Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeSubtitle Workshop Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Subtitle Workshop

Go down 
2 posters
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Subtitle Workshop Empty
ПишувањеПредмет: Subtitle Workshop   Subtitle Workshop I_icon_minitimeСре Сеп 30, 2009 4:26 pm

Ќе отворам тема, во случај некој да ми го објасни она што го барам.

Не знам дали знаете како оди таа процедура, ама сакам да знам како да одредувам тајминг за превод. Поточно, сакам да ставам свој превод на трејлер ама поради тоа што не можам да најдам преводи од др. јазици и само да вршам превод на Workshop Subtitle, морам да научам како јас да одредам во кое време кој ред да оди, ајде објаснете ми го убаво, дали тоа видеото мора да го ставам некако во програмот па само да оди, убаво нека ми објасни оној што знае, зошто сакам да си го направам убав каналот на Јутјуб со се‘ и сешто.

И секако, ако може некој да ми најде страница каде што можам да симнувам преводи за трејлери. И Англиски да се не е битно, важно преводи од трејлери да се.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Subtitle Workshop Empty
ПишувањеПредмет: Re: Subtitle Workshop   Subtitle Workshop I_icon_minitimeСре Сеп 30, 2009 8:11 pm

Па си имаш програми соодветни за ова, а и туторијали насекаде од којшто е најлесно се да се научи, а верувам дека и Игор може ова да ти го објасни, јас не сум го практикувал
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Subtitle Workshop Empty
ПишувањеПредмет: Re: Subtitle Workshop   Subtitle Workshop I_icon_minitimeСре Сеп 30, 2009 8:55 pm

Chris напиша:
Па си имаш програми соодветни за ова, а и туторијали насекаде од којшто е најлесно се да се научи, а верувам дека и Игор може ова да ти го објасни, јас не сум го практикувал

Скоро и објаснато е, ќе правам со него некогаш добар муабет на Скајп, подолго да ми објасни.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Subtitle Workshop Empty
ПишувањеПредмет: Re: Subtitle Workshop   Subtitle Workshop I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Subtitle Workshop
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Компјутери-
Отиди до: