Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeKeeping Up with the Kardashians! Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Keeping Up with the Kardashians!

Go down 
3 posters
АвторПорака
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Keeping Up with the Kardashians! Empty
ПишувањеПредмет: Keeping Up with the Kardashians!   Keeping Up with the Kardashians! I_icon_minitimeПет Сеп 17, 2010 5:52 pm

Keeping Up with the Kardashians! 2i9rxbp
Keeping Up with the Kardashians e американско реално шоу,кое премиерата ја имаше на 14 Октомври/2007 година!Ова е шоу кое го прикажува животот на семејството Кардашинови/Џенер кое што се состои од бившата сопруга на Роберт Кардашин(Крис),сега сопруга на Брус Џенер,и од 6 деца(Ким,Клое,Кортни и Роб Кардашин како и Кендал и Кајли Џенер)!!

Ким Кардашин е втората ќерка на Крис и Роберт Кардашин,која е сопствeник на бутикот за жени D-A-S-H заедно со нејзината сестра!Ким Кардашин е бивша девојка на Кристијано Роналдо(играчот на Реал Мадрид)!Во 2009 година го промовираше нејзиниот прв парфем и е продуцент на реалното шоу The Spin Crowd.

Клое Кардашин е најмладата ќерка на Кардашинови,која е омажена со играчот на LA Lakers,Ламар Одом!Во 2007 година беше уапсена од полицијата!Исто така е сопственик на женскиот бутик D-A-S-H!

Кортни Кардашин е најстарата ќерка во фамилијата на Карадшинови.Исто така сопственик на женскиот бутик D-A-S-H!Таа и нејзиниот дечко Скот имаат машко дете!Taa беше избрана за учество во реалното шоу Filthy Rich:Cattle Drive!

Роб Кардашин-единствениот син на Крис и Роберт,кој по завршување на факултетот за бизнис,формира своја сопствена фирма "Perfect Skin.!

Кендал Џенер-Ќерка на Крис и Брус Џенер,која работи за модната агенција Whilemena Models'.

Кајли Џенер-Најмладата ќерка во семејството Џенер родена 1997 година!
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

Keeping Up with the Kardashians! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Keeping Up with the Kardashians!   Keeping Up with the Kardashians! I_icon_minitimeСаб Сеп 18, 2010 6:32 pm

Не сум гледал ниту една епизода. Ама знам дека ги форсираат многу. И на Teen Choice кога излегоа со Џорџ Лопез, демек сестра им е, Keeping Up with the Kardashians! 24632 Keeping Up with the Kardashians! 24632 Keeping Up with the Kardashians! 24632 Keeping Up with the Kardashians! 24632! И во Vampire Suck имаше многу пародии за нив. Некад можно е да погледнам, дека знам се скандалозни ама тешко, не гледам вакви... Keeping Up with the Kardashians! 996773
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Keeping Up with the Kardashians! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Keeping Up with the Kardashians!   Keeping Up with the Kardashians! I_icon_minitimeНед Окт 10, 2010 2:00 am

Немам гледано ни е епизода. Знам кои се често се вртат по таблоидите и оваа Клое ми е многу антипатична. Другите не ама таа ми е многу одбивна без причина ова
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Keeping Up with the Kardashians! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Keeping Up with the Kardashians!   Keeping Up with the Kardashians! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Keeping Up with the Kardashians!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Реални шоуа, странски емисии...-
Отиди до: