Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeAracely Arambula Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Aracely Arambula

Go down 
+12
Blair Waldroft
Chris
Damjan
LucasScott
Posh Girl
Bobi
solange
linola
Ana-Marija
Игор
Beauty
Adolfo
16 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 12:46 am

Aracely Arambula Aracely_112707_300

Ellas Cantan a Cri Cri

  • Singles:

    • La Maquinita Aracely Arambula
    • El Raton VaqueroOnda Vaselina



Abrazame Muy Fuerte "Soundtrack"

  • Singles:

    • Niña Y Mujer
    • Miedo
    • bla, bla, bla



Solo Tuya(U.S. Top Latin Albums , #41)

  • Singles:

    • Te Quiero Mas Que Ayer featuring Palomo (U.S. Latin Songs #17)
    • Ojala



Sexy(U.S. Top Latin Albums, #20)

  • Singles:

    • Sexy (U.S. Latin Songs #23)
    • Bruja
    • Maldita Soledad



Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 1:38 am

ПЕРЛа,.....многу ја гледавме серијава, а толку лоша беше, хахаха
посебно таа Перла, предвидуваше од рака...боже, хахахахахаххаха
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 1:42 am

Мислам дека добив некој мал удар од смеење кога ја слушав онаа верзијана од vias del amor каде што вика АПАСИТОООООООО... Aracely Arambula 24632
А кога се ококори во vias, Елмер кога и’ кажа дека ќе го убие татко и’!!! Мислам дека имав направено capture на компјутер и ми стоеше на десктоп. Очите ќе и’ паднеа. Никогаш нема да го заборавам тој момент.
Женава за ништо не ја бива.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 1:50 am

не знам зашто, али мене ме потсеќа на македонскиве новопечени певаљки, кои на секој можен начин сакаат да остават впечаток кај публиката, а не гледаат ни на фигура, ни на глас, на ништо
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 1:50 am

Lele i jas ja gledav perla i togas mi bese interesna ama sea koa ke se setam sto sum gleala i kolku sum bila glupa...mi se pla4e Aracely Arambula 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 1:55 am

ај стави ја сликата, игор.....ај хаха
Вратете се на почетокот Go down
linola
Член
Член
linola


Број на мислења : 161
Registration date : 2008-08-25

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 1:57 am

Jas koga bi bila reziser neznam ni dali sporedna uloga bi i dala a kamoli glavna. Losa glumica a uste polosa pejacka gi imam skoro site pesni lele kolku falsira edvaj frazite gi izdrzuva na playback,ne sakam ni da zamislam kakva e vo zivo.Edinstveno za sto ja biva e da si gi pokazuva atributite. jas ednostavno sum alergicna na nea.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 2:00 am

ма ни тело нема, тоа куковите колкави и се........ПЕРЛА бе, кој лик...... Aracely Arambula 24632 Aracely Arambula 24632 Aracely Arambula 24632
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 11:02 am

Se prasuvam dali ova namerno go pravite ili?
Aracely e najdobra akterka i pejacka od Mexico!!!!!! Aracely Arambula 722953
Ne e mozno se sto sakam jas vie nesakate,ova mi lici na zagovor. Aracely Arambula 409660
Samo za informacija vasata preceneta Carla Estrada 100 pati ja molese na kolena da i glumi vu nejzina serija.Trebase da glumi vo milion serii:Rubi,Heridas de amor,Alborada,Duelo de pasiones...
Toa se site mozni producenti i site ja sakaat vo nivnite serii!

I sami si kazavte deka kaj nas koga bese site ja gledaa,jas nepoznavam nekojkoj ne ja gledal Perla Aracely Arambula 722953 .

I malku razmislete sto tresete,taa ne gledase od raka Aracely Arambula 779735 tuku imase vizii sto e mnogu razlicno.

A pa brazilskine igorr ziti se da ne se poubavi?Kolku se dosadni,vleceni,nisto ne se slucuva vo niv.Epten se dosadni nemozes 1 epizoda da dogledas a kamoli cela serija.
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 11:06 am

Anamarija напиша:
Lele i jas ja gledav perla i togas mi bese interesna ama sea koa ke se setam sto sum gleala i kolku sum bila glupa...mi se pla4e Aracely Arambula 996773
Jas da ja davaat pak,pak bi ja gledal cela bez da trepnam.
Sekoja epizoda bese vozbudliva i interesna,nemase dosadna epizoda. Aracely Arambula 598260
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 11:42 am

Е па адолфо, не е заговор. Работата е што гледаме повеќе серии и сме виделе подобро. Не ме сфаќај погрешно, на времето и јас ја гледав виас, забавна ми беше. Aracely Arambula 24632

Бразилските се најреални, дури не можам да сфатам како некој што ја сака маѓепсани, која ја сметам за по down-to-earth од останатите цмиздроини, не би ги сакал бразилските.
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 12:01 pm

igorpp напиша:
Е па адолфо, не е заговор. Работата е што гледаме повеќе серии и сме виделе подобро. Не ме сфаќај погрешно, на времето и јас ја гледав виас, забавна ми беше. Aracely Arambula 24632

Бразилските се најреални, дури не можам да сфатам како некој што ја сака маѓепсани, која ја сметам за по down-to-earth од останатите цмиздроини, не би ги сакал бразилските.
Gi sakam brazilskite be,omilena mi e Vljubeni zeni,Zemja na nadez,nekako cudna mi bese Pristaniste na cudata ama ja gledav,so taa sto gi ubivase site.
Znam deka se najrealni i deka najubavo glumat.(Toa deka bev iznerviran zatoa pisav taka,no sepak mislam deka poretko ima ubavi brazilski,ama koga ke se pogodi top e)
Isto taka tocno e deka Magepsani e mnogu realna zatoa i ja gledam i ja zasakav mnogu.
Mnogu mrazam siromasna devojka pa se zaljubuva vo bogat,pa nekoj im pravi spletki i na kraj siromasnata devojka stanuva bogata i srekna Aracely Arambula 195609 Aracely Arambula 195609 Mislam veke banalno e i pateticno,mrazam takvi fantazii.
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 1:35 pm

Jas Aracely ne ja sakam bas... Nekako Kich mi e,kako od Grand! A i ne e nesto talentirana! Aracely Arambula 327923
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 3:25 pm

КАКО ОД ГРАНД, хахахахахахахахахахахха, од Планета хахахаха
а иначе сме видле милион пати боље серии од перла и милион боље глумици од неа, не за џабе, секоја серија почнувам, да ај гледам, па ако не ми се допаѓа, се откажувам
прво треба да се види дали серијата те привлекува
а адолфо, викаш дека не секаш сиромашни со богати и такви патетики
епа онда објасни ми ПЕРЛА не беше сиромашна, па на крај се омажи со богат??????
по шпанкса содржина од Перла нема
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 4:12 pm

Beauty напиша:
КАКО ОД ГРАНД, хахахахахахахахахахахха, од Планета хахахаха
а иначе сме видле милион пати боље серии од перла и милион боље глумици од неа, не за џабе, секоја серија почнувам, да ај гледам, па ако не ми се допаѓа, се откажувам
прво треба да се види дали серијата те привлекува
а адолфо, викаш дека не секаш сиромашни со богати и такви патетики
епа онда објасни ми ПЕРЛА не беше сиромашна, па на крај се омажи со богат??????
по шпанкса содржина од Перла нема

Normalno deka ne bese taka,Perla bese siromasna i mnogu se trudese da i bide zivotot podobar,Perla bese mnogu normalna i realna i ona si stana bogata so sopstveniot trud.Za razlika od drugi pepelaski koi samo se gledaat vo ogledalo i odat na zabavi i placat za decko(sex) taa rabotese a koga nemaa pari duri si ja prodade i oblekata vo centarot na Mexico.Rabotese kako:kelnerka,cistacka,didzej...
Las vias del amor mi e najrealna serija od Televisa,bas kako vo vistinskiot zivot.
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 4:16 pm

Beauty напиша:
КАКО ОД ГРАНД, хахахахахахахахахахахха, од Планета хахахаха
а иначе сме видле милион пати боље серии од перла и милион боље глумици од неа, не за џабе, секоја серија почнувам, да ај гледам, па ако не ми се допаѓа, се откажувам
прво треба да се види дали серијата те привлекува
а адолфо, викаш дека не секаш сиромашни со богати и такви патетики
епа онда објасни ми ПЕРЛА не беше сиромашна, па на крај се омажи со богат??????
по шпанкса содржина од Перла нема


I ne e nitu od grand nitu od planeta glupaci edni od vas sigurno e poubava,nema nitu edna plasticna operacija za da bide od grand i od planeta!
Najubava i najtalentirana meksikanka!
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 9:43 pm

Гледам дека Адолфо почнуваш и со навредливи зборови како "ГЛУПАЧИ" Aracely Arambula 996773 , многу далеку тргнуваш со тие твоите омилени работи, и јас ќе кажам дека не ми се допаѓа глумицата, а за Перла серијата плачев што не го гледав крајот, мене ми беше одлична тогаш, но сега да ја гледам ни пет пари не давам за неа Aracely Arambula 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeВто Сеп 09, 2008 10:07 pm

најзакон знаете што беше?
ПЕРЛа како ДиЏеј ! Aracely Arambula 24632 Aracely Arambula 24632 Aracely Arambula 24632
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeСре Сеп 10, 2008 12:13 am

Beauty напиша:
најзакон знаете што беше?
ПЕРЛа како ДиЏеј ! Aracely Arambula 24632 Aracely Arambula 24632 Aracely Arambula 24632
hahahahaha :wink:
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeНед Сеп 14, 2008 12:43 am

Ne znam kako mozev da ja gledam Las Vias. Kaj mi bea ocite. Aracely ne e talentirana i toa se gleda najmnogu vo ulogata na Perla. Katastrofa.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeНед Сеп 14, 2008 2:38 am

ма ПЕРЛА беше национален херој на времето кај нас, хаха
перла, еј, хаха кај ни беа очите?
убаво што само првите епизоди ги изгелдав асално
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeНед Сеп 14, 2008 8:46 pm

Togas ja sakav Perla, ama ne bas mnogu.
Ama sepak si ja gledav serijata so voodusevuvanje. hahahaha
Sega ne mozam da ja podnesam.
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeПон Сеп 15, 2008 5:36 pm

Pa jas ne zboram za sega dali nekoj bi ja gledal tuku za togas koga se davala,i jas mnogu serii sto togas sum gi gledal sega ne bi gi gledal,odvratni mi se.
Zaklucok:Perla site ja gledale i ja sakale. Aracely Arambula 722953
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeПон Сеп 15, 2008 5:51 pm

jaс не ај сакав
ми беше целата КИЧ, ококорена со тоа очите и се....безвезе девојка
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitimeПон Сеп 15, 2008 7:21 pm

Beauty напиша:
jaс не ај сакав
ми беше целата КИЧ, ококорена со тоа очите и се....безвезе девојка
Pa zasto ne si ja propustala togas?
Nemoj da mi kazes deka ne si ja gledala zosto znam deka epizoda ne si propustila!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Aracely Arambula Empty
ПишувањеПредмет: Re: Aracely Arambula   Aracely Arambula I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Aracely Arambula
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Латиноамерикански актерки-
Отиди до: