Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeOмилени/најинтересни предмети и зошто? Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Oмилени/најинтересни предмети и зошто?

Go down 
+11
Posh Girl
dijan4e
Missy
solange
Игор
Chris
Ana-Marija
Pitt
Bobi
STAR
Blair Waldroft
15 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeСаб Сеп 26, 2009 3:48 pm

Еве јас како иницијатор на темава ќе почнам.најинтересни и омилени ми се Англиски,Биологија и Историја.Англиски отсекогаш ми ибло топ,без никакви проблеми како и Биологија али Историја-сега професорката те тера да ја сакаш и тоа како.Мн убаво објаснува,милина,и што е најзакон го знае речиси секој јазик,кога си оди само вели,бај,ариведерчи,чао,на секој јазик.Закон жена е ,а Англиски ми предава ќерка и.прекрасна девојка.
Вратете се на почетокот Go down
STAR
Член
Член
STAR


Број на мислења : 243
Registration date : 2009-08-13

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeСаб Сеп 26, 2009 4:47 pm

Додека учев средно најомилени предмети ми беа англиски и германски.Најомилени беа затоа што отсекогаш сакав странски јазици.Германски учев само во средно и ги знам само најосновните работи.Со англиски немав никаков проблем.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeСаб Сеп 26, 2009 11:45 pm

Дефинитивно англиски јазик и македонски. Германскиот го мразам иако сакам да учам јазици. Исто и природните науки многу ги мразам, општите не се лоши ми одат некако ама овие физика/хемија и математика понекогаш, ама онаа економската математика за бизнис полесна ми е, оваа другава Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 723361
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 12:48 am

Дефинитивно македонски,најмногу бидејќи имаме голем простор за да ги искажеме своите ставови,а исто така и можност да ги покажам моите литературни способности.
Иако сум запишан на економски смер,јас ги преферирам правните предмети,додека математиката не ја сакам воопшто како и германскиот,но затоа англиски обожавам.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 12:50 am

Тука омилен предмет ми е Англиски и француски
Сакам да учам нови јазици и мислам дека ми идат,а исто и хемија/биологија сакам но ке видам како е тука со практична настава а не ко кај нас само да бубаме
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 1:04 am

Немав омилен предмет, но имав омилени професори па можеби заради тоа сум сакал пример да имам македонски и германски за да им се смеам на професорките Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 319488

ахх... да не ја заборавам модната икона по математика Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 136792
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 1:28 am

Chris напиша:
Немав омилен предмет, но имав омилени професори па можеби заради тоа сум сакал пример да имам македонски и германски за да им се смеам на професорките Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 319488

ахх... да не ја заборавам модната икона по математика Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 136792

Сакам пак да ги видам... Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 319488

А омилен предмет мене ми беше англиски, нормално. :)
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 1:33 am

И јас, да им се изнапукам од смеење во фаца, се сеќаваш на комплетите на Полиз? Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 319488 Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 3:07 am

Chris напиша:
И јас, да им се изнапукам од смеење во фаца, се сеќаваш на комплетите на Полиз? Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 319488 Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 24632

Omg Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 24632 Ама посебни бисери секогаш и` беа штиклите/чизмите/што и да носеше Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 3:11 am

Да, јака штикла со панделка напред, а некогаш и одпозади Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 24632 Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 59433
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 3:12 am

Омилен предмет од секогаш Англиски Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 24632
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 5:50 pm

Многу сакав историја и поради содржината на предметот, а пред се поради професорката. Исто така и Англиски
Вратете се на почетокот Go down
dijan4e
Член
Член
dijan4e


Број на мислења : 249
Registration date : 2008-12-21

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeСре Сеп 30, 2009 12:10 am

Лани омилен предмети ми беа Географија и Англиски а сега ми се Англиски и Историја
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeСре Сеп 30, 2009 12:17 am

Јазиците се моја страст и идна професија. Тие секогаш ми биле мои најомилени предмети. Ги мразам природните науки и покрај тоа што мајка ми е проф. по математика и физика. Тапа најголема сум !
Вратете се на почетокот Go down
90210
Нов Член
Нов Член
90210


Male Број на мислења : 53
Location : Скопје
Registration date : 2009-08-07

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeСре Сеп 30, 2009 10:17 pm

Во основно го сакав многу англиски, во средно германски, а сега на фах никој Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 996773
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeСре Сеп 30, 2009 11:18 pm

Омилен предмет одсекогаш ми бил географија. И во основно и во средно. На факс па и немав омилен, освен јазиците.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeСре Сеп 30, 2009 11:41 pm

Математика и македонски, најинтерсни, воопшто не ме замараа
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeСре Сеп 30, 2009 11:58 pm

Мене на факс најомилен час ми е Основи на Дизајн, професорката и асистентот толку добро го објаснуваат секој дел од предметот со разни презентации што можам цел ден да издржам
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 12:00 am

Дизајн? Ај кажи на компјутер тоа се работи, кој програм? Не сакам дизајн воопшто, т.е. не сакам да цртам и тоа посебно на компјутер
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 12:01 am

Chris напиша:
Мене на факс најомилен час ми е Основи на Дизајн, професорката и асистентот толку добро го објаснуваат секој дел од предметот со разни презентации што можам цел ден да издржам

Сестра ми пред една недела дипломира на ЕУРМ како внатрешен дизајнер. Интересна беше целата програма, историја на уметност, проектирање на ентериери, доста интересно. Во втора година исто имаше и италијански јазик.

Одгодина ќе се запишува на постдипломски. Навистина се интересни тие факултети.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 12:06 am

@Dani

Не се работи на компјутер, со компјутерски програми сега од оваа година ке почнеме затоа и ни доделија на сите компјутери од оваа година

Основи на Дизајн е предмет интересен за секој затоа што како прво и основно ги проучуваш сите интересни градби во светот до секој детал, почнуваме од најосновните работи па после идеме накај компјутерски дизајн, учевме за модни бреднови и дизајнери значи се е опфатено, не е досадно како што замислуваш ти да си црташ на компјутер Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 996773


@Bobi

Она изучува дизајнирање на внатрешноста на обијектите?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 12:08 am

Chris напиша:

@Bobi

Она изучува дизајнирање на внатрешноста на обијектите?

Да, за ентериери, сега ќе започне и со приватна фирма, плус проектирање на ентериери, и дизајнирање на плакати, постери и сл. поврзано со графички дизајн, доста и оди и тоа. Но сепак повеќе се свртува кон ентериерите.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 12:14 am

Ммм убаво, имаме таков смер од оваа година ама не ме интересира многу, инаку изработувавме и ние постери и плакати, а потоа и ги цртавме истите интересно беше...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bayron
Член
Член
avatar


Male Број на мислења : 449
Registration date : 2008-08-20

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeСаб Окт 24, 2009 3:59 am

омиљене предмете немам.. највише мрзим математику, физику, хемију и историју.. на сву срећу на факултету имам само математику и нисам је још увек положио.. од тих предмета ми се благоречено повраћало по школи, све остало ту и тамо, права сам могао учити, граматику, географију, биологију, социологију, економију, стране језике и све, ал те никако.. исто нисам волео ни књижевност, зато ми је у средњој школи српски био зезнут јер је захтевао доста књижевности а ја нити једну књигу нисам прочитао.. Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 978884 у основној школи сам се трудио доста како бих могао уписати квалитетну средњу.. уписао сам шта сам желео - средњу економску правни смер, мислио сам након ње наставити са правима, ал пошто су ми већ током прве године средње права постала досадна изгубио сам вољу за тим факултетом, тако да сам ишао у школу да се зезам са друштвом и задовољавао се и са 2.. био ми је циљ само завршити је и уписати факултет што сам и успео, сад још само да завршим факултет и након тога не узимам књигу у руке више никада.. Oмилени/најинтересни предмети и зошто? 782208
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitimeСаб Окт 24, 2009 2:13 pm

На Правен си запишан?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





Oмилени/најинтересни предмети и зошто? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oмилени/најинтересни предмети и зошто?   Oмилени/најинтересни предмети и зошто? I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Oмилени/најинтересни предмети и зошто?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Литература и Драма-
Отиди до: