Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeThe Аmazing Race Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 The Аmazing Race

Go down 
3 posters
АвторПорака
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

The Аmazing Race Empty
ПишувањеПредмет: The Аmazing Race   The Аmazing Race I_icon_minitimeВто Јун 08, 2010 1:03 am

The Аmazing Race AmazingRaceFamily


The Аmazing Race e реална игра во која се натпреваруваат повеќе тимови. Најчесто се почнува со 11 тимови. Тимовите се составени од по 2 членови кои претходно биле или сеуште се во врска.На почетокот на натреварот секој тим добива сума на пари која мора да ја користи за храна, траснпорт и решавање на задачите. Постојат многу работи кои што треба да се следат за успешно извршување на задачите. Маркерите се знаци кои го објаснуваат патот кој треба да се следи. Detour е момент кога тимовите мора да изберат една од понудените работи. Ова е најчесто скратен пат до целта. Roadblock е задача за еден член на тимот.Fast Forward e задача која откако ќе се изполни им дозволува на тимовите да се прескокнат сите препреки и да се замине дирекно на ПитСтоп. Ова може да се искористи само еднаш во текот на целиот циклус од секој тим поединечно. За време на натпреварите се патува на сите континенти во светот со тоа што тимот победник тргнува на наредната патека прв, а останатите по толку време колку што закасниле зад победникот претходно. Целта е прв да се стаса на полето наречено Пин Стоп, првиот добива награда, а останатите тимови некаква казна па и исфрлање на последниот тим. За време на натпреварите се патува со автомобили, автобуси, возови, балони, авиони, велосипеди и многу останати превозни средства. Едно од правилата на играта е дека не смеаат да се носат мапи, мобилни и други навигациони системи и да се бараат маркерите само преку прашање на жителите на одредените места.
Во последната трка се натпреваруваат 3 тимови и победникот добива 1 милион долари
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

The Аmazing Race Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Аmazing Race   The Аmazing Race I_icon_minitimeПон Сеп 06, 2010 8:11 pm

Како е можно никој да не оставил коментар! The Аmazing Race 521588 The Аmazing Race 521588 The Аmazing Race 521588

Повеќе пати имам наидено на ова шоу ама секад мислев некое тркање е со коли, како Дакар! Ама кога видов дека е реално, веднаш проверив што како И OMG, OMG! Oва е нешто преинтересно.

Група луѓе се трка низ цел свет и кој попрв ќе стигне, а во меѓувреме наоѓаат разни траги и игри (од Кина до Украина итн., итн.)! Преинтересно е. Јас ја гледам 10. сезона со тој брачниот пар каде жената нема една нога и замислете така се искачи на Кинескиот ѕид (буквално по ѕидот одеше, не по патот)! Скокав многу за да видам кој ќе победи ама сега ќе почнам асално да ја гледам 14. сезона!The Аmazing Race 722953 The Аmazing Race 433111 ОГРОМНА ПРЕПОРАКА!
Вратете се на почетокот Go down
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

The Аmazing Race Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Аmazing Race   The Аmazing Race I_icon_minitimeВто Сеп 07, 2010 4:10 pm

Јас сега ја чекам 17тата сезона, затоа што секаде читам позитивни коментари за шоуво, па решив да ја ѕирнам новата сезона. The Аmazing Race 871427
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

The Аmazing Race Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Аmazing Race   The Аmazing Race I_icon_minitimeНед Окт 10, 2010 2:02 am

Јас ги имам гледано само првите 3 сезони. Мене ми е едно од најинтересните шоуа што ги имам гледано и се надевам некоја наша телевизија ќе го откупи некогаш без разлика од која сезона
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





The Аmazing Race Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Аmazing Race   The Аmazing Race I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
The Аmazing Race
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Реални шоуа, странски емисии...-
Отиди до: