Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeВртелешка (Канал 5) [Завршено] Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Вртелешка (Канал 5) [Завршено]

Go down 
+2
LucasScott
Burrows
6 posters
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Вртелешка (Канал 5) [Завршено] Empty
ПишувањеПредмет: Вртелешка (Канал 5) [Завршено]   Вртелешка (Канал 5) [Завршено] I_icon_minitimeПет Мар 12, 2010 5:02 pm

Вртелешка (Канал 5) [Завршено] 1_300_
Старт на емисијата: 2000 (Телма), 2001 (А1), 2003 (МТВ 1), 2003 (Сител), 2005 (Канал 5) | Водител: Весна Петрушевска

„Вртелешка“ е една од најдолготрајните забавни емисии во македонскиот етер. Започна на Телма, а до денес „изврте“ дури 5 телевизии за да веќе 5 години се емитува на Канал 5.
Водителка е актерката Весна Петрушевска која во некои од сезоните беше потпомогната и од Ана Шутиновска, Васил Зафирчев и Сашко Коцев.
Сезоната во 2006та, откако Весна ја презеде „Пирамида“, ја водеа Петар Ѓошев и Ана Шутиновска, но Весна се враќа назад во „Вртелешка“ во 2007ма.
Сезоната во 2009та е јубилејна 10та, и има за цел да ги презентира 100те најуспешни личности во Македонија.
Се емитува секој понеделник во 22:00 на Канал 5 телевизија.


Последната промена е направена од Burrows на Вто Ное 30, 2010 1:58 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Вртелешка (Канал 5) [Завршено] Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вртелешка (Канал 5) [Завршено]   Вртелешка (Канал 5) [Завршено] I_icon_minitimeПет Мар 12, 2010 6:27 pm

У последно време не ја ни гледам емисијава порано многу ја пратев кога почна да се емитува на а1
Burrows заборави да пишеш дека една сезона Весна Петрупеска направи пауза а и на нејзино место беа Петар и Ана и емисијата тогаш се викаше Вртелешка New Blood
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Вртелешка (Канал 5) [Завршено] Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вртелешка (Канал 5) [Завршено]   Вртелешка (Канал 5) [Завршено] I_icon_minitimeПет Мар 12, 2010 7:42 pm

Фан сум на вртелешка од првата емисија, чинам тогаш и Тијана беше нешто како ко водителка, идеше на Телма а Весна чинам имаше кученца во првите емисии, исто. New Blood беше едно модифицирано и модерно издание кое ги следеше трендовите, помалку бегаше од стандардите кои Весна ги постави (со ова не велам дека беше лоша сезона, напротив) и ми се допаѓаше што имаше атак на славните фаци (кој ќе го заборави атакот на Пилева Вртелешка (Канал 5) [Завршено] 904400 , муахаха). Најсалаба сезона ја сметам онаа со Коцев како ководител а најмалку интересна онаа со Зафирчев (премногу сериозна за мој вкус, можеби и стартот на сезоната ја бележа со смртта на Тоше Вртелешка (Канал 5) [Завршено] 982513 ).
Вртелешка е една од ретките емисии кај нас кој имаат концепт (како годинава 100 те најуспешни), а Весна е беспрекорна и знае да направи интервју и сите најнеинтересен гостин Вртелешка (Канал 5) [Завршено] 586438 , тоа ја прави посебна и ја издвојува од другите.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Вртелешка (Канал 5) [Завршено] Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вртелешка (Канал 5) [Завршено]   Вртелешка (Канал 5) [Завршено] I_icon_minitimeПет Мар 12, 2010 9:03 pm

Се сложува целосно со се‘ што кажа Јовица. Јас следев емисијата од почеток, но сега веќе немам ни малку време за следење на ток шоуа. Но колку што имам ѕирнато сезонава и не ми се допаѓа баш. Инаку мене онаа со Зафирчев баш ми беше интересна, посебно затоа што и двајцата имаа и хумористично кратко шоу во текот на емисијата Вртелешка (Канал 5) [Завршено] 586438
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Вртелешка (Канал 5) [Завршено] Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вртелешка (Канал 5) [Завршено]   Вртелешка (Канал 5) [Завршено] I_icon_minitimeПет Мар 12, 2010 9:07 pm

Aбе Вртелешка можеби е емисија која долги години се дава на телевизија, ама бар јас повеќе не ја гледам.
Многу ми е сериозна за разлика од порано, затоа и не ја гледам.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Вртелешка (Канал 5) [Завршено] Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вртелешка (Канал 5) [Завршено]   Вртелешка (Канал 5) [Завршено] I_icon_minitimeПет Мар 12, 2010 9:10 pm

Најдобар период за Вртелешка беше 2001-2004, т.е. кога беше првиот пат во Томато. Потоа имаше мал тапа период во Сител, а кога Весна премина во Канал 5 експериментираше малку, ама мислам како идат сезоните станува се послаба и послаба.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Вртелешка (Канал 5) [Завршено] Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вртелешка (Канал 5) [Завршено]   Вртелешка (Канал 5) [Завршено] I_icon_minitimeСаб Мар 13, 2010 12:05 am

Мене оваа емисија ми е одвратна, причина за тоа е уште поодвратната Весна Петрушевска, сигурен сум дека тaа е причината затоа што кога една сезона ја водеа Петар и Ана (New Blood) беше одлично, едноставно знаеја да тe навлечат пред екранот и да ги чекаш секој понеделник, еднаш бев во публика кога емисијава се снимаше во ExCinema ама отидов заради Тоше Проески, гости беа он и Туна, таму го добив автограмот од Тоше Вртелешка (Канал 5) [Завршено] 165556

Весна како Весна ми е ѓубре Вртелешка (Канал 5) [Завршено] 319488
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
cociveles
Нов Член
Нов Член
cociveles


Број на мислења : 4
Registration date : 2010-03-23

Вртелешка (Канал 5) [Завршено] Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вртелешка (Канал 5) [Завршено]   Вртелешка (Канал 5) [Завршено] I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 4:05 pm

najinterena mi mi mene onaa sezona so saso , a najnepopularna ja smetam onaa koga voditel so nea bese zafircev. Terninot cetvrtok 20.00 e mnogu los i neatraktiven , poveke mi se dopagase predhodniot ponedelnik 22.00
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вртелешка (Канал 5) [Завршено] Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вртелешка (Канал 5) [Завршено]   Вртелешка (Канал 5) [Завршено] I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Вртелешка (Канал 5) [Завршено]
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Македонски Емисии-
Отиди до: