Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeAURORA, Telemundo|2011 - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 AURORA, Telemundo|2011

Go down 
+3
Bobi
Enchanted
LucasScott
7 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

AURORA, Telemundo|2011 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AURORA, Telemundo|2011   AURORA, Telemundo|2011 - Page 2 I_icon_minitimeСре Окт 20, 2010 9:33 pm

A кој Телемундов трејлер не изгледал примамливо?
И мене ми изгледа примамливо сега
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

AURORA, Telemundo|2011 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AURORA, Telemundo|2011   AURORA, Telemundo|2011 - Page 2 I_icon_minitimeСре Окт 20, 2010 10:00 pm

Мене не ми се допаѓа. Не знам дали знаете но се работи за римејк на кореанска теленовела. Каде и да е ќе ги изримејкизираат и турскиве серии.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

AURORA, Telemundo|2011 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AURORA, Telemundo|2011   AURORA, Telemundo|2011 - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 24, 2010 9:00 pm



Серијата започнува со прикажување на 1 ноември.
Вратете се на почетокот Go down
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

AURORA, Telemundo|2011 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AURORA, Telemundo|2011   AURORA, Telemundo|2011 - Page 2 I_icon_minitimeПет Ное 19, 2010 9:37 pm

ПОЧИНА ТАТКОТО НА САРА МАЛДОНАДО

Во еден од најдобрите моменти од нејзината кариера и баш првата недела од „Aurora“ од Телемундо, во која има главна улога, Сара Малдонадо ја прими најлошата вест во нејзиниот живот, смртта на нејзиниот татко, Марио Малдонадо, кој одеднаш имаше срцев удар во петокот на 29 октомври и беше хоспитализиран во болница.
Сара, која се наоѓаше на снимање во студијата на Телемундо во Мајами ја прими веста дека нејзиниот татко е хоспитализиран и, од страв, се онесвести, при што и таа беше одведена во клиника за да се провери што е. Поради тоа, убавата актерка не можеше веднаш да патува за Мексико за да биди со нејзиниот татко во последните мига.
Но, тоа што никогаш не можеше да го замисли Сара, беше дека неколку дена подоцна, на 3 ноември, веста ќе биде полоша, кога ја информираа дека не само што не му се подобри состојбата, туку дека починал ненадејно.
„Татко ми ако ме гледа од небото, денеска заедно со семејството и пријателите, знае дека се опростуваме од него со многу голема болка, но секогаш ќе живее во моето срце„, напиша Сара Малдонадо на својот Twitter.
И речиси веднаш потоа, испрати посветеност на човекот кој и го даде животот и без сомнеж ги потресе оние што ја прочитаа: „Ќе те сакам засекогаш, тато. Таму чекајме, наскоро ќе те стигнам за пак да се смееме и прегрнуваме“.
Со голема болка и придружена од нејзиниот сопруг, Сара зеде дозвола од Телемундо и сета подршка од нејзините пријатели, како и од директорите да замине и да се опрости од татко и' и да е поддржи мајка и', која беше мажена повеќе од 35 години со Дон Марио. Сара Малдонадо патуваше нис Халапа, Веракруз (Мексико) за да присуствува на последното збогување на нејзиниот татко.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





AURORA, Telemundo|2011 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AURORA, Telemundo|2011   AURORA, Telemundo|2011 - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
AURORA, Telemundo|2011
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» OJO POR OJO, Telemundo, RTI|2010/11
» LA HIENA, Telemundo|2011
» LOS HEREDEROS DEL MONTE, Telemundo|2011
» HARRY'S LAW|2011-
» THE CAPE|2011-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Теленовели од САД / Колумбија-
Отиди до: