Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeБАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат

Go down 
+24
Rebellious angel
iva_macedonia
ema
mk06808
sexandthecity15
Enchanted
Edit*Sabine*Susa
AnDzII
The Princes
blabla
Blair Waldroft
Bayron
Bond Girl
MK fan
Burrows
Adolfo
LUNA
Игор
Bobi
Missy
LucasScott
Chris
Beauty
SomebodyUnique
28 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 02, 2010 6:05 pm

Beauty напиша:
Кога можеше една Tormenta en el parasio или Marina да добијат 19 час термин, а Маричуи 17, тогаш за Сортилехио нема дисксусија дека треба подобар термин.

Кое време беше кога ги даваа Тормента и Марина, а кое време е сега... БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 996773 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 353532

Има голема разлика си знаеш и самата.

------------------

А ти Луна плис не пишувај пост врз свој пост, и ајде мрш на италијански. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 996773 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 871427
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 02, 2010 6:21 pm

Има и една хумористична серија Балдини и Симони на италијански на Сител3 во 10:00 и 21:40. Има и други термини на пример 16:00 во сабота и недела.
И Магепсани (Incantesimo)на HRT1 во 18:00. Исто гледај и играни филмови, а понатаму и италијански списанија и слично насекаде можи да најдиш
Вратете се на почетокот Go down
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 02, 2010 8:09 pm

Да не дај Господ Диабло да ми ја сменат од 17 часот. Или можи да е сменат но покасно, не на ручек.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 02, 2010 9:21 pm

Диабло е топ серија, беспрекорно изреализирана...

Но за оваа проста маса ли е тоа? Пушти им Село весело нека дркаат на
кафанската пејачка и мирна глава. Разочаран сум, стварно сум разочаран,
Диабло нема никаква врска со ова, веќе некое време размислувам на оваа
тема, не ми се верува какви кич содржини дигаат гледаност, страшно! БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 367812

Почнав дури да се запрашувам дали вредел трудот кој сум го вложил во анализирање на телевизијата сите овие години...

Што ако се трудиш да изработиш нешто како што треба, кога потоа немаш желба да го погледнеш резултатот од сработеното. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 983662
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 02, 2010 9:25 pm

Chris напиша:
А што бара ова прашање во Теленовели? И да има италијански серии во Македонија (што не верувам) тоа сигурно не се теленовели... БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 353532

Инаку да, и мене ме уби нејзиниот заповедувачки пристап БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 959987 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 959987

Има и на Канал 5. Мислам уште се врти Излог на страста БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 959987
Вратете се на почетокот Go down
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 03, 2010 2:12 pm

навистина не знаат да ценат. Ако и нашле мана на Диабло... БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 650339
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 03, 2010 6:41 pm


Индија од 12. -ти септември на Сител.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 03, 2010 6:55 pm

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 183692 Има одбројување, на pop up-от пишуваше уште 9 дена. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 183692
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 03, 2010 8:59 pm

А 12 септември се паѓа во неделе. Зарем од недела ќе почни со емитување?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 03, 2010 9:05 pm

Лепо лепо, гледам има заинтересираност низ граѓаниве, сите што гледаат Бандини ќе се префрлат и овде БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 736967
Вратете се на почетокот Go down
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 03, 2010 9:06 pm

Да ова е супер серија. за нејзе си чувам термни.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 12:41 pm

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 411V9K6VWYL._SL500_AA300_

Денес на Zone Romantica во 16:55 со реприза во 23:00 започнува бразилската мини серија „Ураганот Хилда“ со Ана Паула Аросио.
Новелата ќе оди секој викенд во истиот термин.

Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 2:43 pm

Bobi напиша:
Лепо лепо, гледам има заинтересираност низ граѓаниве, сите што гледаат Бандини ќе се префрлат и овде БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 736967

Има има, многумина паднаа на фактот дека е работена од истиот автор на Клон, пример јас не паѓам на такви работи, ама многу од луѓето кои ги знам гледам дека поради тоа ќе и дадат шанса.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 6:14 pm

А изгледа Сортилехио ке ја стават во утрински термин а?
Штета,сакав да погледнам БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 409660
Во секој случај ке си ја имам Индија да си ја гледам наредниве месеци БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 425582
Инаку мислам дека на сител на рекламата за Индија им писува Индиа а правилно македонски е ИндиЈа со Ј.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 6:18 pm

Adolfo напиша:
А изгледа Сортилехио ке ја стават во утрински термин а?
Штета,сакав да погледнам БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 409660
Во секој случај ке си ја имам Индија да си ја гледам наредниве месеци БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 425582
Инаку мислам дека на сител на рекламата за Индија им писува Индиа а правилно македонски е ИндиЈа со Ј.

Боже сачувај. Па зар не гледаш дека тоа е оригиналното лого. Индија е кај нас преведена, само за време на рекламата оди оригиналното лого а не на македонски. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 569862 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 569862
Вратете се на почетокот Go down
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 6:25 pm

А вие едвај чекавте да ме нападнете нели?Мора да сте многу исфрустрирани.
Јас си мислев дека е превземено логото само на македонски како што правеа до сега со сите серии,затоа што оригиналното лого не е Индиа туку Caminho das Índias.
Така да не биди мизерен.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 6:27 pm

Adolfo напиша:
А вие едвај чекавте да ме нападнете нели?Мора да сте многу исфрустрирани.
Јас си мислев дека е превземено логото само на македонски како што правеа до сега со сите серии,затоа што оригиналното лого не е Индиа туку Caminho das Índias.
Така да не биди мизерен.

Ако, знам дека е оригиналното име така. Ама сепак како што гледаш е на латиница, и тоа нема да биде македонскиот превод. И на Сител страната можеш да видеш дека е преведена ИндиЈа.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 6:49 pm

Оригиналното лого е искористено за форшпанот, делот Caminho das е тргнат целосно, останува само Indias, без с-то на крај го добивате тоа лого. Нема потреба од конфликти. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 871427
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 7:00 pm

Да но нели малку е конфузно?
Не е ни оригиналното ни на Македонски БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 493672
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 7:05 pm

Нема врска, Индија на англиски се пишува како на импровизираното лого, па тоа му доаѓа нешто како наслов на серијата за интернационалната верзија. И помалку обрнувај внимание на вакви глупости, а повеќе на сцените и моментите кои оваа серија ќе ти ги понуди. БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 327923
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 7:11 pm

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 24632 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 24632 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 24632 БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 24632
Работава е имам прашинка на екранот, додека оди серијата, Глобо или Сител е крив?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 7:53 pm

Баш така БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 11:34 pm

Јас само сакав да видам дали вие сте забележале,не реков дека тоа ми смета или дека е некој крив,само една мала забелешка дадов.
А јас Сител знаете дека си ја сакам,барем од А1 сигурно повеке!
Едвај чекам Индија БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 724729 А може и Сортилехио ке си ја гледам кога сум дома сигурно ке станувам,сакам да ја гледам таа серија,иако навистина се трудам но немозам да го сварам Вилијам Леви,одвратен ми е и незнае да глуми(според мене,очаен)се ми се чини дека кариерата ја гради исклучиво врз физичкиот изглед инаку нема никакви актерски квалитети БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 195609 ...Секој е подобар од него!Дури и Фернандо Колунга.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 11:39 pm

Гледам и Тереса ја обожаваш, да не ја гледаш на нет и неа?

Или онака само и се восхитуваш на развратничката... БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 871427
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Adolfo
Успешен Член
Успешен Член
Adolfo


Female Број на мислења : 830
Registration date : 2008-08-14

БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 11:47 pm

Не,не ја следам на нет,сакам или да си ја симнам или на тв да ја почекам едно 100години а мозе и никогаш да не ја дадат како што има многу добри серии кои не ги дале кај нас никогаш....
Знам дека ке ми се допадне...
А сега да ви кажам малку сум ви јас лут!Зошто не ме известивте дека ја даваат Најубавите жени на Сител 3?Леле каква серија,немам зборови значи,неможам БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 724729
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат   БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
БАЛКАН: Новости за теленовелите кои доаѓаат
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 19Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Теленовела Инфо-
Отиди до: