Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeТоше Проески - Светец...? Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Тоше Проески - Светец...?

Go down 
5 posters
АвторПорака
Bond Girl
Член
Член
Bond Girl


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 276
Birthday : 1993-04-10
Age : 31
Location : Koga kade :D
Registration date : 2010-08-18

Тоше Проески - Светец...? Empty
ПишувањеПредмет: Тоше Проески - Светец...?   Тоше Проески - Светец...? I_icon_minitimeПет Aвг 27, 2010 2:11 am

Дали мислите дека Тоше Проески е светец...?
Ја искрено и да и не....
Кога умре, кога го ставиле ковчегот, или тоа намерно или не- не е кажано, сите присутни на погребот му ги бакнувале нозете (преку ковчегот) а мртвите ги бакнуваме на лице. Само на Исус Христос и на другите светци му се бакнуваат нозете, сосема случајно таткому го отворил ковчегот и тогаш тој видел дека сите присутни му ги бакнувале нозете цело време!!!
Еден човек од крушево што бил близок пријател со Тоше, т.е роднина му бил и накрши него живеел. (Другарками ми кажуваше за ова, мајкае работела со него) И тој секоја речиси секоја вечер одел кај Тоше на гроб да го посети. И некое време пред да се жени, пошол на гроб, негде после полноќ, и ко влегол во гробиштата почнал да слуша некое плачење и си рекол мајкаму, сестраму некој дојдени се, ама колку што наближувал кон гробот се помалку се слушало. И добро се си рекол му се присторува, и си дошол дома си легнал и во сон Тоше му рекол: Јас плачев, си реков нема да ме поканиш на венчавката.... Кој знае можеби вистина е....
А ме нервира многу чичкому, заработува пари на името од тоше, ко ќе појдиш во тоа манастирот ко музеј од Тоше да е, овде Тоше седеше, овде јадеше, овде ја стави раката, допрете за здравје 100 денари.....
Мислам стварно дебил!!
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Тоше Проески - Светец...? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески - Светец...?   Тоше Проески - Светец...? I_icon_minitimeПет Aвг 27, 2010 2:36 am

Јас дека сум многу побожна,често имам размислувано на оваа тема,но никој нели не може да докаже па само ке нагаѓаме...
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Тоше Проески - Светец...? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески - Светец...?   Тоше Проески - Светец...? I_icon_minitimeПет Aвг 27, 2010 2:40 am

Не знам што да ти кажам,освен тоа дека Тоше навистина имаше ГОЛЕМО СРЦЕ-Ретки се таквите луѓе на денешницава :)
Вратете се на почетокот Go down
Bond Girl
Член
Член
Bond Girl


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 276
Birthday : 1993-04-10
Age : 31
Location : Koga kade :D
Registration date : 2010-08-18

Тоше Проески - Светец...? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески - Светец...?   Тоше Проески - Светец...? I_icon_minitimeПет Aвг 27, 2010 3:36 am

Ја и искрено некад се сомневам во него.
Не може толку добар човек да биде, на никого да му нема згрешено.... стварно чудно Тоше Проески - Светец...? 650339
Затоа и сумњам, дека се ретки....
За светец не бил признат бидеќи имало и поголеми хуманитарци кои не биле прогласени, на пример Мајка Тереза.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Тоше Проески - Светец...? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески - Светец...?   Тоше Проески - Светец...? I_icon_minitimeПет Aвг 27, 2010 11:53 am

Јас сепак мислам дека Тоше беше посебен, нема да го именуван како светец, Господов син или не знам како, но тој за мене беше посебен човек, и никој нема да ме убеди во спротивното.

Се изнаслушав разни приказни, слушнав дека кога умрел тој блеснала чудесна светлина, дека навечер го гледале како шетал по улиците во Крушево, молчејќи со наведната глава. Покажаа и фотографија каде што тој се појавува на плоштад за време на маскенбалот и слично...

Ништо од тоа мене не може да ме убеди дека е вистина, затоа што ништо не сум видел со свои очи, но затоа можам да зборувам за сопствените чувства. Утрото кога објавија дека тој загинал, додека свиреше Игри без граници, јас почувствував болка во душава како да сум изгубил некој близок од фамилијата. Зошто беше тоа така? Го слушав и обожавав Тоше пред да умре, но никогаш не сум помислил дека неговото заминување од овој свет може толку да влијае на мене. По природа сум емотивен човек, тој беше еден и единствен, па можеби затоа не можев да сфатам како можеше да се случи сево ова...

И не сакам повеќе да се навраќам на тие тешки денови, на прашањево на темава ќе одговорам со тоа дека тој во последната емисија каде што гостуваше изјави дека не сака да се зборува за него како за светец, затоа што тој е еден обичен човек...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
emu6
Член
Член
emu6


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 287
Birthday : 1996-04-15
Age : 28
Location : Битола
Registration date : 2010-02-03

Тоше Проески - Светец...? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески - Светец...?   Тоше Проески - Светец...? I_icon_minitimeЧет Ное 25, 2010 9:26 pm

Blair Waldroft напиша:
Не знам што да ти кажам,освен тоа дека Тоше навистина имаше ГОЛЕМО СРЦЕ-Ретки се таквите луѓе на денешницава :)
се согласувам со тебе, најмногу го сакав и кога умре дознав кога бев на англиски ама не сакав да верувам и после дома на тв на компјутер се уверив.
ретки се луѓето како него, за жал ...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Тоше Проески - Светец...? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески - Светец...?   Тоше Проески - Светец...? I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Тоше Проески - Светец...?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Мистерии-
Отиди до: