Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeСлики од вашите миленици - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Слики од вашите миленици

Go down 
+14
Pitt
Reese Witherspoon
Simonka19
Blair Waldroft
Марија
Missy
dijanape
LucasScott
Losteech
Bayron
Ana-Marija
Beauty
iva_macedonia
Chris
18 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeСаб Окт 24, 2009 2:27 pm

Beauty напиша:
Што раса е кучево? Не расте големо, нели? Сакам таквооооо

Териер. Слики од вашите миленици - Page 2 722953 Едно од најдрагите нешта во мојот живот.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 2:12 am

Последниве неколку месеци, ова е омилено место на мојата мачка за спиење, чистење, лижење и уште што не Слики од вашите миленици - Page 2 24632 уште да се помоча овде

Слики од вашите миленици - Page 2 Gu8-DSC023



и нешто поново од Миа Слики од вашите миленици - Page 2 433111

Слики од вашите миленици - Page 2 Dbt-DSC000
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 2:59 am

Абре јас овие животни одма би ги исфрлила, види како гледаат, плус црна мачка.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 3:04 am

Они знаат да проценат човек, да би дошла кај мене јас сум сигурен дека Миа ке те гризне...

како можеш да го кажеш тоа, зар не ти се слатки?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 3:05 am

Ни најмалце! А по ова што го кажа, ја замразив твојата омилена Миа Слики од вашите миленици - Page 2 24632Слики од вашите миленици - Page 2 24632Слики од вашите миленици - Page 2 24632Слики од вашите миленици - Page 2 24632Слики од вашите миленици - Page 2 24632Слики од вашите миленици - Page 2 24632Слики од вашите миленици - Page 2 24632Слики од вашите миленици - Page 2 24632Слики од вашите миленици - Page 2 24632Слики од вашите миленици - Page 2 24632Слики од вашите миленици - Page 2 24632Слики од вашите миленици - Page 2 24632(шала)
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 3:10 am

Слики од вашите миленици - Page 2 24632 Слики од вашите миленици - Page 2 24632 Слики од вашите миленици - Page 2 24632 црната мачка ми е омилена, али ми има приредено доста морбидни моменти, пример отварам очи едно сабајле, и што ке видам Слики од вашите миленици - Page 2 462314 Слики од вашите миленици - Page 2 521588 мачкава седнала на перницата до мојата глава и ме гледа во очи Слики од вашите миленици - Page 2 24632 Слики од вашите миленици - Page 2 24632 после да не ти кажувам колку ми биле рацете црвени и крвави кога беше помала, што и да мрднеше она рипа и ГРИЗА, не како нормална мачка да гребе, она гриза како куче Слики од вашите миленици - Page 2 462314

еве ја на прозор ај ке одам да и отворам Слики од вашите миленици - Page 2 303369
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 3:27 am

Сакам јас црна мачка да чувам или онаква сиемска језива али мајка ми има фобија од мачки така да само можам да сонувам мачка...
Сакам кученце мало за да ми помине малку фобијата али тука у згради не смее да се чуват миленици
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 3:28 am

Глупости, зашто да не смее?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 3:34 am

Имаат такви полиси
Тука мн луѓе се алергични на такви животинки и демек поголема заштита и не смееш
Дури во некои згради не смее ни да се пуши...
Ако имаш куќа моеш што сакаш да чуваш
И интересно е тука нема кушиња скитници.Мачки има али мн ретко да видиш и ако имаш куче само врзано смееш да го шеташ а ако случајно те нападне куче на пример,цел живот газдата на кучето ке ти плака оштета а кучето ке биде веднаш усмртено
Не те прашуваат како зашто така се случи туку ако пријавиш пример Дани доага кај тебе и Миа ја каса и Дани вика полиција и полиција одма доага и го усмртува кучето а ти и плакаш на Дани доживотно оштета
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 3:43 am

Ке го усмрти? па после јас него Слики од вашите миленици - Page 2 996773 мило ми е што живеам во земја каде што правилата не се некоја силна страна, затоа што не знам како би издржал Слики од вашите миленици - Page 2 462314 Слики од вашите миленици - Page 2 882677
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 3:56 am

Еее да видиш тука како е
Не те прашуваат зпшто како туку одма казна
Не само за кучиња туку за се
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 3:59 am

Затоа враќај се каде што грее сонцето Слики од вашите миленици - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 6:32 am

Ееее кад би могла...
Абе ок е не е за жалење али знаш навикнати ние на анархија у Мк и сеа тука се нешто смета
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 1:14 pm

Па така треба, јас се согласувам со тие правила. Кај нас може и улично и домашно куче да те нападне по улица затоа што никој не води никаква сметка. Кај Рекорд во тоа тунелот има милион кучиња скитници кои едно време и напаѓаа, потоа низ парковиве луше шетаат кучиња без ланец и без маска. Сепак тоа е животно, не се однесува како човек и којзнае кога што може да му текне и да те гризне.
А Ана Марија, ти кога ќе дојдеш во Македонија?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 1:42 pm

А што бараш ти во тунелот кај Рекорд? Слики од вашите миленици - Page 2 24632 Слики од вашите миленици - Page 2 24632 Слики од вашите миленици - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 1:51 pm

Слики од вашите миленици - Page 2 24632 Aбе кога се поминува од таму, и дење и ноќе исто е.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 10:24 pm

Не само на Рекорд,у Аеродром кај касарната,војниците ги ранат и ги чуват кучињата и насабајле коа идевме у школо(карши касарната е школото) абе по 10-15 кучиња се испонаредиле у школски двор толкави ко магариња сум кружела ко будала од Бисер сум идела за да влезам од друг влез кај што нема кучиња
Еднаш едни хаски две ке ме нападнеа за малку навечер без ланец без маска огромни ми се сипаа јас 3 дена ко забегана бев од тоа Слики од вашите миленици - Page 2 24632
Мајка ми ги пријави сите мутави се прават не требало кај нив и само даваат броеви кај кој да се јавиш...будала работа
А нај ме нервира онаа Мелита кучкаркана коа ке каже на ТВ "се згрозив вчера од еден настан каде што човек без душа така ладнокрвно отру едно невино кученце" а не глеа дали тоа невино кученце нешто му направило на тој човек

Дани догодина ке дојдам во Мк али само преку лето Слики од вашите миленици - Page 2 871427
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeПон Окт 26, 2009 1:22 am

Се згрози од Мелита? епа јас се згрозив од репликата на Мелита,

како може некој да отруе невино куче? јас не можам да сватам
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeПон Окт 26, 2009 2:45 am

Од каде знаеш дека тоа куче е невино
Животно е никогаш нема да знаеш што може да ти направи
Друго е некој без причина да убива а друго е со причина
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeПон Окт 26, 2009 4:58 am

Сите животни на планетава се невини, затоа што тие не располагаат со толкава количина на мозок за да можат да си дозволат да бидат и проклети меѓу другото, како што може човекот Слики од вашите миленици - Page 2 996773

е сега ке речеш напаѓаат, па сигурно има причина за тоа што некое куче ке те нападне, тоа го прават во самоодбрана, а за оние дивите кој ги нарекуваат скитници, повторно е крив човекот затоа што не ги згрижил, тие не можат сами да си направат дом освен ако некој човек не го направи тоа за нив...

со кое право некој може да умртви суштество кое не го ни створил?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeПон Окт 26, 2009 7:14 am

А со кое право па куче смее да нападне човек
Има центри за згрижување на скитници,зошто државата не ги згрижува
Кај мене у зграда имаше Злате кафана и постојано имаше кучиња по месото а на истот место и деца еден куп си играа и што сеа некој треба да си го згрижи детето да не го пушта надвор зашто ради некоја џукела што ја хранат
Во нормална држава нема скитници кучиња
Во Канада ќораво куче не сум видела по улица а не па да те нападне некое
Смеј изнесија Миа тука без маска и да нападне некој нема да ја видиш поише а на тој нападнатиот ке му плаќаш цел живот.И ништо да не му е кучето се обидело да го нападне и не прашуваат зашто или кој с`скаше туку доага и го усмртува и крај нема расправање а не кај нас две хаски толкави големи ке ме нападнеа и кој е тука крив
Не викам дека нема такви будали кои се ситат со убивање на животни али мене некој да ме нападне или не дај Боже у иднина дете некој да ми нападне па што сака нека биде нема да го жалам
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeПон Окт 26, 2009 1:54 pm

Епа нека проба некој тоа да го направи на моето куче па да видиш како ке си помине, исто како да ми чепнал некој од семејството Слики од вашите миленици - Page 2 327923 за незгрижените кучиња повторно ке кажам крива е државата или пак во најмал случај градоначалникот на градот каде што се тие кучиња
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeПон Окт 26, 2009 9:40 pm

Па што го чуваш кучето ако не знаеш да се грижиш за него
Ако ти е толку драго нема да дозволиш да напаѓа и да р`же по секој(ова општо не конкретно за тебе)
И може у Македонија ако така напраат после тој што ке го напраи тоа нема да биде жив али дојди тука да те видам дали така ке постапиш како што викаш
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeПон Окт 26, 2009 9:54 pm

Ама не сум таму, Слики од вашите миленици - Page 2 996773 а фала богу не ни сакам да бидам... пу пу пу Слики од вашите миленици - Page 2 945213

дебатава е за ситуацијата во Македонија, а и да бев таму сигурно нема да останев со скрстени раце, во тие земји имаат такви глупави правила затоа што народот им е како стадо овци, што ке им наложат они тоа прифаќаат и прават, кај нас фала богу не е така имаме друг менталитет, да кажам балкански Слики од вашите миленици - Page 2 353532 за се што ти смета ке си се побуниш!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitimeПон Окт 26, 2009 10:02 pm

Абе и кај нас има такви правила али само на хартија,никој не ги почитува а тука што и да се донесе се почитува
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Слики од вашите миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слики од вашите миленици   Слики од вашите миленици - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Слики од вашите миленици
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Фамилија-
Отиди до: