и од локалните телевизии.


Така да во главно во однос на новелите сме поврзни со Србија, а не со другите екс ЈУ земји.
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Теленовели кои ја променија историјата во светот   Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 I_icon_minitimeСаб Дек 05, 2009 6:07 pm

Да се надоврзам на дискусијата ''Есперанса и Есмералда''.Афинитетите на Едит многу повеќе се изразени кога глуми хероина со силен карактер,што значи дека искрено не ми се допадна многу во улогата на Есперанса,но секако,во секој случај е многу подобра од улогата на Летисија,Есмералда.Незнам зошто е фаворизирана истоимената серија-обична на моменти досадна и патетична приказна за слепата девојка и нејзиниот галан,а покрај тоа Летисија ми беше премногу одвратна. Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 195609
Вратете се на почетокот Go down
Bayron
Член
Член
avatar


Male Број на мислења : 449
Registration date : 2008-08-20

Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Теленовели кои ја променија историјата во светот   Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 I_icon_minitimeСаб Дек 05, 2009 6:07 pm

Beauty напиша:
Единствено кај нас не се имаат прикажувано некои од Телемундо што одат на нивната Фокс (Pecados ajenos, Victoria, Madre Luna, Dame chocolate, Corazon partido, Luna)
Daniela
Sofia, dame tiempo
La mujer en el espejo
El cuerpo del deseo
Corazon partido
Amores de mercado
La viuda de Blanco (2006)
Dame chocolate
Madre luna
Pecados ajenos
Victoria

као ви за аргентинске, тако смо ми БРОЈ 1 по питању телемундових новела од екс.ју Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 606675 а мислим и телевисиних Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 136792 плус тек долази PINK SOAP (канал 24ч теленовеле) тако да се надам још неким старијим телемундовим стварима Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 433111
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Теленовели кои ја променија историјата во светот   Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 I_icon_minitimeСаб Дек 05, 2009 6:12 pm

Bayron напиша:
Beauty напиша:
Единствено кај нас не се имаат прикажувано некои од Телемундо што одат на нивната Фокс (Pecados ajenos, Victoria, Madre Luna, Dame chocolate, Corazon partido, Luna)
Daniela
Sofia, dame tiempo
La mujer en el espejo
El cuerpo del deseo
Corazon partido
Amores de mercado
La viuda de Blanco (2006)
Dame chocolate
Madre luna
Pecados ajenos
Victoria

као ви за аргентинске, тако смо ми БРОЈ 1 по питању телемундових новела од екс.ју Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 606675 а мислим и телевисиних Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 136792

Па добро,не сме пропуштиле многу.Единствено ми е жал што кај нас не се емитувани ''El cuerpo del deseo'' која што е една од најуспешните Телемундови проекти и ''La mujer en el espejo'',која што е една од моите омилени серии.Што се однесува до тв новелите на ''Televisa'',уште подобро,во секој случај ми се допаѓаат само 10% од емитуваните. Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 195609
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Теленовели кои ја променија историјата во светот   Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 I_icon_minitimeСаб Дек 05, 2009 6:18 pm

Па како што гледате од Телевиса само 2 да речеме од сите кои одат кај нив се даваат кај нас, додека пак од Телемундо во Србија оди апсолутно се. Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 24632
Мене ми е подобро да видам дека има различни теленовели на една телевизија, отколку сите да се од една продукција. Има убави и аргентински, Телевисини, Телемуднови, но има и лоши венецуелски, аргентински, мексикански, па затоа треба да се направи избор од повеќе продукции.

А инаку, Пит, се согласувам и јас, ЕСМЕРАЛДА беше просечна љубовна приказна, во почетоот беше интересна, али потоа стана права љубовна новела за љубовни триаголници, љубовни лаги и слично, така да јас и не ја ни гледав понатака серијата.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Теленовели кои ја променија историјата во светот   Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 I_icon_minitimeСаб Дек 05, 2009 6:21 pm

Bayron напиша:

La mujer en el espejo


Е тука ви завидувам, не знам зашто ама отсекогаш сум сакал да ја гледам оваа серија
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Теленовели кои ја променија историјата во светот   Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 I_icon_minitimeСаб Дек 05, 2009 6:24 pm

Chris напиша:
Bayron напиша:

La mujer en el espejo


Е тука ви завидувам, не знам зашто ама отсекогаш сум сакал да ја гледам оваа серија

Пред некое време ја изгледав комплетната верзија.Воодушевен сум.Како што напоменав,една од моите омилени серии,или можеби омилената. Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 722953 Штета што не е излезена скратената верзија. Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 496622
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Теленовели кои ја променија историјата во светот   Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 I_icon_minitimeНед Дек 06, 2009 3:03 pm

Pa Anastasija i ne bese kojznae kolku gledana lil poznata Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 454878
ima uste pogledani koi ne se spomenuvaat no nema da gi spomenam,nesakam da mi se izbrise postot ili pak da ima kavgi.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Теленовели кои ја променија историјата во светот   Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 I_icon_minitimeНед Дек 06, 2009 3:08 pm

Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 24632 Слободно кажи си според тебе кои серии биле погледани?
Ние сите се согласивме дека тоа се Касандра, Клон, Нова земја, Право на љубов, Есмералда, Дивиот ангел, Млади бунтовници, Росалинда, 1001 Ноќ, Фиорела. Во главно тоа се најгледаните серии, сите други имале помала гледаност и не привлекле огромно внимание како овие.

А Анастасија точно дека не беше нешто wow позната и гледана, али мислам дека муабетот беше - ако беше меѓу првите, ќе привлечеше внимание.
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Теленовели кои ја променија историјата во светот   Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 I_icon_minitimeНед Дек 06, 2009 3:13 pm

Beauty напиша:
Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 24632 Слободно кажи си според тебе кои серии биле погледани?
Ние сите се согласивме дека тоа се Касандра, Клон, Нова земја, Право на љубов, Есмералда, Дивиот ангел, Млади бунтовници, Росалинда, 1001 Ноќ, Фиорела. Во главно тоа се најгледаните серии, сите други имале помала гледаност и не привлекле огромно внимание како овие.

А Анастасија точно дека не беше нешто wow позната и гледана, али мислам дека муабетот беше - ако беше меѓу првите, ќе привлечеше внимание.

Pa Dani koja i da bese megu prvite ke bese bomba i najbednata i najglupata serija da se davase megu prvite ke bese bomba.
Vie moze sto sakate da si kazete za Magepsani no fakt e deka bese golem hit-site ja gledaa(osobeno koga idese okolu 20/21casot na A1),isto i Perla,Abrazame muy fuerte itn...
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Теленовели кои ја променија историјата во светот   Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 I_icon_minitimeНед Дек 06, 2009 3:20 pm

Магепсани сигурно дека била гледана во првите сезони, тоа се согласувам. Исто и Перла беше гледана, всушност и сите новели од 18 часот на А1 беа доста гледани (Дивиот ангел, Кога ќе бидеш моја, Перла, Руби).
А гледаност на Прегрни ме цврсто која одеше на локалните телевизии не може да се споредува со гледаност на теленовела на национална телевизија (А1, Телма, МТВ во тоа време). Истото го тврдам за сите кои одеа на локалните беа разлика колку беа одлични, немале гледаност никогаш како оние кои одеа на МТВ или А1.
Сигурна сум дека ако Љубовни врски, Вдовицата на Бланко, Раузан, Пакита, Марисол итн. да се даваа на МТВ или А1 ќе беа многу многу погледани него на локалните.
Вратете се на почетокот Go down
sexandthecity15
Нов Член
Нов Член
sexandthecity15


Male Zodiac : Capricorn Број на мислења : 140
Birthday : 1995-01-15
Age : 29
Location : Kumanovo
Registration date : 2010-08-14

Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Теленовели кои ја променија историјата во светот   Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 I_icon_minitimeНед Aвг 29, 2010 1:26 pm

А заборавивте ли на "Плажата на залезот" популарната американска тв-новела која се даваше на МТВ мислам негде околу 2000-та година. Тогаш серијата беше многу гледана како што се сеќевам.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Теленовели кои ја променија историјата во светот   Теленовели кои ја променија историјата во светот - Page 3 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Теленовели кои ја променија историјата во светот
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Теленовела Инфо-
Отиди до: