Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLuisana Lopilato - Page 3 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Luisana Lopilato

Go down 
+15
rebelde_girl
Pitt
STAR
Blair Waldroft
Chris
ivanaaa
Rebellious angel
Bube
Posh Girl
LucasScott
Beauty
Bobi
Monika
solange
*JaNa*
19 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeСре Ное 04, 2009 8:58 pm

Нека ни дојде на балканов и ние да ја видиме де Luisana Lopilato - Page 3 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeСре Ное 04, 2009 9:31 pm

Разликата е во тоа што Лу пред улогата во Млади бунтовници,има остварено неколку успешни проекти од тој вид,додека Анахи е позната исклучиво благодарение на улогата во Бунтовници.Нема да негирам дека пее прилично добро,но дефинитивно нејзиниот глас не би бил доволна причина за успех,доколку во својата кариера не ја толкувала споменатата улога.Луисана не е активна во музичкиот смер,но затоа е успешен модел,прогласена за една од најубавите жени во светот,а кога сме веќе кај физичкиот изглед,сликите кажуваат многу повеќе од било којa изјава (двете се без шминка:

Luisana Lopilato - Page 3 F_anahifeawebm_397e217

Luisana Lopilato - Page 3 Luisana_dot_net-canchaderiver001
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeСре Ное 04, 2009 9:41 pm

Важно Хуан Алфонсо Батиста ти е најубав без никакви мани нели Luisana Lopilato - Page 3 996773

цел Холивуд без шминка изгледа така, само што ти си се потрудил да ја најдеш најгрдата слика на Анаи за да ја представиш во лошо светло, додека кај Луисана си бил поблаг, како што кажав, повеќето без шминка изгледаат вака, така да цел пост ти паѓа во вода!

Пит постот ти е избришан затоа што и покрај тоа што оваа тема не е за Анаи, ти продолжуваш да ја полниш со слики од неа!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeСре Ное 04, 2009 10:23 pm

Во ред,се извинувам,но сметам дека и твојот последен пост на кој реплицирав треба да биде избришан,бидејќи мојот очигледно го нема,а дискусијата е завршена.Конкретно мислам на:

Цитат :
Важно Хуан Алфонсо Батиста ти е најубав без никакви мани нели

цел Холивуд без шминка изгледа така, само што ти си се потрудил да ја најдеш најгрдата слика на Анаи за да ја представиш во лошо светло, додека кај Луисана си бил поблаг, како што кажав, повеќето без шминка изгледаат вака, така да цел пост ти паѓа во вода!
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeСре Ное 04, 2009 10:29 pm

Ако почнеме така ке треба сите постови да ги избришеме затоа што секој се надоврзува со претходниот, дебатата за глумици без шминка ја отвори ти со поставуањето на двете слики горе
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeСре Ное 04, 2009 10:39 pm

Дебатата беше отворена неколку постови пред мојот.Во овој случај должен сум да цитирам дел од избришаниот коментар,секако без слики.

Цитат :
Важно Хуан Алфонсо Батиста ти е најубав без никакви мани нели

цел Холивуд без шминка изгледа така, само што ти си се потрудил да ја најдеш најгрдата слика на Анаи за да ја представиш во лошо светло, додека кај Луисана си бил поблаг, како што кажав, повеќето без шминка изгледаат вака, така да цел пост ти паѓа во вода!

Тоа што холивудските ѕвезди изгледаат прилично лошо без шминка,не ја прави Анахи поубава.Доколку имаш сомнежи дека е поставена најлошата слика од Анахи,погледни во архивата на избришани коментари,или едноставно побарај на Гугл.Што се однесува до ироничниот коментар на почетокот од твојот пост,Хуан Алфонсо Баптиста пред се го ценам како актер,а не негирам дека изгледа добро.Изгледа дека балканскиот синдром е сеуште присутен.

Се надевам дека после ова дискусијата е завршена...ПРАВЕДНО!
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeЧет Ное 05, 2009 12:44 am

Не разбирам зошто вакви споредби,кога и двете се добри во она што го прават,а немаат ништо заедничко освен улогата на Миа.Се работи само за вкусови.
И не е вистина дека Анаи немала успешни проекти пред Ребелде,но факт е дека тие улоги му ги променија кариерите.
Luisana Lopilato - Page 3 327923
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeЧет Ное 05, 2009 3:09 am

Pitt напиша:
Изгледа дека балканскиот синдром е сеуште присутен.


Тој не е присутен, но лошиот вкус гледам дека сеуште е присутен Luisana Lopilato - Page 3 557897
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeЧет Ное 05, 2009 9:20 am

Вкусот е индивидуален поим.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeЧет Ное 05, 2009 2:01 pm

Да, но сепак се дели на лош и добар
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeЧет Ное 05, 2009 4:55 pm

Да,меѓутоа од поединечна гледна точка.Доколку размислуваш поинаку од мене,ништо не потврдува дека јас имам лош вкус.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeЧет Ное 05, 2009 8:01 pm

бла бла до утре можеме на таа тема, ама овде се прекинува дебатава!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeПет Ное 06, 2009 8:39 pm

Oфицијалниот фејсбук на Луисана Лопиалто
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeПет Ное 06, 2009 9:44 pm

Ке си ја аднам
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
*JaNa*
Член
Член
*JaNa*


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 276
Birthday : 1995-04-09
Age : 29
Registration date : 2008-08-11

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeВто Ное 10, 2009 11:19 pm

Chris напиша:
Боже што се нема да чуеш...

кога некој од RBD воопшто ја спомнал Луисана? Luisana Lopilato - Page 3 945213 никогаш!

единствената поврзна точна со овие две групи беше пред една година на коцерт во Шпанија каде сите заедно се собраа и изгледаа баш како една група, има и слика...

Зошто си толку сигурен???

https://www.youtube.com/watch?v=LlWh4LFqV7U

Кристофер и праќа поздрави , а Анаи и Маите се чудат која е таа и се прашуваат дали е Аргентинската Миа.

Имаше и уште едно кај што Алфонсо вели дека секоја вечер ја сонувал Лу ама сега неможам да го најдам

И те молам престани со тие споредби Лу- Анаи зошто Анаи може за пи**а да и се фати на Луисана и сите го знаат тоа!
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeВто Ное 10, 2009 11:24 pm

Ххх..убав пар би биле Луисана и Алфонсо
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeСре Ное 11, 2009 2:11 am

*JaNa* напиша:

И те молам престани со тие споредби Лу- Анаи зошто Анаи може за пи**а да и се фати на Луисана и сите го знаат тоа!

Кој тоа ке ме натера девојко?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeСре Ное 11, 2009 2:29 am

ТЕМАВА Е ЛУИСАНА ЛОПИЛАТО!
Не, Lu vs Anahi...затоа не ги споредувајте тука!!!
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeСре Ное 11, 2009 2:45 am

Исфрустрирани лица насекаде, никогаш не сум ги споредил нив двете затоа што навистина и двете ги сакам, и секоја си има свој различен стил, ама наназад по темава погледнете не можат членовите да издржат, а да не ги споредат, едноставно сами докажуваат со тоа дека Анаи е нешто многу вредно Luisana Lopilato - Page 3 505725
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeСре Ное 11, 2009 9:35 am

Би кажала дека навистина е нешто вредно,има убава музика,јас некогаш ја мразав премногу,а сега не...ја сакам и мила ми е иако преферирам Луисана бидејки ми е идол од малечка,и си ја сакам се уште,а за Анаи...убав изглед..супер пее..се најдобро

Oфицијален twitter na Луисана

http://twitter.com/lulopilato
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeЧет Ное 12, 2009 1:51 pm

NEW YORK - NOVEMBER 03: Recording artist Michael Buble and his girlfriend actress Luisana Lopilato visit 'Late Show With David Letterman' at the Ed Sullivan Theater on November 3, 2009 in New York City.
In this photo: Luisana Lopilato, Michael Buble

Luisana Lopilato - Page 3 1b283b6afe19
Luisana Lopilato - Page 3 Michael_buble_5380080
Luisana Lopilato - Page 3 Michael_buble_5380086
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeВто Дек 08, 2009 12:41 pm

Може некој да најде ако го инетресира посоодветна информација,се надевам е вистина прочитав дека Еревеј се повторно враќаат како група(сите)...навистина супер
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeВто Дек 08, 2009 1:42 pm

Не сум слушнал за такво нешто
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeВто Дек 08, 2009 11:31 pm

Во тв-новела пишуваше..xD
Вратете се на почетокот Go down
*JaNa*
Член
Член
*JaNa*


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 276
Birthday : 1995-04-09
Age : 29
Registration date : 2008-08-11

Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitimeСре Дек 30, 2009 4:46 pm

Нема врска бе не им верувајте на тие ТВ Новеле свашта пишуваат да зголемат читаност
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Luisana Lopilato - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Luisana Lopilato   Luisana Lopilato - Page 3 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Luisana Lopilato
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Латиноамерикански актерки-
Отиди до: