Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeBLUE BLOODS|2010- Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 BLUE BLOODS|2010-

Go down 
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

BLUE BLOODS|2010- Empty
ПишувањеПредмет: BLUE BLOODS|2010-   BLUE BLOODS|2010- I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 12:37 am


BLUE BLOODS|2010- 0000070906_20100909150004

БРОЈ НА СЕЗОНИ: 1 (засега) | БРОЈ НА ЕПИЗОДИ: 13 (засега)
ИМДБ | ОФИЦИЈАЛНА СТРАНА

CBS е мрежа преполна со своите можни истражувачи, детективи, полицајци распоредени во милијарди различни прецедурални серии и нивни римејкови. Но, понекогаш се случува да се нарача серија која со својата серијализираност, оригиналност и квалитет отскокнува од другите. Минатата година ја добивме The Good Wife - оваа година тоа е Blue Bloods. Актерската екипа е една од подобрите од овогодишните пилоти (со The Event и No Ordinary Family), а како што и споменав, и екипата позади камерите има зад себе многу импресивна листа на проекти на кои работеле. Ја споредив со серијата The Good Wife - немојте криво да ме сфатите, Wife е милји пред Bloods, и уште е рано да се повлекуваат паралели, но ова е серија со многу потенцијал за која вреди да се одвојат 45 минути неделно, посебно ако сте фан на овој жанр. -Марин Кухариќ (Serijala.com)

Серијата го следи њујоршкото семејство полицајци, на чело со Франк Реган (Tom Selleck) началник на полицијата. Франк веќе долго време е вдовец, а го изгубил и синот полицаец, кој загинал на работата. Неговите преостанати три деца се сите на некој начин поврзани со NYPD, Дени работи како детектив, Ерин е заменичка на државниот адвокат, а Џејми, најмладиот син, туку што станал полицаец. Иако оваа премиса можеби на прв изглед ви делува неоригинално и клише, авторите на серијата многу добро го поставиле темеолот на односите меѓу членовите на семејството во пилотот. Баш, тој аспект е вистинскиот т.е главен адут на серијата.


Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

BLUE BLOODS|2010- Empty
ПишувањеПредмет: Re: BLUE BLOODS|2010-   BLUE BLOODS|2010- I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 2:08 pm

Одличен пилот, доста квалитетен и со неверојатна глума. Мислам дека ова е годинешнaта "The Good Wife". BLUE BLOODS|2010- 586438

Ова е воедно процедурал, има различни случаеви секоја епизода, но поврзаноста меѓу семејството полицајци ми е многу пријатно раскажана, одлично одглумена и слично. Дени и Сандра се баш добар пар, ме интересира како ќе се задржат по неговото дипломирање како полицаец BLUE BLOODS|2010- 871427

Мислев дека завршив со нови серии, но и ова се додава во мојата листа. Изгледа одлично, ако не редовно, наеднаш сигурно ќе ја завршам прва сезона. BLUE BLOODS|2010- 433111
Вратете се на почетокот Go down
 
BLUE BLOODS|2010-
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» BETTER WITH YOU, 2010-
» LEGION | 2010
» OUTLAW|2010-
» THE EVENT|2010-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Прајмтајм серии :: CBS-
Отиди до: