Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeМамење на тестови Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Мамење на тестови

Go down 
+8
Missy
solange
iva_macedonia
Blair Waldroft
Игор
Losteech
Bobi
Burrows
12 posters
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeВто Окт 06, 2009 6:21 pm

Дали сте практикувале некакво препишување на тестови? :D
Би ги споделиле ли вашите искуства?

Конкретно, јас и покрај тоа што учам за тест, подготвувам и ливчиња за секој случај. Мамење на тестови 996773 Најчесто ги ставам во прибор и ако ми требаат се снаоѓам некако да ги протнам над големиот куп пенкала и да прочитам тоа што ми треба... Пишувам ептен ситно, другите ми се чудат на тоа. Мамење на тестови 996773
Сум препишал само во многу ретки ситуации, се сеќавам само дека еднаш препишав цела лекција по граѓанско. :)
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeВто Окт 06, 2009 6:24 pm

И ако сум научен или не, јас морам да препишам некогаш на текст. Не умеам баш во тоа, два пати ме имат фатено (музичко) и (германски) Мамење на тестови 24632 Мамење на тестови 24632
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeВто Окт 06, 2009 6:28 pm

Само по физика мамам, зашто тој предмет не можам да го смислам.
Инаку буквално го вадам листот каде и да ми се наоѓа и си препишувам, воопшто не ми е гајле дали професорката ме гледа или не (не за друго - цел клас препишува, па ако се зезнам јас, и другите ќе се зезнат) Мамење на тестови 353532

Инаку, мора да признаам дека јас не сум човек кој знае да препишува, толку имам трема што обично „укакувам“ работа. :)

Затоа и си учам ко што треба. =))))
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeВто Окт 06, 2009 8:57 pm

Losteech напиша:

Инаку, мора да признаам дека јас не сум човек кој знае да препишува, толку имам трема што обично „укакувам“ работа. :)

Мамење на тестови 586438 Мамење на тестови 586438 Мој човек Мамење на тестови 24632 Мамење на тестови 24632 едноставно колку и да сакам не можам. Но јас едноставно препишувам од некој бубалица ако ми се најде, иначе со такви листови и слично само македонски може писмена кога правиме, таму доста се препишува :))
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeВто Окт 06, 2009 9:19 pm

Основно не ни памтам =))
Средно често спремав ливчиња и често ми се наоѓаа, иако и јас го имам истиот проблем-што не знам да препишувам. :))

Сега на факултет не ми паѓа на памет. Само еднаш во прва направив ливчиња за испитот по македонски, ама не ги употребив. :)
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeВто Окт 06, 2009 9:55 pm

Не..никогаш,а и да сакам нема да ми успеа од едноставен страв.btw добра тема
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeВто Окт 06, 2009 10:09 pm

Никогаш не употребувам ливчиња затоа што ми е страв да не ме фатат....Затоа мора да научам убаво или евентуално да препишам нешто од некоја бубалица.
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeВто Окт 06, 2009 10:46 pm

Секогаш препишувам од кај некого Мамење на тестови 327923 ме мрзи ливчиња да подготвувам.
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeСре Окт 07, 2009 12:05 am

Во главно учев и уште учам ми се има случено некоја формула математика а ја препишам од кај тие што седеле околу мене, а за ливчиња не спремам. За тоа време можам да научам Мамење на тестови 871427
Вратете се на почетокот Go down
Wildcat
Член
Член
Wildcat


Male Zodiac : Gemini Број на мислења : 365
Birthday : 1992-06-18
Age : 31
Registration date : 2009-08-14

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeСре Окт 07, 2009 12:19 am

mnogu cesto prepisuvam skoro sekogas Мамење на тестови 24632 podgotvuvam livcinja i prepisuvam na casot od nekoj sto znae do sea ne se sekavam koga se me fatile
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeСре Окт 07, 2009 1:20 am

Препишував цело време и ниту еднаш не ме фатиле
Од кај професори што ги сметале за строги за лоши што викале нема шанси демек кај овој да препишеш пак сум се снаогала некако и секад ми успевало
Дека секогаш коа учев и се како недоволно да ми беше и обавезно праев ливчиња али ако научев ко што треба тогаш пак праев али не ги користев
Баш вчера со другарка ми од Мк разговаравме на темава се смеевме в основно што сме праеле со тоа
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeСре Окт 07, 2009 5:48 pm

Кога се сетам подобро знам дека еднаш француски еден глагол го запишав на раката и божем е топло си поткревам ракавот и се бев згрешила инаку онака ми е страв
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeЧет Окт 08, 2009 3:23 pm

Никогаш не сум препишувал на тестови од ливчиња во средно
во основно ми даваја ливчиња али увек ми беше страв ,трема и некако не сигурен дали да ги извадам или не у тој момент ливчето

Инаку и да не сум учел сум си опуштен на тест не се замарам и 1(единица) да сум добил барем за мене и 1 (единица) е оценка
Фала богу завршив основно и средно нема више такви глупави тестови
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeСре Јун 16, 2010 3:57 am

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 2:29 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeСре Јун 16, 2010 4:09 am

Последниов тест по математика, сите формули ми беа напишани на дигитронот и тоа од внатрешната страна што се отвара. Фантастичен препис а професорот воопшто не надгледуваше! Мамење на тестови 433111

Хемија имав се‘ на ногата и само си ја кревав... но се случи тоа што се плашевме, направила сосем обратни тестови а ни учевме само тоа што ни го дадоа од другиот клас т.е само кај нас ги смени а во другите два исти беа Мамење на тестови 462314 Тестот ми беше 1, на крај сега ми ставија 4 Мамење на тестови 272815 и само тоа и математика ми се четворки Мамење на тестови 477131
Вратете се на почетокот Go down
Richi
Нов Член
Нов Член
avatar


Male Zodiac : Capricorn Број на мислења : 19
Birthday : 1994-01-17
Age : 30
Location : Кавадарци
Registration date : 2010-07-19

Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 9:13 pm

Хахаа, јас секој тест што сум го правел досега ми е препишан. 90% од тоа што ми е на тестовите ми е препишано. хаха
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Мамење на тестови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мамење на тестови   Мамење на тестови I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Мамење на тестови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Литература и Драма-
Отиди до: