Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeAMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001

Go down 
2 posters
АвторПорака
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 Empty
ПишувањеПредмет: AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001   AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 I_icon_minitimeСаб Окт 23, 2010 7:35 pm

AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 AmigasyRivales

Amigas y Rivales - Пријателки и сопернички

број на епизоди ; 185

Кратка содржина:

Четири девојки од иста возраст живеат во различни социјални средини, но по игра на судбината стануваат блиски и неразделни пријателки, но и ривалки во љубовта.
Лаура е девојка од средната класа, која благодарение на стипендија успева да се запише на факултетот по информатика каде што ќе ги запознае Химена и Офелија, а подоцна и ќе започне афера со дон Роберто, таткото на Химена.
Химена е типична размазена богаташка, неодговорна и мрзлива која ужива во богатството на својот татко и лесна е на пороци, што ќе и го донесе животот во опасност. Офелија е исто така девојка од високата класа, неразделна пријателка на Химена, која е позната по флертувањето со непознати момци и лудите забави. Лесниот живот ќе и донесе и неизлечива полна болест. И кога животот ќе престане да има смисла за неа, Офе го запознава Улисес, грдото момче од колеџот во кого ќе ја пронајде љубовта на својот живот.
Најели е девојка која живее со болна мајка во сиромашниот кварт и работи како слугинка во куќата на Химена. Нејзината животна цел е да дојде во Холивуд и да стане славна како Салма Хајек. Во куќата на фамилијата де ла О, го запознава шармантниот Роберто џуниор и лудо се заљубува во него, но тој е женет со кокетната Роксана.

Улоги; Michele Veith (Лаура); Ludwika Paleta (Химена де ла О); Adamari Lopez (Офелија); Аngelica Vale (Најели/Венди); Eric del Castillo (Роберто де ла О); Joana Benedek (Роксана); Gabriel Soto (Улисес); Аrath de la Torre (Роберто џуниор) и др.



Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001   AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 I_icon_minitimeСаб Окт 23, 2010 7:54 pm

Ја отворив темава бидејки штотуку го изгледав првиот диск од скратената верзија и немав каде да коментирам :)

Серијата е типична Лароса:) Ама буквално во секој детал. Како да гледам Las vias del Amor again :)
Човекот има неколку нешта по кои е карактеристичен а тие се; раскошни вили наспорти сиромашни станови каде што доминираат празни ѕидови, семејни портрети, кревети прекриени со најлон и секогаш вклучени ТВ приемници. Тоа го забележав и во Перла и во LVO, во секоја сцена каде што е снимена во нечиј дом мора да е пуштен тв приемникот и да се мешаат гласовите.
И она по што најмногу е карактеристичен е што голем дел од ликовите во неговите серии зборуваат спенглиш (шпански со многу англиски жаргони).=}}

Да не зборувам колку сите актери преглумаваат се хистеризираат, се потресуваат, колку се ефтино облечени и нашминкани. So like Larosa.

Приказната е каша попара (да не се повторувам, како и сите на Лароса).
Анхелика Вале ако ја мразавте како грдата Лети овде ќе ја презирате. Со тој нејзин иносенте лук, вона би пејачка и актерка. Па како зборува, со сите сељачки жаргони. AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 569862 Прво е заљубена во Роберто, потоа ќе отиде во Америка и ќе се заљуби во Френк, тој ќе се обиде да ја силува а таа ќе го остави и ќе го сретне Џони - новата љубов на нејзиниот живот, за пак да се заљуби во Роберто. Трагично.
Химена е исто болно иритантна. Никогаш не сум бил фан на Људвика (која разлика со сестра и) но во серија на Еми Ружа е катастрофална.
Адамари Лопез како Офелија е најмалку иритантна (можеби бидејки и најмалку ја има од сите четири).
Врвот на преглумавање е Мишел Вит. Доказ зошто никој повеќе не и даде главна улога по оваа серија. :)
Нејзината приказна е и најлоша. Ќе се заљуби во постар човек 30 г. од неа. Подоцна ќе дознае дека и е татко. Во тоа време ќе се резаљуби во неговиот син именик (Роберто џуниор е како резервна даска во серијава, сите ко немаат во кого се заљубуваат во него), па ќе дознае дека старецот не и е татко па ќе се вери за него. AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 750376

Премногу ликови, премногу приказни, премногу небулози, но барем е динамична и добра за тепање време.

Денес ќе го почнам вториот диск. AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 928448
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001   AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 I_icon_minitimeСаб Окт 23, 2010 8:01 pm

Затоа не ја сакав Перла. Толку приказни испомешани како таму немало во друга серија од Телевиса. И тоа сите беа од глупави поглупави, само крајните епизоди ми беа добри. Поради тие глупости Перла ми е една од најлошите серии.
Значи и оваа слична AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 24632
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001   AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
AMIGAS Y RIVALES, Televisa|2001
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» SALOME, Televisa|2001/02
» EL MANANTIAL, Televisa|2001
» LA INTRUSA, Televisa|2001
» SIN PECADO CONCEBIDO, Televisa|2001
» MUJER BONITA, Televisa|2001

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Теленовели од Мексико-
Отиди до: