Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeТеатарски претстави Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Театарски претстави

Go down 
+2
Missy
Bobi
6 posters
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Театарски претстави Empty
ПишувањеПредмет: Театарски претстави   Театарски претстави I_icon_minitimeЧет Дек 17, 2009 12:52 am

Една тема за која би сакал да дискутирам се развиеноста на театарот во Македонија. Мислам дека во Македонија има одлични режисери и актери за да се направи една одлична претстава. Воедно и се изведуваат доста претстави.

На пример еве ќе го земам Кавадарци, во кој град годинава се оддржаа 10 претстави кои активно беа емитувани по еден месец а може и повеќе, значи имаа огромна популарност и гледаност. Едната од нив беше и кавадаречката верзија на „Госпоѓа Министерка“ која во Скопје се емитува редовно, каде што во главната улога се појавува Весна Петрушевска, воедно пред неколку месеци имав и можност да ја изгледам таа во Скопје.

Неостварлива моја желба е да отидам да гледам некој познат мјузикл во Бродвеј, веројатно многумина ја имаат таа желба, поради тоа би сакал и во Македонија да има такви претстави/мјузикли од наши глумци, сигурно би било прекрасно дело.

Па... која е последната претстава која сте ја гледале? Омилена претстава и слично?
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Театарски претстави Empty
ПишувањеПредмет: Re: Театарски претстави   Театарски претстави I_icon_minitimeЧет Дек 17, 2009 1:41 am

Многу ретко одам на театар. Во Прилеп освен театарските игри преку лето за кои не се најдуваат карти многу често и не се организираат баш претстави. Можи една на 2-3 месеци и поретко. Во секој случај во средно училиште одев постојано, а сега немам појдено одамна. За последна гледана претстава не се сеќавам
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Театарски претстави Empty
ПишувањеПредмет: Re: Театарски претстави   Театарски претстави I_icon_minitimeСре Јун 16, 2010 4:04 am

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 2:29 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
macaparket
Нов Член
Нов Член
macaparket


Број на мислења : 1
Registration date : 2010-06-16

Театарски претстави Empty
ПишувањеПредмет: Re: Театарски претстави   Театарски претстави I_icon_minitimeЧет Јун 17, 2010 5:49 pm

Жал ми е што не се постетувани театарите.
Јас редовно одам и последна ја гледав Суд во МНТ на која салата беше (за жал) празна!
Се знам и со актерите и го знам нивното гледиште на ситуацијата и мислам дека ќе се работи на тоа да се промени, со оглед на тоа што ќе се обидеме да поченеме од септември еден проект кои ги вклучува средните училишта и нивните драмски секции. Дали ќе успееме незнам!

Инаку еве страна за сите што го поддржуваат мк театар:
https://www.facebook.com/pages/I-3-MACEDONIAN-THEATHER/104064729641926?ref=ts
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Театарски претстави Empty
ПишувањеПредмет: Re: Театарски претстави   Театарски претстави I_icon_minitimeПет Јун 18, 2010 9:46 am

Немам некоја навика да одам, а театар сакам.
Последно што бев - вторпат на Демонот од Дебармаало. Одлична. :)
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Театарски претстави Empty
ПишувањеПредмет: Re: Театарски претстави   Театарски претстави I_icon_minitimeПет Јун 18, 2010 8:37 pm

И јас бев на Демонот од Дебармаало.Што убаво се изнасмеав на неа Театарски претстави 959987 Ама треба уште многу работа на драмски за да биде тоа што некогаш бил
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Театарски претстави Empty
ПишувањеПредмет: Re: Театарски претстави   Театарски претстави I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Театарски претстави
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Литература и Драма-
Отиди до: