Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeТЕРА телевизија Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 ТЕРА телевизија

Go down 
2 posters
АвторПорака
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

ТЕРА телевизија Empty
ПишувањеПредмет: ТЕРА телевизија   ТЕРА телевизија I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 6:44 pm

ТЕРА телевизија Tera-Logo

ТЕРА телевизија е една од првите приватни комерцијални ТВ станици во Република Македонија. Започна со емитување на сопствена програма на 07.04.1993 година. Првите неколку години како локална ТВ станица која го покриваше со својот сигнал градот Битола, а од 1996 година со пoставување на дополнителна предавателна мрежа ја прошири својата видливост покривајќи го Пелагонискиот регион
( Битола, Прилеп, Крушево, Демир Хисар со околините)
ТЕРА телевизија креираше програмски концепт кој ќе биде во исто време и близок до своите гледачи, но и автентичен и различен од останатата ТВ понуда.Со својот одлично едуциран кадар, со сопствена ТВ продукција, со бројни награди и признанија дома и надвор.
ТЕРА Телевизија беше една од првите ТВ станици која ја започна сопствената кампања против пиратството, таа создаде автентичан ТВ израз кој бројни ТВ станици од Македонија подоцна почнаа да го применуваат. Од својот почеток работи на негувањето на своите човечки ресурси кои со своите индивидуални капацитети, но и со чувството за тимска работа ја водеа оваа ТВ станица, до зацртаните цели на нејзините стратешки развој.Отука и сите позитивни резултати на истражувањата на гледаност и рејтинзите кои долги години ја позиционираа во првите 10 ТВ станици во Република Македонија.
Орентирана кон продукција на извонредна информативна програма, забавни емисии, но и документарни проекти кои беа познати по нивната уметничка вредност и по третирањето на маргинализирани теми. Особено беше значењето на ангажманот во мултиетнички проекти кои од првиот миг ја афирмираамултилигвалноста на различните етнички заедници.
ТЕРА Телевизија секојдневно ја реализира својата цел да дава особено внимание на подигнувањето на јавната свест за теми и проблеми кои тангираат пошироката заедница.Таквите програмски содржини ја прават ТЕРА да биде во постојана комуникација со својот аудиториум.
Програмската ориентација на ТЕРА Телевизија произлегува од нејзиниот карактер на комерцијална ТВ станица со изразен информативен профил.
На тој начин се дефинирани и програмските појаси кои ја диктираат и целната публикаПриоритет при конципирањето на програмата има информативната програма, која е во функција на вкупниот демократски развој на државата.
Отука и силно изразената граѓанска оријентација во креирањето на овај програмски сегмент, чие средиште е граѓанинот со неговите права, слободи и одговорности.
Со новиот концепт на оваа ТВ станица цврсто одлучи детално да ја третира локалната проблематика, за вредноста на вкупното живеење што ја исклучуваат припадноста на дневно-актуелните политички опции. Со тоа опстојува на автономниот пристап да биде израз и одраз на развојните потреби на заедницата. За оваа нејзина мисија определувачка е интеракцијата со публиката. Телевизискиот третман на актуелните состојби во регионот освен во изданијата вести, се појавува и во магазинските, tаlk show програмите во која редовна е инволвираноста на граѓаните.
Вратете се на почетокот Go down
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

ТЕРА телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТЕРА телевизија   ТЕРА телевизија I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 6:47 pm

Наивна невеста - од понеделник до петок во 19.00 и реприза во 14.00.
Вратете се на почетокот Go down
22а
Член
Член
22а


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 294
Birthday : 1995-11-06
Age : 28
Location : Некаде на Планетата Земја
Registration date : 2010-06-30

ТЕРА телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТЕРА телевизија   ТЕРА телевизија I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 7:13 pm

Телевизија е една од најдобрите локални телевизии. За среќа оти сум од Скопјево, имам интернет па си гледам понекогаш тие нејзините смешки незнам како се викаа
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/makedonija.za.sekogas.be
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

ТЕРА телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТЕРА телевизија   ТЕРА телевизија I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 7:15 pm

Се викаат Солзи и смеа.
Вратете се на почетокот Go down
22а
Член
Член
22а


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 294
Birthday : 1995-11-06
Age : 28
Location : Некаде на Планетата Земја
Registration date : 2010-06-30

ТЕРА телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТЕРА телевизија   ТЕРА телевизија I_icon_minitimeПет Ное 26, 2010 7:29 pm

SomebodyUnique напиша:
Се викаат Солзи и смеа.

Е да де, фала што ме потсети ТЕРА телевизија 327923
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/makedonija.za.sekogas.be
Sponsored content





ТЕРА телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТЕРА телевизија   ТЕРА телевизија I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
ТЕРА телевизија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Македонски Телевизии-
Отиди до: