Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeСамрак Сага Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Самрак Сага

Go down 
4 posters
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Самрак Сага Empty
ПишувањеПредмет: Самрак Сага   Самрак Сага I_icon_minitimeЧет Мар 25, 2010 10:46 pm

Овде ќе коментираме за сите делови, секако оние кои ги читаат книгите, и оние кои ги обожаваат делата на Стефани Мајер. Колку за известување и за почеток на оваа тема да најавам дека третиот дел од Самрак е веќе преведен на македонски, а последниот се очекува да биде во продажба за време на Саемот за книга во април.

Самрак Сага Thumbc4bfbadf43014fb6bdf4d0623d3a76b6

Бела?
Тивкиот глас на Едвард доаѓаше однекаде зад мене. Се свртив и го видов како лесно скока низ скалилата на тремот, со косата разбушавена од трчање. Веднаш ме привлече во својата прегратка, како и порано на паркингот, и пак ме бакна.
Бакнежот ме исплаши. Имаше премногу напнатост, премногу нервоза во начинот на кој неговите усни се прилепија на моите - како да се плашеше дека ни останало уште малку време заедно.

Додека Сиетл е опустошен од низата мистериозни убиства а злобната вампирка продолжува со својата потрага за освета, Бела повторно запаѓа во опасност. Згора на си, таа е приморана да бира помеѓу љубовта на Едвард и пријателството на Џејкоб - свесна дека нејзината одлука може да ја распламне вечната борба помеѓу вампирите и врколаците. Со брзото наближување на матурата, Бела мора да направи уште еден избор: животот или смртта. Но кое е што?

Читателите што се освоени од Самрак и Млада месечина жедно ќе ја прочитаат Помрачување, третото продолжение од возбудливата фантастично-љубовна сага на Стефани Мајер.

Вратете се на почетокот Go down
G.Sparks
Член
Член
G.Sparks


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 221
Birthday : 1992-05-17
Age : 32
Registration date : 2010-03-07

Самрак Сага Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самрак Сага   Самрак Сага I_icon_minitimeЧет Мар 25, 2010 11:02 pm

Исчитани ми се сите 4 дела, и баш ми е криво што се случи тој проблем со Midnight Sun, али тоа е. Како најубава од сите ми е првата, макар што и четвртата има преубави цитати... Јас ја имам купено првата, а останатите 3 ги прочитав на англиски како e-book.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Самрак Сага Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самрак Сага   Самрак Сага I_icon_minitimeПет Мар 26, 2010 12:15 am

Ама е досадна третава лелелеееее
По 4544 страни се раскажува како споредните ликови станале вампири...So boring... Самрак Сага 299627
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Самрак Сага Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самрак Сага   Самрак Сага I_icon_minitimeПет Мар 26, 2010 12:31 am

Сите делови од Twilight комплетот
http://ewarez.com.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=4298&Itemid=1
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Самрак Сага Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самрак Сага   Самрак Сага I_icon_minitimeПон Мар 29, 2010 1:39 am

Навистина ми е попријатно и поубаво да ги читам делата на Стефани Мајер отколку да ги гледам филмските екранизации. „Самрак“ додуша филмот не беше лош, си имаше некоја содржина и немаше патетика, али „Млада месечина“ никако не ми се допадна, иако и книгата во почетните страници беше досадна па после нагло почна дејството да се подобрува, сепак во глобала филмот ми беше доста лош.

На саемот за книга ќе ги купам последните два дела и веднаш почнувам со читање. Многу очекувам во последниот дел, кој е доста голем околу 900 страници, за него се планирани и два филма, а од третиот ќе видеме некои го истакнуваат како најдобар и најомилен, некои како најдосаден.

Стефани Мајер кралица Самрак Сага 586438 многу сакам да ја исчитам и нејзината книга "The Host", колку ми е само криво што не си ја купив од Англија за поволна цена, а не ќе чекам сега македонски превод неколку години Самрак Сага 73826
Вратете се на почетокот Go down
Richi
Нов Член
Нов Член
avatar


Male Zodiac : Capricorn Број на мислења : 19
Birthday : 1994-01-17
Age : 30
Location : Кавадарци
Registration date : 2010-07-19

Самрак Сага Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самрак Сага   Самрак Сага I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 9:05 pm

Еј, а што е проблемот во врска со Midnight Sun . Ќе се објави ли книгата некогаш? Баш би сакал да ја прочитам и таа книга, од перспектива на Едвард.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Самрак Сага Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самрак Сага   Самрак Сага I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 9:12 pm

Richi напиша:
Еј, а што е проблемот во врска со Midnight Sun . Ќе се објави ли книгата некогаш? Баш би сакал да ја прочитам и таа книга, од перспектива на Едвард.

Сега баш се сетив да проверам на интернет, пишува дека Стефани моментално работи на вториот дел на "The Host" кој ќе се вика "The Soul" , а оваа не и е довршена ниту пуштена во печатење поради проблеми со содржината и со издавачките куќи. Самрак Сага 367412
Вратете се на почетокот Go down
Richi
Нов Член
Нов Член
avatar


Male Zodiac : Capricorn Број на мислења : 19
Birthday : 1994-01-17
Age : 30
Location : Кавадарци
Registration date : 2010-07-19

Самрак Сага Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самрак Сага   Самрак Сага I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 9:16 pm

Леле, абе јас имам слушнато дека во скоро време треба да ја пуштат, па затоа се зачудив кога видов тука „проблемот со Midnight Sun“. Гледам по ова странскиве емисии дека кај и да е, најкасно другата година би требало да ја има издадено :))
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Самрак Сага Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самрак Сага   Самрак Сага I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 9:21 pm

Richi напиша:
Леле, абе јас имам слушнато дека во скоро време треба да ја пуштат, па затоа се зачудив кога видов тука „проблемот со Midnight Sun“. Гледам по ова странскиве емисии дека кај и да е, најкасно другата година би требало да ја има издадено :))

Па ако се фати за работа може и да биде догодина. Но кај нас сигурно нема, рачунај плус уште година/две. Самрак Сага 353532
Вратете се на почетокот Go down
Richi
Нов Член
Нов Член
avatar


Male Zodiac : Capricorn Број на мислења : 19
Birthday : 1994-01-17
Age : 30
Location : Кавадарци
Registration date : 2010-07-19

Самрак Сага Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самрак Сага   Самрак Сага I_icon_minitimeПон Jул 19, 2010 9:26 pm

Bobi напиша:
Па ако се фати за работа може и да биде догодина. Но кај нас сигурно нема, рачунај плус уште година/две. Самрак Сага 353532

Епа не е многу чекање Самрак Сага 996773
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Самрак Сага Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самрак Сага   Самрак Сага I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Самрак Сага
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Литература и Драма-
Отиди до: