Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox)

Go down 
5 posters
АвторПорака
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) Empty
ПишувањеПредмет: Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox)   Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) I_icon_minitimeПон Окт 12, 2009 8:14 pm

Од каде да знаете дали Вашето омилено шоу ќе биде откажано?

Сега, кога сме во ерата на интернетот, и оваа информација ни е на оддалеченост од само еден клик! Американските телевизии како успешна серија ја сметаат онаа која има барем 2.5 рејтинг во таргет групата од 18 до 49 години. Меѓутоа, очекувањата на една телевизија отскокнуваат од една серија до друга, како и од еден термин во друг.

Очекувањата се многу помали, на пример, во петок и сабота, отколку во останатиот дел од неделата.

Без да должам многу, еве ги резултатите од сериите на Fox. (до кои е дојдено со посебни испитувања направени од СТРУЧНИ лица, а не од мене!!!)

Легенда:

  • Најверојатно ќе биде откажана до мај 2010

  • Во опасност да биде откажана до мај 2010

  • Најверојатно ќе биде обновена до мај 2010
ProgramRenew/ Cancel Index
Til Death (S), (F)0.22
Brothers (F)0.26
Dollhouse (F), (P)0.26
Fringe Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) Icon_mrgreen 0.64
Lie To Me (P)0.82
Bones (P)0.83
American Dad (P)0.93
Glee (P)0.96
The Cleveland Show (P)1.13
The Simpsons (P)1.18
Family Guy (P)1.26
House1.56
Извор: TVByTheNumbers

(F) - серијата се прикажува во петок
(S) - серијата набрзо може да биде пуштена во синдикација (веќе се снимени од 66 до 88 епизоди)
(T) - шоуа кои не се во продукција само на една телевизија и поради тоа можат да бидат повеќе толерирани - бидејќи помалку чинат
(p) - термин во кој се очекуваат подобри рејтинзи

Слободно коментирајте на оваа тема. Дали сте шокирани за опасноста која го демне Вашето омилено шоу на оваа телевизија?!

П.С. Информациите на овој пост ќе бидат постојано обновувани. Сега-засега овие бројки важат до неделата која заврши на 13 декември.


Последната промена е направена од Losteech на Сре Дек 16, 2009 11:17 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox)   Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) I_icon_minitimeПон Окт 12, 2009 9:18 pm

Хаус најголем рејтинг Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) 871427
Ме радува тоа Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) 736967 Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) 996773
Вратете се на почетокот Go down
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox)   Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) I_icon_minitimeВто Окт 13, 2009 12:36 pm

Баш штета ако ја откажат Brothers, интересна ми е серијата. Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) 871427 А, Dollhouse не ме изненадува. Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) 736967
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox)   Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 1:31 am

Dollhouse ја откажаа Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) 353532
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox)   Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) I_icon_minitimeНед Мар 07, 2010 4:34 am


FRINGEе обновена за уште една т.е трета сезона!

Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) 833-Fringe_intertitle
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox)   Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) I_icon_minitimeНед Мар 07, 2010 2:50 pm

Не ми се верува! Вест на годината!!! Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) 190950 Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) 586438 FOX Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) 433111
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox)   Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) I_icon_minitimeЧет Мај 13, 2010 12:36 am

HUMAN TARGET и LIE TO ME се официјално обновени за нови сезони.

Цитат :
THIS JUST IN: Although there’s no official word from Fox, sources confirm that the network is thisclose to picking up Lie to Me for a 13-episode third season. Fox has also opted to bring back struggling freshman drama Human Target for a 13-episode second season, with Chuck co-executive producer Matthew Miller coming on board to serve as co-showrunner alongside Jonathan Steinberg.
Вратете се на почетокот Go down
tomislav
Нов Член
Нов Член
tomislav


Број на мислења : 1
Registration date : 2010-11-28

Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox)   Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) I_icon_minitimeНед Ное 28, 2010 11:15 pm

House e zakon!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox)   Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox) I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Кои серии најверојатно ќе бидат откажани до крајот на сезоната? (Fox)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Прајмтајм серии :: FOX-
Отиди до: