Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeJersey Shore Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Jersey Shore

Go down 
5 posters
АвторПорака
Michael Myers
Успешен Член
Успешен Член
Michael Myers


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 681
Birthday : 1993-08-19
Age : 30
Location : Skopje
Registration date : 2009-10-11

Jersey Shore Empty
ПишувањеПредмет: Jersey Shore   Jersey Shore I_icon_minitimeСаб Сеп 04, 2010 11:00 pm

Jersey Shore Jerseyshore
Jersey Shore e американско реално шоу за 8 млади луѓе кои се следат 24 часа поиминувајќи цело лето во Сисајд, Њу Џерси. Реалното шоу се емитува на музичкиот канал MTV, како и во светот така и кај нас. Произведени се две сезони, со тоа што првата заврши во 2009. а втората се уште се емитува во 2010. Трета сезона е во подготовка за која се планира да се емитува во 2011.

Како станари на куќата се Angelina "Jolie" Pivarnick, опишана како Ким Кардашиан, таа е најозогласениот станар во куќата, која протерана од останатите си оди уште во третата епизода, но изненадно се враќа во втората сезона, Jenni "JWoww" Farley е жена-„амазонка“ која има влезено во физички конфликти со многу машки станари, Paul "DJ Pauly D" DelVecchio е DJ, кој кратко влегува во врска со JWoww но бргу ја прекинуваат, Vinny Guadagnino е најмалку експонираниот станар кој решава да ужива секоја вечер без да мисли на женските станари.
Ronnie Ortiz-Magro и Sammi "Sweetheart" Giancola се двајца станари во куќата, кој наголем дел од времето го поминуваат во врска, познати се по повеќето испади и караници кои секогаш среќно завршуваат, но во втората сезона се се менува.

Најпознати станари во куќата кои дојдоа до статус на ѕвезди, настапувајќи и во други емисии се Michael "The Situation" Sorrentino, кои своите стомачни мускули ги прави заслужни за неговите успешни врски за една ноќ и најскандалозната Nicole "Snooki" Polizzi, девојка позната по многу скандали на кои се најавува и на вести и која решена да најде љубов се враќа несреќна.

Реалното шоу е концепирано така што станарите имаат целосна слобода да прават што сакат и да одат каде сакаат, тие имаат работа со чии плати се хранат и се шетаат. Дозволено им е да носат секакви луѓе од надвор и да имаат секакви меѓусебни односи.

Серијата има просечни рејтинзи, се до крајот на првата сезона, кога рејтингот скока за неверојатни 4 милиони. Серијата е премногу популарна и гледана низ Америка и е дел од поп културата. Серијата ја опкружуваат многу контроверзности, највеќе поради огромната употреба на зборот „Гвидо“ од страна на станирите, сленг кој опишува типични американско-италијански луѓе (машки: мускулести црномурести момчиња, женски: убави секогаш со темен тен, во добра форма и шминка и фризура. Контроверзности постојат и околу тепачките кои станарите ги имаат предизвикано во дискотеките, фамозниoт напад врз Снуки итн.

-шпица

-пародија за Твајлајт
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Jersey Shore Empty
ПишувањеПредмет: Re: Jersey Shore   Jersey Shore I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 12:28 am

Зарем и во Мк има Џрси Шоур?
Снуки е закон Jersey Shore 24632 Ретко глупа девојка,морам да признаам.Коа ја има на вести со нејзините испади во говорот и простите реченици кои тешко и одат...тогаш ств има проблем женската Jersey Shore 24632
Вратете се на почетокот Go down
Michael Myers
Успешен Член
Успешен Член
Michael Myers


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 681
Birthday : 1993-08-19
Age : 30
Location : Skopje
Registration date : 2009-10-11

Jersey Shore Empty
ПишувањеПредмет: Re: Jersey Shore   Jersey Shore I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 1:26 am

Jersey Shore 24632 Снуки ми е омилена Jersey Shore 24632 каква лудача хаха закон е нема што Jersey Shore 433111
Јас првата сезона не ја гледав целосно кога ќе ја фатев тогаш гледав, а денес ја почнав 2 сезона 1 епизода ја изгледав и многу беше Jersey Shore 24632 закон Jersey Shore 190950 овојпат во Мајами се Jersey Shore 942774
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Jersey Shore Empty
ПишувањеПредмет: Re: Jersey Shore   Jersey Shore I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 3:53 am

Ana-Marija напиша:
Зарем и во Мк има Џрси Шоур?
Снуки е закон Jersey Shore 24632 Ретко глупа девојка,морам да признаам.Коа ја има на вести со нејзините испади во говорот и простите реченици кои тешко и одат...тогаш ств има проблем женската Jersey Shore 24632

Е не, само во Канада Jersey Shore 959987 Jersey Shore 959987
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

Jersey Shore Empty
ПишувањеПредмет: Re: Jersey Shore   Jersey Shore I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 2:56 pm

Луѓево се стварно селски. Ама интересно е мора да се признае, онака кога е досадно ова се гледа. Првата сезона беше онака, ама втората засега е нешто БУМ! Jersey Shore 996773

Инаку Свитхарт и Рони се нешто најодвратно на свет. Ме потсетуваат на многу што ги знам... Jersey Shore 24632 Situation претерува со тоа стомачните, ама затоа Снуки иако е курвиче е стварно смешна и стварно е за греота... Инаку и Анџелина е многу законска кога скандалозно се враќа во втората сезона, ќе се бутне у соба со машки дека женскиве не ја сакаат.... Jersey Shore 24632 Jersey Shore 24632 Jersey Shore 24632
Вратете се на почетокот Go down
Michael Myers
Успешен Член
Успешен Член
Michael Myers


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 681
Birthday : 1993-08-19
Age : 30
Location : Skopje
Registration date : 2009-10-11

Jersey Shore Empty
ПишувањеПредмет: Re: Jersey Shore   Jersey Shore I_icon_minitimeПон Ное 01, 2010 11:55 am

Jersey Shore 24632 Jersey Shore 24632 Ненормални Jersey Shore 195609
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Jersey Shore Empty
ПишувањеПредмет: Re: Jersey Shore   Jersey Shore I_icon_minitimeПон Ное 01, 2010 10:57 pm

Гледајте ја Саут Парк - It's a Jersey Thing. :))
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Jersey Shore Empty
ПишувањеПредмет: Re: Jersey Shore   Jersey Shore I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Jersey Shore
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Реални шоуа, странски емисии...-
Отиди до: