Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeА1 телевизија - Page 6 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 А1 телевизија

Go down 
+18
Taki252
Bobi
The Princes
trajce03
MK fan
sexandthecity15
expert
Phillip
22а
toteto
TрТ Милојко
Burrows
LucasScott
igorao85
Chris
Losteech
Missy
Beauty
22 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
Taki252
Нов Член
Нов Член
Taki252


Male Број на мислења : 86
Location : Штип
Registration date : 2010-08-09

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 11:02 pm

Секако дека ќе ја подржиме сето ова е исценирано од страна на владејачката парија која се чувствува загрозена од страна на А1 па затоа вообичано измислува финансиски нерегуларности и слични работи само за народот да не им верува. Но народот не е глуп пак да потпадне пон нивно влијание. Немаме некоја ментална заостанатост сите вчера видовме што се случи а тоа беше дека А1 буквално беше нападната од полицијата.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 11:05 pm

Јас сум тотално ЗА А1, зашто такви купчиња пари, можам да замислам колкукратно подебели, се чуваат на уште мноооооогу други места во земјава, па никој не ги пипка. :) Така што...

Да не се разбереме погрешно, не ја фалам корупцијата, далеку од тоа, ајде ако до толку е виновен Велија, нека го обвинат но не се чувствувам убаво да плукам по еден корумпиран, ако знам дека има многу такви што слободно си се движат. Како студент сум сведок на корумпираноста што постои по факултетите, а не се ни сомневам дека понатаму ќе видам и на други места, и тие луѓе гајле си немаат зашто имаат моќ.

Ако се удри, нека се удри по сите, не по поединци што лично ним им сметаат.
А ова вчера, колку беше против корупција, толку беше и лично против Рамковски, т.е. политички игри. :) Веројатно сакаа да го заплашат, што ти ја знам. Што ќе им беа специјалци како асистенција на инспекција, мислиш во А1 терористи со митралези ќе им излезат на инспекторите.

П.С. Пак да повторам, знам дека А1 исценираа малце драма... А1 телевизија - Page 6 959987 Значи, не пијам нафта. И тие си ја искористија ситуацијата. Ама не беа само тие кривите зашто си добија добар повод.


Последната промена е направена од Игор на Пет Ное 26, 2010 11:09 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
trajce03
Нов Член
Нов Член
trajce03


Male Zodiac : Aries Број на мислења : 18
Birthday : 1989-04-03
Age : 35
Location : bitola
Registration date : 2010-09-26

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 11:09 pm

neznam dali zabelezavte premierot cela vecer tvrdese ne vlegovme vo a1 tuku vo drugu firmi na taa adresa,pa togas sto baraja da stavaat plombi vo a1.
Вратете се на почетокот Go down
Phillip
Член
Член
Phillip


Male Број на мислења : 325
Location : Kocani
Registration date : 2010-09-05

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 11:12 pm

Chris напиша:
Зарем ги поддржувате А1? Дали вие сте единствените кои не го видоа прилогот со скриените пари кои оди на сите Вести во државава?
Jас ја подржувам телевизијата и весниците а не Хедис а како што разбрав и како што кажува и самата УЈП ова немало ништо врска со А1 и весниците..и навистина неможам да ги сфатам тие луѓе што ги купуваат производите од Хедис(ако има такви) и како може да јадат смоки што се прават во иста просторија со прашок за перење..
А ако навистина ова си немало врска со А1 тогаш што *ур бараа пломби на серверот на А1 и на весниците?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 11:14 pm

trajce03 напиша:
neznam dali zabelezavte premierot cela vecer tvrdese ne vlegovme vo a1 tuku vo drugu firmi na taa adresa,pa togas sto baraja da stavaat plombi vo a1.

А што барал Велија да регистрира триста фирми на една иста адреса? Мислам дека не сте реални, гледате што се случува околу вас, а сепак се правите дека не гледате...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 39
Registration date : 2010-02-28

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 11:17 pm

Ме интересира дали некој знае дали видеата што се прикажуваат на другите телевизии а се снимани со камерата на А1 тв дали се наплаќаат од страна на А1? Или се само преземани без финансиска надокнада на А1
Вратете се на почетокот Go down
Phillip
Член
Член
Phillip


Male Број на мислења : 325
Location : Kocani
Registration date : 2010-09-05

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 11:18 pm

Chris напиша:
trajce03 напиша:
neznam dali zabelezavte premierot cela vecer tvrdese ne vlegovme vo a1 tuku vo drugu firmi na taa adresa,pa togas sto baraja da stavaat plombi vo a1.

А што барал Велија да регистрира триста фирми на една иста адреса? Мислам дека не сте реални, гледате што се случува околу вас, а сепак се правите дека не гледате...
А што тоа кривична работа ли е?
Ако не можетака да се прави тие ќу му го рекле тоа уште кога отишол тој да регистрира фирми..
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 11:25 pm

Велија што си посеал, тоа ќе си жнее. Мое не е да кажам. Можам да го правдам и обвинувам исто колку што можам да ја фалам и плукам сегашнава власт.
Проблемот е НАЧИНОТ на кој сето она вчера се спроведе. Па замисли да сакаш да излезеш од дома, видиш еден куп полицајци што не ти даваат да излезеш, а ти викаат НЕ ЗНАМ ЗОШТО. Ништо не бива силум. Треба сето тоа транспарентно да си се заврши.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 11:28 pm

Phillip напиша:
Chris напиша:
trajce03 напиша:
neznam dali zabelezavte premierot cela vecer tvrdese ne vlegovme vo a1 tuku vo drugu firmi na taa adresa,pa togas sto baraja da stavaat plombi vo a1.

А што барал Велија да регистрира триста фирми на една иста адреса? Мислам дека не сте реални, гледате што се случува околу вас, а сепак се правите дека не гледате...

А што тоа кривична работа ли е?
Ако не можетака да се прави тие ќу му го рекле тоа уште кога отишол тој да регистрира фирми..

Нормално дека е кривична!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Phillip
Член
Член
Phillip


Male Број на мислења : 325
Location : Kocani
Registration date : 2010-09-05

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 11:42 pm

Chris напиша:
Phillip напиша:
Chris напиша:
trajce03 напиша:
neznam dali zabelezavte premierot cela vecer tvrdese ne vlegovme vo a1 tuku vo drugu firmi na taa adresa,pa togas sto baraja da stavaat plombi vo a1.

А што барал Велија да регистрира триста фирми на една иста адреса? Мислам дека не сте реални, гледате што се случува околу вас, а сепак се правите дека не гледате...

А што тоа кривична работа ли е?
Ако не можетака да се прави тие ќу му го рекле тоа уште кога отишол тој да регистрира фирми..

Нормално дека е кривична!
А тогаш за што се службениците..сигурно не се за од 8 до 16 само седат на работа..треба да објаснат дека тоа неможе така..ама ај доста тераме офтопик..
А за тоа што А1 направи таков скандал-направи..ама и Сител и Канал 5 да беа и тие сигурно ќе направеа така..
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 11:44 pm

Phillip напиша:

А за тоа што А1 направи таков скандал-направи..ама и Сител и Канал 5 да беа и тие сигурно ќе направеа така..

Да, да беа други на власт. :))
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 11:50 pm

Ај што вчера цела вечер другите телевизии ја посветија програмата на проблемот, туку и денес. Канал 5 и попладнево и сега зборува за тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 11:58 pm

И денес пак истата ситуација.
Грујо на Канал 5 отишол. Божем полицијата пред канал 5 стоеше вчера и ја чешлаше работата нивна.

Веќе немам коментар за ситуацијава. Стана смешна, многу очигледна, трагикомична.

Ќе си се држам за своето, и двете страни треба да се извинат, зашто и двете си носат дел од одговорноста, а особено оној што е најодговорен (оној што ја прати полицијата) и што вчера предизвика да се направи зоолошка градина пред А1.
Вратете се на почетокот Go down
mk06808
Нов Член
Нов Член
mk06808


Број на мислења : 55
Registration date : 2010-03-09

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeСаб Ное 27, 2010 12:27 am

Вака сега, прво некој погоре рече ако се удри нека се удри на сите, епа ајде со факти да играме, а не со празни зборови, дали знаете дека УЈП пред две недели влегла во Алсат, дознавте, чувте ли нешто, верувам не, епа влегла и им опнала казна од 200.000 евра, ги слушнавте негде да се пожалат и драми да прават, НЕ. Дали знаете дека истото се случувало и со Сител пред еден месец и таму казните стигнале до 200.000 евра. Понатаму некој рече дека ги пломбирале просториите на А1, ноторна лага, ако погледаше денес некоја друга телевизија а не само А1 ќе видеше дека ги фатија на дело, како принтаат листови и ги лепат по сите врати, ко божем дека и тие се простории на телевизијата, а нема врска тие до вчера биле пријавени како седишта на тие фирмите на Велија, а отсабајле на господата им текнало да лепат ко божем дека се канцеларии на А1, дајте ви се молам. Доколку не ви е јасно која е полициската процедура проширете ги поледите, погледнете и лево и десно и ќе ви се разјасни, ама очигледно не се ни трудите да ги слушнете другите, зошто самите си знаете. И за крај читам премиерот дошол на Канал 5 за да збори за ова, мислам луѓе за вечерашново интервју најава идеше од понеделникот, премиерот не гледал на карти кога го закажувале интервјуто дека ќе се случи тоа што се случи, а ова што се случи се случи во ден четврток, затоа и тоа не држи вода.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeСаб Ное 27, 2010 12:49 am

mk06..., Не знаев дека му било закажано гостувањето. Ако е така, во ред.
А за овие казниве што ми зборуваш на други телевизии, дај некој доказ. Не оспорувам, можеби им дале, но дај да видиме, еве како што А1 нѐ части два дена по ред А1 телевизија - Page 6 959987 . Дали при тоа прегледување имало толку полиција?
Што се однесува на „ако се удри, нека се удри на сите“, не зборував само за телевизии, туку и сите корумпирани, пред и зад јавноста.
Првпат слушам за ова со другиве телевизии, се обидувам најобјективно да ја гледам ситуацијава, па затоа, ако има некаде на интернет извештај за тие нивни казни, баш би сакал да ги видам, прочитам. И А1 имаше казна од СРД пред некое време, па нели 24 часа не емитуваше програма. Каква била таа казна на телевизиите што ги спомна?
Вратете се на почетокот Go down
22а
Член
Член
22а


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 294
Birthday : 1995-11-06
Age : 28
Location : Некаде на Планетата Земја
Registration date : 2010-06-30

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeСаб Ное 27, 2010 12:54 am

Игор напиша:
mk06..., Не знаев дека му било закажано гостувањето. Ако е така, во ред.
А за овие казниве што ми зборуваш на други телевизии, дај некој доказ. Не оспорувам, можеби им дале, но дај да видиме, еве како што А1 нѐ части два дена по ред А1 телевизија - Page 6 959987 . Дали при тоа прегледување имало толку полиција?
Што се однесува на „ако се удри, нека се удри на сите“, не зборував само за телевизии, туку и сите корумпирани, пред и зад јавноста.
Првпат слушам за ова со другиве телевизии, се обидувам најобјективно да ја гледам ситуацијава, па затоа, ако има некаде на интернет извештај за тие нивни казни, баш би сакал да ги видам, прочитам. И А1 имаше казна од СРД пред некое време, па нели 24 часа не емитуваше програма. Каква била таа казна на телевизиите што ги спомна?

Ало луѓееее, разбидете се !!!
ДОКАЗИ:
- изнесени големо количество на пари кај мене во населба Чаир
- изнесени важни документи
и - изнесени се компјутери со цели затајувачки дејности

А да не зборам дека со Закон е забрането сопственик на електорнски медиум (независно на ТВ или Радио) НЕ СМЕЕ да има друг електорски или печатен медиум, камули нешто друго. А Рамковски си има мала групација „РАМЧЕ-ГРУП“ ДООЕЛ Скопје

Што сакате повеќе, и дајте бидете свесни и разбудете се, знам дека знаете дека се што е поврзано со Рамче-груп е нелегално !!!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/makedonija.za.sekogas.be
Phillip
Член
Член
Phillip


Male Број на мислења : 325
Location : Kocani
Registration date : 2010-09-05

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeСаб Ное 27, 2010 1:01 am

22а напиша:


Ало луѓееее, разбидете се !!!
ДОКАЗИ:
- изнесени големо количество на пари кај мене во населба Чаир
- изнесени важни документи
и - изнесени се компјутери со цели затајувачки дејности

А да не зборам дека со Закон е забрането сопственик на електорнски медиум (независно на ТВ или Радио) НЕ СМЕЕ да има друг електорски или печатен медиум, камули нешто друго. А Рамковски си има мала групација „РАМЧЕ-ГРУП“ ДООЕЛ Скопје

Што сакате повеќе, и дајте бидете свесни и разбудете се, знам дека знаете дека се што е поврзано со Рамче-груп е нелегално !!!
Абе мене боле ме за Рамковски тој човек е полн со криминал тоа го знаат и врапчињата...ама зошто се мешаат во А1 и весниците..а од каде знаеш можеби весниците се на син му..
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeСаб Ное 27, 2010 1:03 am

А бе 22а, кој спори дека Велија е криминалец?

Ама ти знаеш ли уште колку такви ги има? И од оваа и од онаа страна. Сега сиот фокус е врз криминалот на Велија зашто така сме наведени. Прашањето ми е, каде се сите други?

Буден сум, фала. :) Гледам имаш 15 години, ќе се разбудиш уште повеќе кога ќе стапнеш во некој од нашите факултети, доколку се запишеш на државен.

И ова што се случи со А1 е само делче од сето она што се случува во земјава.

Не ми се коментира више, веќе реков, сето ова е циркус и претстава. И А1 има задни намери, ама и полицијата не беше таму само за да асистира. Секој сака да си докаже моќ.

П.С. И не би било лошо малку да ја погледате емисијава што оди на А1. Зборуваат паметни луѓе, професори, писатели, што немаат врска со политика. Не е сѐ во политиката. Во здравиот разум е. Велам да погледнете за да слушнете што мисли поголемиот дел од критичката маса во земјава во денешно време, НАСТРАНА од сите овие циркуски настани. Тоа е само поводот, зборуваат за целокупната клима во земјава. Остајте ги вестите и новинарите.
Вратете се на почетокот Go down
Phillip
Член
Член
Phillip


Male Број на мислења : 325
Location : Kocani
Registration date : 2010-09-05

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeСаб Ное 27, 2010 1:15 am

Знаете зошто вчера Јанкуловска не се појавила во А1?
Отишла да си ги чупа веѓите.. А1 телевизија - Page 6 24632 А1 телевизија - Page 6 24632
(без навреда)
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeСаб Ное 27, 2010 2:10 am

Околу политикиве, Рамковски, полицијата, според мене Рамковски е криминалец, а полицијата направи скандал, што А1 го искористи. Толку за тоа, понатаму не се замарам.

Вчера Латас на Сител кажа дека „новинарите на А1 биле оставени на цедило од Велија, кој наводно пребегнал“. Прееска Чомовски, Велија и Чадиковски мислам дека разјаснија некои работи. Понатаму не гледав, бев излезен.
Вратете се на почетокот Go down
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 39
Registration date : 2010-02-28

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeСаб Ное 27, 2010 2:12 am

Секој си го тера својот муабет, народот покрај многуте поделби кои ги има, сега се подели на А1-овци и Сителовци
Вратете се на почетокот Go down
Phillip
Член
Член
Phillip


Male Број на мислења : 325
Location : Kocani
Registration date : 2010-09-05

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeСаб Ное 27, 2010 2:48 am

Burrows напиша:
Околу политикиве, Рамковски, полицијата, според мене Рамковски е криминалец, а полицијата направи скандал, што А1 го искористи. Толку за тоа, понатаму не се замарам.
Потполно исто мислење.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeСаб Ное 27, 2010 3:12 am

Велија прееска изјави дека е горд на своите работници, па нормално дека ќе биде горд кога тие гуските правеа будали од себе пред камери. Одвратно ми е сето ова не можам повеќе да коментирам.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
igorao85
Успешен Член
Успешен Член
igorao85


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 616
Birthday : 1985-05-14
Age : 39
Registration date : 2010-02-28

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeСаб Ное 27, 2010 3:17 am

Да Крис нели е доста од политика на оваа тема што викаш да престанеме веке сите со таа бламажа што беше вчера и мешањето на политика и да се коментира во оваа тема само ако се има нешто да се каже во врска со програмската шема
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitimeСаб Ное 27, 2010 3:37 am

Групата за ослободување на А1 на ФБ надмина и 35.000 членови.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





А1 телевизија - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: А1 телевизија   А1 телевизија - Page 6 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
А1 телевизија
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Македонски Телевизии-
Отиди до: