Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeMARISOL, Televisa|1996 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 MARISOL, Televisa|1996

Go down 
+4
Posh Girl
solange
Beauty
Bobi
8 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeСре Ное 19, 2008 1:51 am


MARISOL, Televisa|1996 Marisol

МАРИСОЛ - MARISOL
Период на прикажување во Мексико: 22 Jануари 1996 - 9 Август 1996
Број на епизоди: 145




Марисол е мила и скромна девојка, кој живее со својата мајка Софија во еден сиромашен кварт во Мексико Сити. Нејзиното детство било тешко, бидејќи како мала се повредува со едно скршено огледало и на лицето и останува лузна. Поради таа лузна, Марисол го покрива лицето со дел од косата и е осудена на постојани понижувања од луѓето. Младата девојка се прехранува себеси и мајка и со продажба на вештачки цветови, но свршеникот Марио кој живее во истиот кварт постојано и ги зема добиените пари. Марио ја искористува Марисол за пари, а всушност секусално мсе задоволува со Сулема која исто живее во тоа соседство. Софија не го сака тој човек за својата ќерка и ја моли ќерка си да го остави, но таа не ја слуша. Кога жената се разболува сериозно, се обидува да и признае на Марисол една длабоко криена тајна – и кажува дека нејзиниот дедо е богат, дека оставила писмо каде кажува кој е тој и ја моли Марисол да го побара. Софија умира, а Марисол останува сама на светот не сакајќи да го најде своето вистинско богато семејство затоа што смета дека токму дедо и е виновникот што таа и мајка и останале сиромашни.
Но по некое време, Марисол на плоштадот се запознава со прекрасно момче – богатиот и привлечен Хосе Андрес. Марисол решава да го напушти Марио и да влезе во врска со Хосе Андрес. Двајцата се вљубуваат на прв поглед и момчето ја одведува дома девојката. Во богатата вила, Хосе Андрес живее со своите родители Ампаро и Леонардо, како и со својот харизматичен дедо дон Алонсо дел Ваље. Сите се против врската со “грозната продавачка на цветови”, освен неговиот дедо. Тој дури и предлага нова работа на нежното девојче во неговата голема куќа. Набрзо дон Алонсо во соработка со својот батлер го наоѓа писмото на Софија и дознава дека неговата ќерка Софија умрела и дека неговата крвна наследничка и внука е Марисол. Но, Алонсо не сака да и го открие тоа плашејќи се дека Марисол го мрази својот дедо и ќе го напушти. Алонсо сега се плаши за врската меѓу Марисол и Хосе Андрес затоа што се братучеди, но откако ќе дознае дека Ампаро го зачнала Хосе Андрес со друг човек, решава сето тоа да го открие. Ампаро, мајката на Хосе Андрес, снаа на дон Алонсо и воедно вујна на Марисол дознава дека Марисол е ќерката на Софија и од тој момент решава да и го загорчи животот на девојката. Целта на Ампаро е нејзиниот син Хосе Андрес да го добие наследството и да се ожени со убавата и угледна Росана, па затоа ќе ги убие сопругот Леонардо, свекорот Алонсо, батлерот и ќе му нареди на Марио, бившиот дечко на Марисол да ја убие Марисол за голема сума на пари. Марио ја киднапира Марисол, но решава пред да ја убие, да си поигра со неа кажувајќи и дека она е вистинската внука на дон Алонсо и единствената наследничка на богатството. Ужасната од страшната вистина за своето потекло и бегајќи од Марио, Марисол доживува несреќа и паѓа од планината, а Марио и пренесува на доња Ампаро дека ја убил Марисол. По несреќата, едно богато семејство - пластични хирурзи ја наоѓат Марисол и и ја оперираат лузната на лицето, па така Марисол решава под друго име да се врати во градот за да им се одмазди на тие што сакаа да ја убијат и да го добие наследството кое дедо и и го оставил. Никој не ја препознава Марисол во згодната и освежена фигура па дури и Хосе Андрес се вљубува во неа не знаејќи дека таа е всушност неговата стара и непреболена љубов Марисол за кого мајка му му имаше кажано дека го напуштила. За времето додека Марисол била отсутна, Хосе Андрес под притисок се оженил со пакосната и богата Росана која од своја страна го изневерува со Марио. Но на денот кога се чита тестаментот од покојниот дон Алонсо, Марисол пред сите изјавува дека таа е Марисол и вистинска наследничка на целото богатство. Сите се шокирани, особено Ампаро која веруваше дека Марисол е мртва. Сега сите остануваат под милост и немилост на богатата Марисол дел Ваље. Добрата Марисол и простува на Ампаро се што и направила, а воедно не може да ја порекне ни љубовта која се уште ја чувствува кон Хосе Андрес. Хосе Андрес и Марисол сфаќаат дека нивната љубов е бесмртна и затоа Хосе решава да се разведе од Росана. Но, во тој момент Росана е убиена од љубовникот Марио и единствен осомничен е Хосе Андрес. Хосе Андрес завршува во затвор, осуден на 18 години робија, а Марисол дознава дека е бремена од него. Двајцата се венчаат во затворот, а по некое време, Марисол раѓа син. Но во болницата Марио решен да и се одмазди на Марисол за сите понижувања, и го краде детето решава да го одгледува како свој син и да го искористува. Неутешна и разочарана, Марисол лута по улиците и наоѓа напуштено девојче во картонска кутија истите денови кога е пуштена од болница. Решава да ја посвои и да ја одгледува како своја ќерка. Не знаејќи за сите злодела на Ампаро, Марисол сепак прифаќа Ампаро да остане да живее во вилата и да се грижи за Ванеса, девојчето кое го најде и посвои. По 18 години, Хосе Андрес е пуштен од затвор и се враќа во куќата кај Марисол. Кога се се чини решено, кога Марисол и Хосе Андрес конечно мислат дека нема пречки на нивната љубов, се појавува една голема пречка. Ванеса, посвоената ќерка на Марисол се вљубува во Хосе Андрес и решава по секоја цена да го раздели од својата мајка, а во тоа повторно и помага Ампаро. Се појавува и синот на Марисол, Ќема кој живее злоупотребуван од Марио и Сулема кои го терааат по цели денови да работи.
Долга и напорна ќе биде борбата на Марисол да го пронајде синот, да остане со Хосе Андрес и да се избори против Ампаро, Марио и Ванеса.


Улоги:
Ерика Буенфил како Марисол/Вероника Соријано
Едуардо Сантамарина како Хосе Андрес
Енрике Алварез Феликс како Леонардо Гарсес дел Вале
Клаудија Ислас како Ампаро Гарсес дел Вале
Арон Хернан како Дон Адолго Гарсес дел Вале
Ирма Лозано како Софија Гарсес дел Вале
Рене Варси како Ванеса Гарсес дел Вале
Лаура Флорес како Сандра Лухан
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeСре Ное 19, 2008 2:02 am

MARISOOL? леле, колку ја сакам, серијава, не сте свесни, беше прва теленовела на тогашна ТВ96 кај нас и јас појма немав дека почнала, па дури по 2-3 епизоди се уклучив, содржината мене ми беше одлична, затоа и продолжив да ја следам, а и сега да се давала, и сега со задоволство би ја гледала
МИЛИОН циркузи имаше во серијава, МИЛИОН случки, бебиња, убиства, интриги, сплетки, свашта....Како и обично, и тука Хуан Осорио направи на некојначин два дела на серијата: првиот дел беше доаѓањето на Марисол во куќата, па сите глупости, па кога ќе ја киднапира Марио, па кога ќе мислат дека е мртва, па кога ќе се појави по 2 години на читањето на тестаментот се до раѓањето на синот, Марио го киднапира и го чува со таа Сулема како свое дете, а пак Марисол наоѓа девојче опставено во кутија и ја одгледува како своја ќерка, а вториот дел е по 18 години кога синот и ќерката на Марисол се големи и најсмешно кога ќерката ќе се вљуби во Хозе Андрес и ќе прави се за да го раздели од мајка и
се на се, за мене ми беше ПРЕВОЗБУДЛИВА серија, првиот голем ЦИРКУЗ прикажан во Македонија и доста гледана серија, едноставно со оваа серија се соживував на времето, колку сум се нервирала и плачела, хахаха

МАРИСОЛ! МАРИСОЛ! МАРИСОЛ! - како и да е, кој ја гледал Марисол, не му треба друга од Телевиса MARISOL, Televisa|1996 24632
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeСре Ное 19, 2008 2:11 am

Јас многу малце имам гледано од серијава, ама некако ми останало не знам во сеќавање, дека оваа серија идела на Сител, секако тоа нема врска, но ете така, иако оваа се емитувала на некојаси локална ТВ96, јас од серијава многу малце гледав. Сепак дома кај мене се гледаше, така да знам имаше доста циркуси, не се сеќавам на никои случки како Дани на пример, мислам дека ти имаш најголемо памтење од сите серии овде, најмногу случки памтиш што имало во серииве...

Сепак мислам дека беше гледлива, за тоа време секако ВРВ, сепак Хуан Осорио си е тоа, до ден денес праве неверојатни циркуси MARISOL, Televisa|1996 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeСре Ное 19, 2008 2:17 am

ОВА е за мене ВРВОТ над сите теленовели во СВАШТА и ЦИРКУЗИ, затоа велам кој нема гледано теленовела од Телевиса, доволна му е само оваа и СЕ ќе му биде јасно, тука има СЕ МОЖНО од секоја можна серија што имало, тука и невозможното стана возможно
иначе посебно памтам случки од оваа серија, али најпосебно од Марисол затоа што долго време ми беше омилена, толку ми беше возбудлива, не знаете, колку само сум се плашела од таа АМПАРО кога сакаше да го отруе дедото, па кога нареди да се киднапира и убие Марисол, али дефинитивно најчудно ми беше Ванеса, посвоената ќерка на марисол што се не правеше за да ги раздели Марисол и Хозе Андрес
убиства имаше и премногу, премногу!
а не може на Сител да одела, кога Сител почнаа да даваат серии од Земја на надеж, а Марисол беше меѓу првите, мислам дека после Касандра, Другата во мене, Марисол беше ТРЕТА теленовела во македонија, ( е сега тука негде беа Право на љубов, Есмералда - не знам точно) АЛИ од сите НИВ,, МАРИСОЛ беше највозбудлива
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeСре Ное 19, 2008 2:20 am

Пак ќе напоменам, прва теленовела кај нас е бразилската Робинката Исаура која се емитувала на некој канал од МТВ. Сепак попозната е Касандра како прва, оваа скоро никаде не се спомнува.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeСре Ное 19, 2008 2:23 am

Да, да, знам за таа робинка, али БАБА ми никогаш не гледла такво нешто кај нас на МТВ, а плус тоа мислам била мини серија, не како Касандра сапуница од 150 епизоди
иначе песната на марисол ја пееше Енрике Иглезијас, и мсилам дека и се појави во серијата како специјален гостин, одјавната шпица одеше со него, Ерика Буенфил и Едуардо на крај пееа
на нет иначе тешко гледам слики од серијава, чим ме потсети на серијава, СФАЌАМ дека Хуан Осорио е мој омилен режисер MARISOL, Televisa|1996 24632
денес свртев на Пинк кога идеше Олуја и видов како Маура им го зема детето на главните и одма сменив канал и си викам: ДАНИ, гаси одма, ова сега доажа на Сител и не сакам да знам што ќе се деси
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeСре Ное 19, 2008 2:31 am

MARISOL, Televisa|1996 24632 Да, посебно овие од последната епизода, ги има на Јутјуб сцените, ЛЕГЕНДИ прав ЦИРКУС. Затоа не ги поставувам овде, бидејќи ти и Пош грл сакате да ја гледате т.е она е веќе при крај ама не ви ги поставувам сцените. MARISOL, Televisa|1996 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeСре Ное 19, 2008 2:35 am

Ма откако сфатив дека најциркузките серии биле на Хуан Осорио (пред некое време немав појма која серија чија е) НЕМА ШАНСИ да му пропуштам серија
можда и многу други серии се неверојатни, нереални, наивни, али барем Хуан Осорио тоа го прави со најдобар стил, јас се кладам дека човекот во приватен живот нема појма кои му се родители, има добиено наследство од сестрата на баба му и ја убил вонбрачната ќерка на неговата сопруга -----иначе нема теоретски шанси МИЛИОН глупости и ЕКСТРЕМНОСТИ да обработува во сериите
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeСре Ное 19, 2008 9:06 pm

Ja nemam gledano,a glavnava glumica mi e super,vo TEEP samo taa vredi! MARISOL, Televisa|1996 24632
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeСаб Ное 22, 2008 3:19 pm

Ja gledav Marisol na lokalna. Se sekavate koga imase luzna na liceto?
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeСаб Ное 22, 2008 3:21 pm

Да тоа беше додека не падна у бездната, па сите мислеа дека е мртва, па потоа ја најде едно ново семејство, и ја оперираа и како нова се појави пак во куќата на нејзините и никој не позна дека таа е Марисол MARISOL, Televisa|1996 24632
и демек најстрашен момент беше кога некој ќе и ја откриешше лузната MARISOL, Televisa|1996 24632
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeНед Ное 23, 2008 8:56 pm

Jas pred nekoe vreme doznav deka Santamarina bil glavna uloga. Ne go prepoznav. Mislev deka nekoj drug akter ja imase glavnata uloga. MARISOL, Televisa|1996 24632
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeНед Ное 23, 2008 9:21 pm

Серијава во Босна била преведена како Вероника MARISOL, Televisa|1996 353532
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeНед Ное 23, 2008 9:26 pm

haha. Tesko niv. MARISOL, Televisa|1996 353532
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeНед Ное 23, 2008 9:44 pm

Ме лажеш? Вероника? кој е толку луд тоа да го стори?
Марисол беше Вероника само еден период, едно 20 епизоди само
леле, зар е можно? тоа изгледа некио кога читале за серијата виделе дека ерика Буенфил глумела и марисол и Вероника, па посимпатично им било Вероника
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeНед Ное 23, 2008 9:56 pm

Да така ми кажа еден дечко од Босна,ако не ми веруваш прашај било кој од Босна што ќе најдеш на форум.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeНед Ное 23, 2008 10:00 pm

ВЕРУВАМ, али не ми е јасно кој бил толку луд тоа да го преведе така, може прва серија, немале појма дека се гледа насловот и ете, леле.........не ми се верува ова, вакво нешто немам слушнато, ВЕРОНИКА? хахаха
Босанците се чуделе првите 60 епизоди која е Вероника, па после уште толку им станало нејасно
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeНед Ное 23, 2008 10:01 pm

haha. Znaci imalo i polosi preveduvaci od nasive.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeНед Ное 23, 2008 10:05 pm

ОВА е врвот на преводот дефинитивно!
или Росалинда да ја превеле Палома (нели беше Палома едно време кај Алекс Дорантес), хаха или Саломе да ја превеле фернанда како што и се викаше правилно
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeНед Ное 23, 2008 10:09 pm

Lele. Zamalev od smeenje Beauty. Zakon si.
Вратете се на почетокот Go down
STAR
Член
Член
STAR


Број на мислења : 243
Registration date : 2009-08-13

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 3:55 am

Odlicna serija.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 10:51 pm

Еве три клипа со српски превод. Вреди да се изгледат и да се потсетете MARISOL, Televisa|1996 327923



https://www.dailymotion.com/video/x4rv8k_marisol-3_shortfilms

https://www.dailymotion.com/video/x4rv41_marisol-2_shortfilms
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 10:54 pm

Многу ја сакав серијава, ми буди необјасниви чувства и емоции кога ке ја видам Марисол во ваква сцена како на клипчево, сигурен сум дека во тој период од мојот живот се случило нешто многу убаво па ова ме потсеќа на тоа
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 11:21 pm

Колку само беше заразен цкиркузот наречен Марисол, прва серија на Осорио кај нас - препреинтересна за тој период.
Ја обожавав серијава и сите сплетки кои беа, иако ако размислиш ќе сфатиш дека многу ликови, ако не и сите правеа безсмислени работи и имаа недефинирани цели, но нема везе, за тој пеирод, топ беше
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 11:28 pm

Зашто секоја серија ја нарекуваш циркус? жалите за тоа што сте ги гледале овие прекрасни серии како Марисол? јас воопшто не, секогаш ке ми останат во убаво сеќавање
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





MARISOL, Televisa|1996 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MARISOL, Televisa|1996   MARISOL, Televisa|1996 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
MARISOL, Televisa|1996
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» TE SIGO AMANDO, Televisa|1996/7
» SENTIMIENTOS AJENOS, Televisa|1996
» LAZOS DE AMOR, Televisa|1996
» POBRE NINA RICA, Televisa|1996
» 3rd ROCK FROM THE SUN|1996-2001

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Теленовели од Мексико-
Отиди до: