Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeDAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009

Go down 
4 posters
АвторПорака
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 Empty
ПишувањеПредмет: DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009   DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 I_icon_minitimeСаб Окт 23, 2010 7:45 pm

DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 7favela08

Срца од Филипините е теленовела која доаѓа од Филипините, снимена во 2009 година, а заедно со аргентинската Ciega a citas е номинирана за наградите Еми за 2010 година. Насловната песна Ikaw ја исполнува Martin Nievera. Во серијата учество зеде и Лорна Толентино, легендата на филипинската глума која долго време не глумела во ниедна серија. Она што сепак е посебно за оваа серија е главниот актерски пар - Кристине Ермоса и Херико Росалес, најпосакуваниот телевизиски пар на Филипините. Претходната нивна серија, снимена пред неколку години достигнала огромна гледаност во земјите од Азија и Африка каде се прикажувала па затоа процуентите повторно по долго време ги ангажирале за да го остварат истиот успех.
Серијата е веќе откупена во многу земји а освен досегашната тема за љубовта и сплетките, во серијата се прикажуваат и лошите страни на животот и владеењето на Филипините.


СРЦА ОД ФИЛИПИНИТЕ
Број на епизоди - 105

Новелата ни ја раскажува приказната за децата кои се жртва на трговија со луѓе, киднапирани од нивните фамилии и понатаму искористувани за цели на Синдикатот. Малата Анџела е една од нив, жртва на Синдикатот. Киднапирана како бебе и дадена на одгледување на една проста и злобна жена, Анџела детството го минува во работа, а доколку не донесе доволно пари за Синдикатот, брутално е тепана. Анџела спас бара во реката за која мисли дека и ги исполнува желбите и фрлајќи парички таму, го запознава малиот Мигуел кој живее крадејќи по улици и криејќи се на бродовите. Двајцата одат во градот да крадат, но тогаш една кола ја удира Анџела. Полицијата го приведува Мигуел, а Анџела ја носат на посвојување кај една богата фамилија. Анџела останува да живее и работи во таа куќа само за да побегне од тоа што ја чека дома иако на почетокот богатите нема да ја прифатат новодојдената. За разлика од неа, Мигуел и неговото братче завршуваат во поправен дом од каде ги вади адвокатката Тереса Рамирез. Тереса Рамирез е позната и почитувана адвокатка која го решава секој случај, особено случаите со злоупотреба на деца. Но нејзината најголема борба е потрагата по нејзината изгубена ќерка и поради тоа ќе реши да им даде работа на Мигуел и брат му.

Поминуваат годините... Анџела не може да го заборави другарчето од детството, а ни тој неа. По многу години, Мигуел е вработен во адвокатската фирма на Тереса каде работа бара и Анџела и така повторно се среќаваат. Така Анџела започнува да ги учи правните работи, да помага и истовремено да биде покрај Мигуел. Она што никој не знае е дека Анџела е вистинската ќерка на Тереса и Хаиме, човекот кој ја вдомил. Сите заедно започнуваат борба за да докажат како се злоупотребувани децата од страна на Синдикатот во земјата.


Улоги: Kristine Hermosa, Jericho Rosales, Gabby Concepcion, Lorna Tolentino,
Chin Chin Gutierrez, John Estrada,Sid Lucero


Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009   DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 I_icon_minitimeСаб Окт 23, 2010 7:46 pm

А што те натера да отвориш тема за неа? Мора нешто да има. DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009   DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 I_icon_minitimeСаб Окт 23, 2010 7:56 pm

Е уште филипинска немавме на ТВ.
Барем има солидна приказна и штом е номинирана за Еми мора да е барем високобуџетна.
Ми се допаѓа многу фонтот на насловот.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009   DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 I_icon_minitimeСаб Окт 23, 2010 8:07 pm

Chris напиша:
А што те натера да отвориш тема за неа? Мора нешто да има. DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 996773

Еее... DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 24632 DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 24632 DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 24632
Се зезам, сакав да отворам тема за некоја непозната пред некој ден, а денес видов дека оваа со аргентинската е номинирна за еми и затоа изборот е оваа.
И мислам дека не ни фали уште ваква серија зошто мене ми изгледа како индиска серија.
А филипинскиве се секогаш номинирани за Еми
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009   DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 I_icon_minitimeСаб Окт 23, 2010 8:18 pm

Па и мене насловот ме натера да помислам дека е индиска, пред да влезам и да прочитам за што се работи.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009   DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 I_icon_minitimeНед Окт 24, 2010 12:10 am

Ми изгледа интересно ова барем според содржината, за друго не можам да отценувам
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009   DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
DAHIL MAY ISANG IKAW, ABS-CBN|2009
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» UP | 2009
» NINE | 2009
» LIE TO ME|2009-
» V|2009-
» HE'S JUST NOT THAT INTO YOU | 2009

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Теленовели од други земји-
Отиди до: