Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTERRA NOVA|2010 -  Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 TERRA NOVA|2010 -

Go down 
2 posters
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

TERRA NOVA|2010 -  Empty
ПишувањеПредмет: TERRA NOVA|2010 -    TERRA NOVA|2010 -  I_icon_minitimeЧет Јун 24, 2010 10:39 am


TERRA NOVA|2010 -  Thumbphp


Terra Nova
е акцијски - авантуристички спектакл кој го следи животот на едно обично семејство кое се наоѓа на едно необично патување во предисториската доба на земјата, точно 85 милиони години во минатото. Семејството кое ќе не води низ ова необично патување, ќе биде само дел од многуте ликови кој ќе се обидат да го спасат човековиот род. Во годината 2149 светот умира, планетата е пренатрупана и презагадена, земјата е дојдена до работ на пропаста, но сепак има надеж. Знаејќи дека нема друг излез, генијалците од тоа време креираат портал преку кој влегува одредена група на луѓе, тие патуваат во минатото и ги менуваат погрешните човекови одлуки кои биле причина за распаѓањето на светот. Семејството кое ние ќе го следиме во серијата ќе го носи презимето Шенон. Џим, татко и сопруг, ќе ги води своите низ тој свет на мистерија, ужас и страв. Елизабет е сопругата на Џим, а тука се и нивните деца Џош и Меди.

Кога се работи за актерската екипа, по две недели поминати во преговори, Џејсон О'Мара конечно постигна договор со FOX во кој ја доби улогата на таткото на Џим Шенон, во семејството на кое ќе се обрне најмногу внимание во оваа серија. Ова нема да биде прва серија каде Џејсон ќе мора да патува во времето, тој исто така работеше и на серијата "Life on Mars" која излезе од продукцијата на ABC.

На оние кој што се загреани за оваа серија им останува да го дочекаат денот 23.07 кога ќе се објави првото промотивно парче од оваа серија, наречено "behind the scenes".


Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

TERRA NOVA|2010 -  Empty
ПишувањеПредмет: Re: TERRA NOVA|2010 -    TERRA NOVA|2010 -  I_icon_minitimeЧет Јун 24, 2010 11:36 am

Затоа што се крева прашина, малце ќе се дистанцирам од оваа серија, ќе ја ѕирнам кога ќе почне па ќе утврдам дали ќе ја гледам. Иако ветува, доста ветува, но мене очајно ме потсетува на Аватар TERRA NOVA|2010 -  462314
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

TERRA NOVA|2010 -  Empty
ПишувањеПредмет: Re: TERRA NOVA|2010 -    TERRA NOVA|2010 -  I_icon_minitimeЧет Јун 24, 2010 12:22 pm

И мене ме потсети на Аватар, ама сепак мислам дека ќе биде ок
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





TERRA NOVA|2010 -  Empty
ПишувањеПредмет: Re: TERRA NOVA|2010 -    TERRA NOVA|2010 -  I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
TERRA NOVA|2010 -
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» TERRA NOSTRA, Rede Globo|1999
» TERRA ESPERANCA, Rede Globo|2002
» NAJBOLJE GODINE, Nova TV|2009/10
» ZAUVIJEK SUSJEDI, Nova TV|2007/8

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Прајмтајм серии :: FOX-
Отиди до: