Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeМТМ Телевизија Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 МТМ Телевизија

Go down 
5 posters
АвторПорака
Neni
Баниран
Баниран
Neni


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 16
Birthday : 1995-11-06
Age : 28
Location : Скопје, Република Македонија
Registration date : 2010-04-01

МТМ Телевизија Empty
ПишувањеПредмет: МТМ Телевизија   МТМ Телевизија I_icon_minitimeПет Апр 16, 2010 3:54 pm

МТМ Телевизија Mtm-logo

Телевизија МТМ е регионална тв станица и емитува програма на територија на град Скопје. Таа е единствената телевизија во главниот град која сериозно и професинално се зафати со програмско третирање на градските теми, урбаното секојдневие на граѓаните во сите информативни, едукативни и забавни сегменти. Со години наназад полека но сигурно, без силни искачувања и падови гради телевизиски вредности на висока култивираност, креирајќи го телевизискиот медиум она што е – културна и цивилизациска придобивка, без уредувачки компромиси кои го осиромашуваат секојдневито на гледачите. Напротив создаваме средство за комуницирање кое го збогатува духот на гледачите и секојдневно ги едуцира и рекреира со урбани, културни, забавно-музички, научно-популарни, градски теми, животни стории, сериска, играна и документарна програма....
Согласно уредувачката независнот, професионалната предаденост на гледачите и нивното почитување, објективноста во програмските содржини и планираните развојни тенденции, телевизијата посвети големо внимание на поставувањето програмска концепција на модерна градска телевизија, што подразбира емитување програма на регионално ниво, како и соработка за размена на сопствена и странска програма со локалните тв станици од Македонија.

Официјална страница
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МТМ Телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: МТМ Телевизија   МТМ Телевизија I_icon_minitimeПет Апр 16, 2010 7:08 pm

Опаа и до веб страна ли дојдовте? МТМ Телевизија 996773

Катастрофа е телевизијава, мислам дека под итно мора да се превземе нешто затоа што не знам дали воопшто постои друга скопска телевизија што е на подолно ниво од МТМ. Немате никаква програма, и никогаш не сте ни имале, се надевам дека во иднина планирате да се поправите, креирање на веб страна и не е баш толку лошо за почеток.

Тоа е моето искрено и лично мислење за МТМ МТМ Телевизија 650339
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Zorica b. s.
Нов Член
Нов Член
Zorica b. s.


Број на мислења : 4
Registration date : 2010-05-17

МТМ Телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: МТМ Телевизија   МТМ Телевизија I_icon_minitimeПон Мај 17, 2010 8:14 pm

КАТАСРОФА.Нема нити едн адруга телевизија која има толку лоша програма,пардон програма нема само репризи.А за презентерите немам коментар
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МТМ Телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: МТМ Телевизија   МТМ Телевизија I_icon_minitimeПон Мај 17, 2010 8:18 pm

Како од Виетнам да побегнале и сите да се собрале во МТМ, сте го виделе тој на спортска? МТМ Телевизија 24632 МТМ Телевизија 24632 МТМ Телевизија 24632 МТМ Телевизија 24632 МТМ Телевизија 24632 МТМ Телевизија 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
22а
Член
Член
22а


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 294
Birthday : 1995-11-06
Age : 28
Location : Некаде на Планетата Земја
Registration date : 2010-06-30

МТМ Телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: МТМ Телевизија   МТМ Телевизија I_icon_minitimeНед Jул 11, 2010 7:26 pm

Земав да ги разгледувам темиве за телевизиите бидејќи сум нов член и многу се заинтересирав за телевизија што нема никаква програма како што кажа Zorica b.c. се` е реприза. За страницата и баба ми може подобра да направи. А иначе визуелниот идентитет е никаков има оценка 1 од мене и тоа им е доволно. Иначе цела оваа сезона 2009/2010 само Јелена ја репризираат 2 дневно. Незнам кој им дал дозвола за концесија. Рекламите и се само за некој магнети и води. Јас да работам во ЈП Македонска Радиодифузија би им ја одзел концесијата.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/makedonija.za.sekogas.be
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МТМ Телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: МТМ Телевизија   МТМ Телевизија I_icon_minitimeНед Jул 11, 2010 7:31 pm

Јелена ја репризираат уште од 2008, непрестано се до денес. Кога ќе заврши последната епизода, утредента веднаш започнува од почеток.

Пред некој ден репризираа емисија што најверојатно одела денот пред некоја нова година, ја водеше единствениот нивни водител, дебил со тапија.

СТРАШНО!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
22а
Член
Член
22а


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 294
Birthday : 1995-11-06
Age : 28
Location : Некаде на Планетата Земја
Registration date : 2010-06-30

МТМ Телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: МТМ Телевизија   МТМ Телевизија I_icon_minitimeНед Jул 11, 2010 7:33 pm

OMG Срамота МТМ Телевизија 569862
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/makedonija.za.sekogas.be
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

МТМ Телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: МТМ Телевизија   МТМ Телевизија I_icon_minitimeНед Jул 11, 2010 7:39 pm

Koj e водител на МТМ?
А Јелена ова и е трета реприза. Добро, даваат и некои постари филмови
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

МТМ Телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: МТМ Телевизија   МТМ Телевизија I_icon_minitimeНед Jул 11, 2010 8:03 pm

Еден има, што води една глупава емисија. Секогаш е облечен кичесто, не знае да се изразува и изгледа патетично.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
22а
Член
Член
22а


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 294
Birthday : 1995-11-06
Age : 28
Location : Некаде на Планетата Земја
Registration date : 2010-06-30

МТМ Телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: МТМ Телевизија   МТМ Телевизија I_icon_minitimeПон Окт 25, 2010 10:02 pm

Незнам колку сте приметиле, но МТМ има само Вести и 1-2 емисии од сопствена продукција. Сите други и се „откупени“ од други телевизии, најчесто до ТЕРА ТВ Битола.
Секогаш кога се враќам од школо и јадам, дедо ми гледа некоја таму емисија за еколошка вода, ми иде да земам и да му ја купам уште малце.
p.c. Секој ден ја репризираат истата епизода од емисијата.
А ако се сеќавате порано спомнав за Јелена, СЕУШТЕ иде !!! МТМ Телевизија 569862
Единствено нешто што не е реприза е Подобро е во тројка
И една емисија што заслужува респект е единствената документарска (мислам руска дека е) Дивиот свет, кога ќе ја фатам ја гледам.

И за крај, кај мене често нема звук, слика кога како, кај вас како е ???
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/makedonija.za.sekogas.be
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

МТМ Телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: МТМ Телевизија   МТМ Телевизија I_icon_minitimeПон Окт 25, 2010 10:10 pm

Исто. Многу пати нема слика и звук.
И Подобро е во тројка е реприза. Се се репризи
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





МТМ Телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: МТМ Телевизија   МТМ Телевизија I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
МТМ Телевизија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Македонски Телевизии-
Отиди до: