Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeДали ја пратите модата? Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Дали ја пратите модата?

Go down 
+6
Serena Van der Woodsen
Pitt
Ana-Marija
solange
Blair Waldroft
Chris
10 posters
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 10:42 am

Дали ја пратите модата?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 11:30 am

Ја пратам и отсекогаш сум ја прател, но најмногу се нервирам кога едно парче ке се рашири по цел град и сите ги гледам во тоа облечени, овде ке ги споменам јакните од Теранова (кратки плави) кој беа во мода пред едно 2-3 години, едноставно немаше девојче што не носеше таква и тоа страшно ме нервираше, тука се исто дуксерите од шутка и еко шопинг изгравирани со коцки на нив Дали ја пратите модата? 195609 не се лоши но кога гледам дека секој копиљ е облечен во тоа сигурно нема да имам желба и јас да облечам такво нешто, и последното ФАМОЗНИТЕ МАРАМИ, и јас ги носам и нема да престанам да го правам тоа поради толкавата распространетост, но стварно не ми е јасно како одеднаш се бутна таа мода кај нас...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 12:47 pm

Не толку често,бидејки и мене ме нервира-А излезе некое ново парче,цел град е облечен во него,сега со оние кожните јакни,кога поледнеш сите така се облечени,а за марамите леле кај нас некои наместо марами кога се завиткаат во шал(ама важно се во модата).Сакам нешто ултра модерно ама поинакво од другите.Знаете кај нас има Мини Маркет-најголем шоп у цел град,и сите од таму купуваат-поволни цени и најнова мода
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 12:56 pm

Се согласувам,и мене ептен ме нервира кога некое парче облека сите го носат Дали ја пратите модата? 195609
Кај нас секогаш тоа се случува Дали ја пратите модата? 983662
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 1:57 am

Епа тоа е мода
И на фестивалите што се еве пример на МТВ Видео Авордс пола од женските беа во црвено облечени зш црвената боја во мода е
Искрено не би се осудила да носам такви модели ко што креираат модниве креатори зш се мн ексцентрични
Пример годинава се носат искинати хеланки и хулахопки и ај сеа ти облечи така ко дро*а некоја
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 2:13 pm

Pa ako go iskombiniras ubavo i diskretno so nesto nema da izgledas kako drolja
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 2:44 pm

Не,не ја следам модата,од причина што не сакам да изгледам еднолично како и другите.Секогаш се облекувам карактеристично,и сосема различно,без разлика дали тие паричиња се во модната сезона.Обожавам комбинации на класика со гангста стил.
Исто така некои парчиња никогаш не ја одминуваат модната сезона,па затоа се оградувам од истите,што значи дека не носам фармерки и класични блузи.
Обожавам трегери,кравати (не свадбарски),кошули,а уште подобар резултат ќе се добие доколку се искомбинираат со широки панталони и патики (за да се разбие класичната монотонија).
Вратете се на почетокот Go down
Serena Van der Woodsen
Нов Член
Нов Член
Serena Van der Woodsen


Female Број на мислења : 49
Location : Во Метрополата
Registration date : 2009-09-29

Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitimeПет Окт 02, 2009 11:28 pm

Chris напиша:
Ја пратам и отсекогаш сум ја прател, но најмногу се нервирам кога едно парче ке се рашири по цел град и сите ги гледам во тоа облечени, овде ке ги споменам јакните од Теранова (кратки плави) кој беа во мода пред едно 2-3 години, едноставно немаше девојче што не носеше таква и тоа страшно ме нервираше, тука се исто дуксерите од шутка и еко шопинг изгравирани со коцки на нив Дали ја пратите модата? 195609 не се лоши но кога гледам дека секој копиљ е облечен во тоа сигурно нема да имам желба и јас да облечам такво нешто, и последното ФАМОЗНИТЕ МАРАМИ, и јас ги носам и нема да престанам да го правам тоа поради толкавата распространетост, но стварно не ми е јасно како одеднаш се бутна таа мода кај нас...

WORD! Дали ја пратите модата? 606675
Униформираност САКС! Дали ја пратите модата? 375650
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitimeНед Окт 04, 2009 1:57 am

Зависи кога како ама не често. Секогаш гледам мене да ми биди удобно во она што го носам. Се подразбира да не е нешто што се носело пред многу години па да изгледа како нешто што мајка ми го носела Дали ја пратите модата? 24632 . Во главно купувам облека во сите бои така која и да дојди на мода јас си сум спремна посебно кога се работи за блузи, кошули ... Дали ја пратите модата? 326968
Вратете се на почетокот Go down
Serena Van der Woodsen
Нов Член
Нов Член
Serena Van der Woodsen


Female Број на мислења : 49
Location : Во Метрополата
Registration date : 2009-09-29

Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitimeНед Окт 04, 2009 7:35 pm

Се е во умешноста на комбинирање и ацесорис =)
Вратете се на почетокот Go down
Gabrielle
Нов Член
Нов Член
Gabrielle


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 11
Birthday : 1993-04-05
Age : 31
Registration date : 2009-11-13

Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitimeПет Ное 13, 2009 10:54 pm

Повеќе се држам кон тоа да имам сопствен стил, и на сопствен начин да ја комбинирам облеката али сепак тоа да изгледа тренди. Иначе ми се допаѓа таа екцентричност на модните писти, мешање на стилови и бои навистина изгледа уникатно.., можам да кажам дека сум нешто измеѓу.
Вратете се на почетокот Go down
Simonka19
Нов Член
Нов Член
Simonka19


Број на мислења : 32
Registration date : 2009-02-01

Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitimeЧет Дек 10, 2009 1:25 pm

M@RKO напиша:
Дали ја пратите модата?
Даааааааа!
Вратете се на почетокот Go down
Bond Girl
Член
Член
Bond Girl


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 276
Birthday : 1993-04-10
Age : 31
Location : Koga kade :D
Registration date : 2010-08-18

Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitimeСре Aвг 25, 2010 4:05 am

Ја пратам мојата лична мода и не се ограничувам во ништо, се облекувам како што јас си сакам, си ги комбинирам моите омилени работи... Не ме интересира дали на нештото му поминала модата, ако мене ми се свиѓа и ако добро ми стои, за мене сеуште не му е помината....
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали ја пратите модата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ја пратите модата?   Дали ја пратите модата? I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали ја пратите модата?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Мода и убавина-
Отиди до: