Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeСител телевизија - Page 3 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Сител телевизија

Go down 
+32
Natasa
bakigvg
StefaN
Aleksandar Blazzevski
igorao85
Taki252
sexandthecity15
Bayron
trajce03
The Princes
mk06808
TheaEsposito
Edit*Sabine*Susa
SomebodyUnique
Bond Girl
Phillip
House MD
Numberguy
Blair Waldroft
Losteech
bboy123
75ra
janevskir
MK fan
Missy
22а
Игор
LucasScott
Chris
Bobi
Beauty
Burrows
36 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 13, 2010 6:50 pm

Kолку што се сеќавам Сител имаше платено 750.000 евра.
Нормално дека и А1 била во трка за да ја купи ланската сезона, ама откако Сител понудила огромна сума, се откажале. Бившиот директор тогаш изјави дека немало да се исплати да ја купат ПЛ за повисока цена од 500.000... и очигледно бил во право.

Мене повеќе ми е криво за Канал 5, луѓето дадоа повеќе од 2 милиони евра за ЛШ, а таму не ни смее да се даваат реклами среде натпревар. Уште ако се земе дека во истиот термин Шехерезад ги шиеше во гледаност...
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 13, 2010 6:55 pm

2 милиони? Сител телевизија - Page 3 521588 Па канал 5 навистина се потрошиле на тоа и зошто тогаш втора година ги даваат истите пари? Или можеби тие 2 милиона се за неколку години прикажување ЛШ (мислам 3 сезони беа во прашање) кои ги платиле одеднаш?
Не го жалете газдата на канал 5, не банкротира тој од Лигата на шампиони сигурно Сител телевизија - Page 3 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 13, 2010 7:12 pm

Игор напиша:


А сега колку што слушнав, Спорт Клуб ја купил и сигурно ќе биде дел од дигиталните пакети на кабелските... Плати за да гледаш. =))


Да, ќе биде дел од Макс ТВ
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 13, 2010 7:18 pm

Chris напиша:
Игор напиша:


А сега колку што слушнав, Спорт Клуб ја купил и сигурно ќе биде дел од дигиталните пакети на кабелските... Плати за да гледаш. =))


Да, ќе биде дел од Макс ТВ

Дел од Макс ТВ програмата, или дел од Макс ТВ кодираните програми?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 13, 2010 7:21 pm

Не знам тоа, но кога прашав каде ќе се емитува Англиското Првенство, ми кажаа дека Макс ТВ ќе ги има правата. А не прашав било кој, така да, сигурно е ова. Сител телевизија - Page 3 871427
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 13, 2010 7:50 pm

Зар само MaxTV? :s Ако само они смеат да го прикажуваат Спорт Клуб, тогаш сигурно ќе се доплаќа нешто, ќе биде кодиран...
Кој ги знае...

Не ме интересира нешто посебно за фудбалот, чисто ми се интересни телевизискиве игри. =))
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 13, 2010 7:56 pm

Да, само они. И јас мислам дека ќе се доплаќа.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
janevskir
Вип Форумџија
Вип Форумџија
janevskir


Male Број на мислења : 117
Registration date : 2010-01-20

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 13, 2010 8:42 pm

Burrows напиша:
Kолку што се сеќавам Сител имаше платено 750.000 евра.
Нормално дека и А1 била во трка за да ја купи ланската сезона, ама откако Сител понудила огромна сума, се откажале. Бившиот директор тогаш изјави дека немало да се исплати да ја купат ПЛ за повисока цена од 500.000... и очигледно бил во право.

Мене повеќе ми е криво за Канал 5, луѓето дадоа повеќе од 2 милиони евра за ЛШ, а таму не ни смее да се даваат реклами среде натпревар. Уште ако се земе дека во истиот термин Шехерезад ги шиеше во гледаност...

понекогаш треба да размислите и дали бројките кои ви се сервираат имаат врска со вистината
Вратете се на почетокот Go down
http://janevski.daportfolio.com/
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeСаб Aвг 14, 2010 1:55 am

janevskir напиша:

понекогаш треба да размислите и дали бројките кои ви се сервираат имаат врска со вистината

1) права за ПЛ
2) права за ЛШ
3) гледаност на ЛШ

Кои бројки? :)
Вратете се на почетокот Go down
janevskir
Вип Форумџија
Вип Форумџија
janevskir


Male Број на мислења : 117
Registration date : 2010-01-20

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeСаб Aвг 14, 2010 2:09 am

ај тргни од себе си....кои бројки мислиш дека ти се точни?
Вратете се на почетокот Go down
http://janevski.daportfolio.com/
75ra
Нов Член
Нов Член
75ra


Број на мислења : 27
Registration date : 2010-03-09

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПон Aвг 16, 2010 9:31 pm

ПЛ може само со ТОТАЛ ТВ да се гледа,тие имаат ексклузивни права за Спортклуб во Македонија,ова им е голема шанса за да го зголемат бројот на претплатници на нашиве простори...како што слушам кабелските оператори почнале да го исклучуваат Спортклуб(морале) а како замена е пуштиле Новаспорт(бугарската) но да видиме до кога...Спортклуб и ТОТАЛ ТВ сигурно ќе реагираат со право затоа што имат ексклузивни права за пренос во Македонија на ПЛ..
Тоа значи и Нова спорт за брзо време ќе ја снема од кабелските оператори...занчи како единствена легална опција за следење на ПЛ ни останува само ТОТАЛ ТВ...иначе јас сум веќе 1 година претплатник на ТОТАЛ ТВ и многу сум задоволен,од саботата ни го пушти ја СПОРТКЛУБ и СПОРТКЛУБ+ за исти пари сега уште подобро е..само се надевам дека во најбрзо време ќе биде со македонски коментатор..
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПон Aвг 16, 2010 11:02 pm

Од каде сега Тотал ТВ? Мене ми кажаа дека Макст ТВ ги има веќе правата.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
75ra
Нов Член
Нов Член
75ra


Број на мислења : 27
Registration date : 2010-03-09

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПон Aвг 16, 2010 11:51 pm

^погледни на страницата од Тотал Тв и се ќе ти биде јасно...

кој тебе ти рекол дека Макс Тв ги има правата?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeВто Aвг 17, 2010 12:44 am

Не е важно кој ми рекол, но јас добив таква информација.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeВто Aвг 17, 2010 2:18 am

Chris напиша:
Од каде сега Тотал ТВ? Мене ми кажаа дека Макст ТВ ги има веќе правата.

Да, и јас првен некаде прочитав на Макс ТВ, освен што ти најави на форумот, ама Тотал ТВ ги има правата, и рекле дека на цел Балкан ќе ги има, само во Македонија недела подоцна да не, така да можеби оваа недела веќе ќе го има програмот Сител телевизија - Page 3 871427
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeВто Aвг 17, 2010 8:55 am

А тие колку корисници имаат во Македонија? 3?

Освен во едно село каде што бев, јас не сум видел на друго место некој да го користи ова чудо. Кога ги разлистав програмите глава ме заболе, сите беа српски, без нималку добра содржина, но со премногу српска фолк музика. Сител телевизија - Page 3 569862
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
bboy123
Нов Член
Нов Член
bboy123


Број на мислења : 7
Registration date : 2010-08-18

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeСре Aвг 18, 2010 7:34 pm

Дали ви текнува на онаа серијата „Разголени“, негде 2002-2003 год мислам ја емитуваа... кај да најдам торенти ако има или нешто инфо поќе...
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeЧет Aвг 19, 2010 12:20 pm

Правата за Англиско Првенство ги има Телемах Словенија за територија на цела поранешна Југославија. Имаат одлични односи со сопственикот на Спорт Клуб каналите и затоа ќе се емитува на тие канали кои се емитуваат во рамки на кабловски системи и сателитскиот провајдер Тотал ТВ.

Сител телевизија - Page 3 928448

Само они можат да ги префрлат правата на друга телевизија во Македонија, но тие не биле заинтересирани, и затоа ги задржале правата.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
75ra
Нов Член
Нов Член
75ra


Број на мислења : 27
Registration date : 2010-03-09

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 20, 2010 1:22 am

^е гледаш,ние што живееме на село си ја гледаме ПЛ а вие во град не Сител телевизија - Page 3 606675

точно е дека словенците ги имат откупено правата од ПЛ и како свој стратешки партнер е одбран СК...кога сега некоја телевизија од Македонија би појавила интерес за пренос на ПЛ нивни преговарачки партнер ќе биде СК и нормално дека СК ќе гледа да заработи...значи ако словенците ги откупиле за 400 000 евра од СК бараат 500 000 евра,тогаш СК ќе побара 600 000 евра од таа некоја наша ТВ куќа а овие ќе гледат да направат 700 000 евра од реклама за на крајот сите да бидат задоволни...кога све ова ќе го собереш ќе дојдеш до заклучок дека таа наша ТВ куќа е осудена на пропаст...

позз од село Германија Сител телевизија - Page 3 378246
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 20, 2010 1:24 am

janevskir напиша:
ај тргни од себе си....кои бројки мислиш дека ти се точни?

Не знам за сигурно, претпоставувам за правата на ПЛ се точни и за бројките на гледаност... за ЛШ веќе не сум целосно сигурен.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 20, 2010 1:34 am

Burrows напиша:
Kолку што се сеќавам Сител имаше платено 750.000 евра.

Дали пола од таа сума е потрошена за правата...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 20, 2010 1:37 am

Chris напиша:
Burrows напиша:
Kолку што се сеќавам Сител имаше платено 750.000 евра.

Дали пола од таа сума е потрошена за правата...

Нема логика да се купила ПЛ лани за помалку од 500.000, а сега да чини над милион евра.
Знам дека А1 после 500.000 евра се откажала да ја купи (што значи дека Сител ја купила за поголеми пари).
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 20, 2010 3:10 pm

Burrows напиша:
Chris напиша:
Burrows напиша:
Kолку што се сеќавам Сител имаше платено 750.000 евра.

Дали пола од таа сума е потрошена за правата...

Нема логика да се купила ПЛ лани за помалку од 500.000, а сега да чини над милион евра.
Знам дека А1 после 500.000 евра се откажала да ја купи (што значи дека Сител ја купила за поголеми пари).
Не е точно, Сител лани *демек* платиле 500.000 евра, од кои 350.000 им се вратиле преку реклами. Е сега, тоа демек погоре претпоставувам дека знаете зошто е напишано, но во случај да не знаете: имаше одредени извори кои наведуваа дека Владата го сторила тоа за нив, иако никогаш не се дозна целосната вистина.

Што се однесува до оваа година, досега прочитав десетина различни мислења за тоа зошто Премиер лигата не е откупена, но она што мене најмногу ме запрепастува во целава ситуација е што сите ние како да сме се навикнале вакви глупости да ни се случуваат па никој не ни реагира веќе што Македонија е една од малкуте земји во Европа (ако не и единствената) која не е во можност да ја гледа можеби најинтересната фудбалска лига во светот.

Критичка маса, што ли беше тоа?! Сител телевизија - Page 3 650339
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
75ra
Нов Член
Нов Член
75ra


Број на мислења : 27
Registration date : 2010-03-09

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 20, 2010 4:01 pm

Losteech напиша:
Burrows напиша:
Chris напиша:
Burrows напиша:
Kолку што се сеќавам Сител имаше платено 750.000 евра.

Дали пола од таа сума е потрошена за правата...

Нема логика да се купила ПЛ лани за помалку од 500.000, а сега да чини над милион евра.
Знам дека А1 после 500.000 евра се откажала да ја купи (што значи дека Сител ја купила за поголеми пари).
Не е точно, Сител лани *демек* платиле 500.000 евра, од кои 350.000 им се вратиле преку реклами. Е сега, тоа демек погоре претпоставувам дека знаете зошто е напишано, но во случај да не знаете: имаше одредени извори кои наведуваа дека Владата го сторила тоа за нив, иако никогаш не се дозна целосната вистина.

Што се однесува до оваа година, досега прочитав десетина различни мислења за тоа зошто Премиер лигата не е откупена, но она што мене најмногу ме запрепастува во целава ситуација е што сите ние како да сме се навикнале вакви глупости да ни се случуваат па никој не ни реагира веќе што Македонија е една од малкуте земји во Европа (ако не и единствената) која не е во можност да ја гледа можеби најинтересната фудбалска лига во светот.

Критичка маса, што ли беше тоа?! Сител телевизија - Page 3 650339

да ти кажам за Германија,единствена странска лига која можеш да ја гледаш е ПЛ и тоа на претплата само на Скај Германија...за шпанската,француската,италјанската и другите поголеми лиги не постои никаква можност ниту со претплата за да се гледаат..

кај нас многу се мешаат работите со кабелските оператори,луѓето мислат ако имаат кабловска морат да им се овозможат и преноси од најаките европски лиги,не...

еве и јас имам кабловска,но за да гледам Бундеслига или ПЛ ми е потребна претплата на Скај Германија...

колку што знам и кај нас има можност за следење на ПЛ,но мора да се претплатиш на ТОТАЛ ТВ,тоа ти е исто како што јас сум претплатник на Скај и ТТВ покрај кабловската,значи тоа е мое задоволство,задоволство кое кошта...
Вратете се на почетокот Go down
22а
Член
Член
22а


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 294
Birthday : 1995-11-06
Age : 28
Location : Некаде на Планетата Земја
Registration date : 2010-06-30

Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 20, 2010 4:26 pm

фудбалери, имам решение за вас и вашите проблеми.
На овој линк имате да гледате англиска лига: http://wwitv.com/tv_channels/b5726.htm
Само треба да знаете во колку саат
Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/makedonija.za.sekogas.be
Sponsored content





Сител телевизија - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сител телевизија   Сител телевизија - Page 3 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Сител телевизија
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 24Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Македонски Телевизии-
Отиди до: