Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeПравила на игри Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Правила на игри

Go down 
5 posters
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeЧет Окт 23, 2008 4:54 pm

Хм, мислам дека ова би било интересна идеја за уште повеќе активност на нашиов форум. За почеток имам една игра т.е која ја играат веќе со години на бугарскиот форум, и се вика : Елиминација на ликовите. Всушност во таа игра се прикажани сите ликови на пример еве една тема за серијата Руби и сите имаат по 10 бодови. Секој член мора само еднаш да гласа секојдневно се додека на крајот не останат победниците. Своите гласови ги дава така што на еден член ќе му дава (+) а на еден (-) и со тоа тој еден глас добива повеќе еден помалку, еве пр.

Викториja-10
Херонимо-9
Татијана-21
Паула-29+
Сантијаго-10
Мерседес - 10
Камила Матис - 11
Елена - 10
Херардо - 10
Мартин -4

Главно правило е овие членовите да се копираат на секое ваше мислење и само ќе ставите + на тој што сакате а на тој што не го сакате еден - и ќе му соберете еден плус глас и еден ќе му одземете. Натака играта продолжува со секој член на истиот начин. Друго правило е да не праќате неколку гласови во еден ден. Дозволено е секој член по еднаш на ден.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeЧет Окт 23, 2008 5:06 pm

a brojkata da ja smenam, primer ako negde stoi 11 -
jas sto da pisam, ako sakam uste eden minus da mu pisam i sto da pisam ako sakam uste eden plus da pisam?
moze dnevno i PLUS I MINUS, taka?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeЧет Окт 23, 2008 5:09 pm

Beauty напиша:
a brojkata da ja smenam, primer ako negde stoi 11 -
jas sto da pisam, ako sakam uste eden minus da mu pisam i sto da pisam ako sakam uste eden plus da pisam?
moze dnevno i PLUS I MINUS, taka?

Вака сеа, на пример јас напишав 11 + тоа значи дека од 10 сум додадил еден бод, и сеа ти ќе ги избришеш мојот плус и минус и ќе ставиш твои гласови на пример ако сакаш за истиот но или плус или минус ќе ставиш или 12 + или 10 -, разбираш?

Дневно може и еден плус и еден минус но повеќе не.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeЧет Окт 23, 2008 10:14 pm

зам, заборавив за МИНУС да дадам во ангели, поправив, хаха
Вратете се на почетокот Go down
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeПет Окт 24, 2008 12:14 pm

E, super sto gi napravivte igrive, mnogu gi sakam, na site srpski forumi gi igraat (i igram Правила на игри 871427 ). Ke otvoram i jas nekoi, ako ne e problem. Правила на игри 871427
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeПет Окт 24, 2008 5:43 pm

ама една сугестија бе луѓе, дај отварајте теми со помалку ликови
Што е тоа за Млади бунтовници, сте напишале триста имиња, иди снајди се, и главни и епизодни......а пола од нив и јас не се сеќавам кои беа, зашо кратко време се појавиле
Вратете се на почетокот Go down
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeПет Окт 24, 2008 5:59 pm

Pa, jas staviv poveke za igrata da ne zavrsi prebrzo. Na site forumi igrive se so mnogu likovi. Правила на игри 327923 Jas bas se zacudiv zosto tolku malku likovi imate staveno. Правила на игри 505725 A za Rebelde Way, pa tie likovi sto gi staviv site se vazni, barem spored mene. Правила на игри 871427
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeПет Окт 24, 2008 6:04 pm

ОК, не знаев како е на др форуми, али некако многу ликови ми се,а некои уопште нема да влезат у игра, се знае 5-6 лика цело време ќе бидат со ПЛУС или МИНУС
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeПет Окт 24, 2008 6:05 pm

Beauty напиша:
ОК, не знаев како е на др форуми, али некако многу ликови ми се,а некои уопште нема да влезат у игра, се знае 5-6 лика цело време ќе бидат со ПЛУС или МИНУС

Да, ама постепено ќе се намалуваат ликовите, кога ќе дојде еден лик на 0 автоматски го бришеме Правила на игри 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeПет Окт 24, 2008 6:06 pm

AAAAAAAAA..........така ли е?хахахахах, еј што интересно...хаха, ОК, али едноставно еве од руби и ребелде не знам пола од ликовите, не ми текнува уопште
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeПет Окт 24, 2008 6:15 pm

Играта за Касандра ја избришав, гледам никој не пишува а и не се сеќаваат на ликовите...
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeПет Окт 24, 2008 8:32 pm

Pa koj sakas da se sekava! Правила на игри 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeПет Окт 24, 2008 8:41 pm

Јас се сеќавам на сите можни ЛИКОВИ од Касандра, како што памтам се од Касандра, од ниедна серија друга тоа не ми се десило.....ало можда затоа што 3 пати ја имам гледано лани на БТР ТВ во Скопје
Вратете се на почетокот Go down
gaby
Успешен Член
Успешен Член
gaby


Female Број на мислења : 861
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-30

Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitimeПет Ное 21, 2008 3:15 am

Jas bi sakala da se otvori igra za Sos mi vida definitivno najlegendarni likovi ima tamu samo znam deka slabo se gleda serijava zasto nema makedonski prevod.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Правила на игри Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правила на игри   Правила на игри I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Правила на игри
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Игри-
Отиди до: