Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeSALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010

Go down 
5 posters
АвторПорака
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 Empty
ПишувањеПредмет: SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010   SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 I_icon_minitimeВто Дек 29, 2009 7:23 pm

SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 57o-salvad


Salvador de mujeres-Женски спасител

година на производство:2009/10


Kратка содржина:

Обично момче од соседството со фама на заводник и женкар, кој ужива во интернационална слава на боксер, случајно ќе се најде во вртлогот на играта каде што мажите се платени за сексуални односи со дамите од високото општество.

Ова е прва реализација на колумбиската телекуќа Телевидео да работи за Веневисион. Авторка на сценариото е аргентинската писателка Марсела Ситерио позната како авторка на детската новела Patito Feo (Atrevete a Sonar).

Улоги:

RUDDY RODRIGUEZ, CARLOS GUILLERMO HAYDON и ALEJANDRA SANDOVAL.


Последната промена е направена од LucasScott на Вто Дек 29, 2009 10:25 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010   SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 I_icon_minitimeВто Дек 29, 2009 10:22 pm

Не звучи лошо, глумциве ми се тотално непознати
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010   SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 I_icon_minitimeВто Дек 29, 2009 10:32 pm

Непознати глумци, секси глумец, глумицата од лево ми заличе на Кораима Торес SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 462314
Содржинава е интересна, али си имам некоја замисла во глава како ова ќе изгледа во стилот на Веневизион, евтино ептен.
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010   SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 I_icon_minitimeСре Дек 30, 2009 10:12 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 1:22 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010   SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 I_icon_minitimeСре Дек 30, 2009 10:17 pm

Имаше одлични венецуелски, особено постарите како Касандра, Љовисна, Во туѓа кожа, Се за љубовта и Кралица на срцата. За мене тоа беа одлични серии на времето.
Поновиве од РЦТВ воопшто немам желба да ги погледнам, затоа што со оглед на прикажаните понови на нашиве локални телевизии, можам да забележам дека квалитетот им е НУЛА, неуверлива глума, пиштење, дерење, милион ликови собрани во еден пансион итн.
Анастасија, Презир и Засекогаш твоја од последниве 10 години ми се најинтересни серии, но сепак за нивниот квалитет немам коментар.
Од Веневизион немам желба за ниедна серија да погледнам, затоа што џабе се убавите глумци, кога дејството можам да замислам на што ќе личи.
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010   SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 I_icon_minitimeСре Дек 30, 2009 10:28 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 1:23 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010   SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 I_icon_minitimeСре Дек 30, 2009 10:36 pm

Moжам само нешто да потврдам. Летово имав можност да гледам доста епизоди од ВО ТУЃА КОЖА и со сигурност можам да кажам дека серијата е можеби најдобра венецуелска серија, верувајте дека во моментов нема подобра серија од таа, а која се прикажува на било која телевизија. Тотално одлична режија, одлична приказна, одлична глума, невидена емоција, издржани дијалози со голема тежина, за разлика од денешните серии од Телевиса/Телемундо/РЦТВ ...
Касандра си се дава традиционално на БТР секоја година, ја гледав, ми буди јака носталгија, но сепак можам да кажам дека е доста солидна серија, нормално да не правиме муабет за тогашниот начин на продуцирање и денешниот начин, но и Касамндра, и Во туѓа кожа се одлични серии.
На што личат денешниве венецуелски каде се' изгледа толку конфузно, хаотично, смешно, неуверливо, права лудница од ликови и настани. И Презир, и Анастасија и Засекогаш твоја беа такви лудници, но ете ги гледав, ми беа интересни.
Чела ја мразев тоа време кога се даваше, а исто така доста голема одбивност ми создаваат сериите како Por todo lo alto, Amor a palos, Trapos Intimos ...
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010   SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 I_icon_minitimeСре Дек 30, 2009 10:43 pm

...
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010   SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 I_icon_minitimeПет Ное 19, 2010 5:20 pm

Оваа серија во јануари започнува на Zone Romantica
Вратете се на почетокот Go down
ilce
Нов Член
Нов Член
ilce


Female Zodiac : Pisces Број на мислења : 147
Birthday : 1985-03-11
Age : 39
Location : Prilep
Registration date : 2009-06-19

SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010   SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 I_icon_minitimeПет Ное 19, 2010 5:30 pm

Beauty напиша:
Оваа серија во јануари започнува на Zone Romantica
супер баш сакам да ја гледам
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 Empty
ПишувањеПредмет: Re: SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010   SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
SALVADOR DE MUJERES, Venevision|Televideo|2010
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» MAREA TROPICAL, Venevision|2010
» TOMASA, TE QUIERO, Venevision|2009-2010
» SACRIFICIO DE MUJER, Venevision International|2010
» SAMANTHA, Venevision|1998
» ACORRALADA, Venevision|2007

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Теленовели од Венецуела-
Отиди до: