Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeИницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии

Go down 
+7
Ike
Burrows
eftim gashtov
Chris
Missy
Beauty
Славко
11 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 1:23 am

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 190950 Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 979787 Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 190950


Eте ни ја старата добра МТВ Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 190950 Супер за филмовите и спортот, само уште едно прашање, дали тоа значи дека ќе има повеќе теленовели на МТВ?
Дали ќе има латино новели?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 1:24 am

eftim gashtov напиша:
Telenoveli ke ima naskoro,momenatalno se biraat naslovite .Za onie sto sakaat sport eve da ve informiaram deka NBA play off ke odi na MTV od 15 april ,a potpisavme dogovor so FOX i so Warner za otkup na 100 filma .Naslovite se top ,Borad , Transformers ....pa se do cela kolekcija na Kjubrik

Само да ви кажам дека најдобро ќе биде да се обратите во бразилската Реде Глобо продукција. Од таму ја емитувавте серијата „Вљубени жени“, па се надевам дека и др. ќе имате. Но сепак ако е добра теленовела од друга продукција ништо штета.

Извести не кога ќе се дознае поскоро. А за филмовите, ДА, видовме дека имате доста нови, само треба малце повеќе реклама.
Вратете се на почетокот Go down
eftim gashtov
Вип Форумџија
Вип Форумџија
eftim gashtov


Број на мислења : 15
Registration date : 2010-01-23

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 1:26 am

Zakupivme 40 tina bilbordi pa ke se obideme malce i so poinakva reklama ..fala za sugestijata .Ajde kazete svoe mislenje i za The WIRE sega sto ni odi na programa
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 1:33 am

Јас не ја гледам таа серија, не ја ни фатив од почетокот, ако ја гледа некој друг нека каже. Мене ми е најинтересно Шоуто на Хоуви.

Уште едно прашенце - кога ќе почне теленовелата конечно?
Вратете се на почетокот Go down
eftim gashtov
Вип Форумџија
Вип Форумџија
eftim gashtov


Број на мислења : 15
Registration date : 2010-01-23

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 1:50 am

Ke ima tele noveli no ajde kazete kakvi .nie se dvoumime ,dali latino ,turski indiski americki srpski ...(pravime za vasa info.i dve nasi edna humoristicna i edna pomoderna
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 1:54 am

ЛАТИНО ТЕЛЕНОВЕЛИ. Се е подобро отколку ништо да се нема. МТВ си беше позната по најдобрите латино и затоа сакаме пак да ги има на програмата, секоја телевизија ги има и секоја државна телевизија на Балканот ги дава.
Вратете се на почетокот Go down
eftim gashtov
Вип Форумџија
Вип Форумџија
eftim gashtov


Број на мислења : 15
Registration date : 2010-01-23

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 2:03 am

prifakam,no samo da znaete ova turskive i indiskive pravam lom so gledanost Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 650339
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 2:09 am

Па прават лом затоа што се први такви серии кај нас, секоја следна турско индиска ќе има помала гледаност додека пак латино секогаш ќе си останат гледани и секаде и се даваат и по нашиве телевизии и на сите други телевзии на Балканот. Затоа предлогот ни е латино теленовела, сите други ќе се сложат со мене, секоја латино е подобра од било каква турска или индиска
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 2:19 am

eftim gashtov напиша:
prifakam,no samo da znaete ova turskive i indiskive pravam lom so gledanost Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 650339

Па целта на МТВ не е да се натпреварува во гледаност со другите телевизии, туку да емитува програма што е од јавен интерес. Немате нели дозвола за реклами во прајм-тајм, така да не треба да се грижите многу за тоа. Ама и онака сте трети по гледаност.

Ме радува тоа за новостите, инаку ако правите македонски серии ангажирајте некоја продукција за да ги работите заедно, вака сами со остатоците од техника ништо нема да направите.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 2:23 am

eftim gashtov напиша:
prifakam,no samo da znaete ova turskive i indiskive pravam lom so gledanost Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 650339

Не е до земјата од која потекнува новелата, до терминот е! Затоа вие ќе се обидете со поинаков термин, според мене бразилска новела, и добра реклама.

Нормално да не очекувате гледаност како на А1/Сител, но затоа ќе имате задоволителен број на гледачи на истата новела, ние ќе се потрудиме ете и Крис на неговата страница, да има подобра реклама и заинтересираност серијата.

THE WIRE не е според мој вкус, баш ме интересира колку гледаност има. Иначе според критиките низ светот била одлична, но не по мој вкус.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 2:26 am

А инаку кога ќе се редизајнирате? :D
Знам дека напнав со прашањето, ама баш ме интересира. :D
Гледам во последно време пробувавте нешто за филмовите и за сериите/шоуата, ама треба на повисоко ниво да се направи тоа... И се' да се направи како што треба, од вести, до трејлери, шпици... :)
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 11:22 am

eftim gashtov напиша:
Ke ima tele noveli no ajde kazete kakvi .nie se dvoumime ,dali latino ,turski indiski americki srpski ...(pravime za vasa info.i dve nasi edna humoristicna i edna pomoderna

Дефинитивно латино, по можност бразилски.

Кога сме веќе на темава ти пишав (Ефтим) приватна порака, но не ми одговори па еве истото ќе ти го пренесам и овде.

Цитат :
Kога веќе се начна темата репризирање на серии, смеам ли да дадам
предлог за репризирање на неколку постари латиноамерикански серии?
Чинам
дека народот (посебно форумџиите овдека) би ги израдувала реприза на
Вљубени жени, За твојата љубов, Никогаш нема да те заборавам,
Есмералда...Или пак некоја американска серија како Градот, Беверли
Хилс, Плажата на Залезот и сл.

Те молам за одговор.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПет Апр 09, 2010 8:11 pm

Баш ке ми биде мило ако МТВ почне да се дига на нозе, како што спомна Боби, веб страната е тука да помогне за било што, еве денеска ке објавиме нешто што склопи Burrows од сите овие информации кој ни ги донесе Ефтим деновиве.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПон Апр 12, 2010 12:41 pm

Chris напиша:
Баш ке ми биде мило ако МТВ почне да се дига на нозе, како што спомна Боби, веб страната е тука да помогне за било што, еве денеска ке објавиме нешто што склопи Burrows од сите овие информации кој ни ги донесе Ефтим деновиве.
мене па срам ќе ми биде ако они почнат да даваат добри серии,како ќе им бидат најавите смешки направени во Power point Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 959987
а па буквите од 98 година како на фестивалине Златно славејче,Цветници...ај да не зборам друго
пошто цел ден има за ова дискутирање
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПон Апр 19, 2010 7:39 pm

Фала за „Сашка и Сашо“, само што ја забележав на МТВ. Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 319488
Изгледа денес почнала и оди во термин од 18:30.
Вратете се на почетокот Go down
Славко
Нов Член
Нов Член
Славко


Број на мислења : 6
Registration date : 2010-01-09

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeВто Мај 25, 2010 6:10 pm

eftim gashtov напиша:
Vo DVD izdanie za prodazba naskoro ke izlezat okolu 200 epizodi na Makedonski narodni prikazni ,a iskreno za ostanatite serii ne sme razmisluvale da gi izdavame ,no ovoj forum veke zapocnuva da me razubeduva.Vo sekoj slucaj ke se digitaliziraat za vrememto da ne gi unisti.
Dokolku i nekoja druga ideja vi dojde ....ve citam
Вратете се на почетокот Go down
Славко
Нов Член
Нов Член
Славко


Број на мислења : 6
Registration date : 2010-01-09

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeСре Мај 26, 2010 6:27 pm

Здраво Ефтим!
Најпрво дозволи ми да изразам задоволство што некој во МТВ започнал да работи на овој проект. Исто така пред да ти поставам повеќе прашања ме интересира колку имаш допирна точка со тимот што работи на овој проект и дали ти е дозволено да коментираш за проектите на МТВ?
ПС. Во претходниот пост поставив повеќе прашања и истакнав неколку забелешки, но поради некои технички пречки форумџиите не можат да го видат, веројатно затоа што беше предолг. Ќе ги поставам повторно доколку добијам одговор на дадениве. Поздрав!
Вратете се на почетокот Go down
sexandthecity15
Нов Член
Нов Член
sexandthecity15


Male Zodiac : Capricorn Број на мислења : 140
Birthday : 1995-01-15
Age : 29
Location : Kumanovo
Registration date : 2010-08-14

Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitimeПон Окт 04, 2010 2:40 am

Сте заборавиле да отворите тема за К-15. Хумористична сериска емисија која оди веќе 15 години.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии   Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Иницијатива за дигитализација на најдобрите македонски серии
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Македонски ТВ Серии-
Отиди до: