Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКаролина Гочева Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Каролина Гочева

Go down 
+17
MK fan
Pitt
Bayron
Serena Van der Woodsen
Ana-Marija
Blair Waldroft
Losteech
LucasScott
iva_macedonia
angeli
Posh Girl
Chris
Bobi
dijanape
Burrows
solange
Beauty
21 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПет Јан 23, 2009 12:38 am

Каролина Гочева Karolina+Goceva+Karolina


Последната промена е направена од Kate на Сре Ное 24, 2010 11:06 pm. Мислењето е променето 3 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПет Јан 23, 2009 12:44 am

Концертот во Универзална Сала, по повод презентација на новиот албум Македонско Девојче

Каролина Гочева 01
Каролина Гочева 04
Каролина Гочева 07
Каролина Гочева 10
Каролина Гочева 02
Каролина Гочева 05
Каролина Гочева 08
Каролина Гочева 11
Каролина Гочева 03
Каролина Гочева 12

Официјална фотосесија за нејзиниот последен албум Македонско Девојче

Каролина Гочева 01
Каролина Гочева 04
Каролина Гочева 07
Каролина Гочева 10
Каролина Гочева 02
Каролина Гочева 05
Каролина Гочева 08
Каролина Гочева 11
Каролина Гочева 03
Каролина Гочева 06
Каролина Гочева 09
Каролина Гочева 12

Фотосесија за модната марка КАРА (2005)

Каролина Гочева 01
Каролина Гочева 04
Каролина Гочева 07
Каролина Гочева 02
Каролина Гочева 05
Каролина Гочева 08
Каролина Гочева 03
Каролина Гочева 06

Каролина на насловната страна на бугарското списание Булка

Каролина Гочева Karolina_bulka2
Каролина Гочева Karolina_bulka1

За бугарското списание Макс

Каролина Гочева 01
Каролина Гочева 04
Каролина Гочева 07
Каролина Гочева 02
Каролина Гочева 05
Каролина Гочева 08
Каролина Гочева 03
Каролина Гочева 06


Последната промена е направена од Kate на Пет Јан 23, 2009 2:40 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПет Јан 23, 2009 1:31 am

Најпрвин, КАТЕ бескрајно и бескрајно сум ти благодарна и должна за овие фотографии кои прв пат ги гледам вака на едно место сите собрани, и одлично се поставени како што и треба, БРАВО, кате, ФАЛА ти, продолжи смао понатаму
Јас нема што да кажам за КАРОЛИНА, исцрпена сум, нема нешто а да не сум кажала
Само ќе кажам - совршени слики, совршени слики за секоја прилика, БРАВО!
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПет Јан 23, 2009 2:27 am

Официјална фотосесија за нејзиниот албум Во Заборав

Каролина Гочева 01
Каролина Гочева 04
Каролина Гочева 07
Каролина Гочева 10
Каролина Гочева 02
Каролина Гочева 05
Каролина Гочева 08
Каролина Гочева 11
Каролина Гочева 03
Каролина Гочева 06
Каролина Гочева 09
Каролина Гочева 12

Слики од спотовите за песните Се лажам и Умирам без тебе

Каролина Гочева 01
Каролина Гочева 02
Каролина Гочева 09
Каролина Гочева 03
Каролина Гочева 04
Каролина Гочева 05
Каролина Гочева 08
Каролина Гочева 07
Каролина Гочева 06
Каролина Гочева 10
Каролина Гочева 11
Каролина Гочева 12

Промоција на песните од нејзиниот албум Во заборав

Каролина Гочева 01
Каролина Гочева 08
Каролина Гочева 09
Каролина Гочева 11
Каролина Гочева 12
Каролина Гочева 10
Каролина Гочева 04
Каролина Гочева 07
Каролина Гочева 02
Каролина Гочева 05
Каролина Гочева 03
Каролина Гочева 06
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПет Јан 23, 2009 4:57 pm

Скопски фестивал 2007 - избор за песна на ЕВРОВИЗИЈА:
Каролина Гочева 01
Каролина Гочева 04
Каролина Гочева 07
Каролина Гочева 02
Каролина Гочева 05
Каролина Гочева 08
Каролина Гочева 11
Каролина Гочева 03
Каролина Гочева 06
Каролина Гочева 09

Eвровизија 2007 - Хелсинки, Финска
Каролина Гочева 10
Каролина Гочева 12
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПон Јан 26, 2009 1:14 am

I jas prv pat gi gledam site sliki na edno mesto,FALA Kate i Dani Каролина Гочева 353532
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПон Јан 26, 2009 2:57 am

ШТО Е РАБОТАТА ШТО КАЈ МЕНЕ НЕ СЕ ГЛЕДААТ СЛИКИВЕ????
дали е затоа што веб страната од кај што се симнати е во фаза на доизградба?
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПон Јан 26, 2009 7:54 pm

Па стварно е најдобра македонска пејачка, со оглед на тоа што како прво два пати беше на Евровизија (еднаш освои доста солиден пласман), опстојува осумнаесеттина години на нашата музичка сцена, на 11 години се има појавено на Макфест, тогаш како престижен фестивал, пет албуми (од албум на албум оди се понапред и понапред), а јас би ги издвоил двата претпоследни како најдобри.

како најдобри песни кои мене ми се допаднале би ги издвоил: Ова срце знае, 1ви март, Се лажам себе, Во заборав, Птицо малечка, За кого, И ќе биде се во ред, како и еден од моите најголеми фаворити, песната со која освои 2ро место во 2000 на Скопски фестивал, За нас.

а не е за потценување и нејзината прва песна „Мамо, пушти ме“ Каролина Гочева 996773
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeВто Јан 27, 2009 3:36 am

И кај мене не се гледаат сликите.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 5:46 pm

Сликите не се гледаа затоа што се превземени од една страна која беше во реконструкција, е сега 2 теми за Каролина? хаха
Ајде оваа нека биде слики од Каролина, а? Или нека се брише, или постиовте нека се преместат у другата тема, каде има целосна биографија, права тема
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 5:53 pm

Каролина Гочева L46239720172101fs4

Каролина Гочева (родена на 28 април 1980) е македонска поп пејачка, која 2 пати ја претставуваше Македонија на Изборот за песна на Евровизија. Во 2002 година во Талин, Естонија, настапи со песната „Од нас зависи“ и се пласираше на 19 место. Во 2007 година во Хелсинки, Финска, настапи со песната „Мојот свет“, пласирајќи се како 9-та во полуфиналето, а како 14-та во финалето.

Биографија
Каролина Гочева го имаше својот прв забележителен настап на десет годишна возраст на детскиот фестивал "Си-До" во Битола и на фестивалот Макфест во 1991 во Штип со песната "Мамо, пушти ме". На почетокот на нејзината кариера, таа настапуваше на голем број домашни фестивали за промовирање на нејзиниот талент и нејзината кариера. Стана редовен учесник на фестивалот Скопје-Фест, дебитирајќи во 1994 со песната "Кој да ти каже". На 14 годишна возраст од страна на 12 Величенствени (македонски пандан на Grammy Awards) е прогласена за најдобар женски артист во Македонија. Во наредните години успешно настапуваше на Скопје-Фест каде што се избираше песна за Евровизија. Во 1996 учествуваше со песната "Ма, ајде кажи ми" и се пласира на деветто место. Во 1998 учествуваше со "Украдени ноќи" и имаше поголем успех стигнувајќи до четвртото место со 10,454 гласови. Во 2000 година Каролина стана дел од Авалон продукција и го издаде својот деби-албум "Јас имам песна". Од овој албум излегоа хитовите "Сакај ме", "Без оглед на се" и "Немир" која ја испеа во дует со Тоше Проески. Меѓу песните на нејзиниот прв албум беше и "За нас" која ја напиша Дарко Димитров, со која настапи на Скопје-фест. На овој фестивал Каролина за малку не победи, заврши на второто место со 916 поени и повторно и побегна визата за Евросонг. Во 2000 година таа потпишува договор со Авалон Продукција и го издава нејзиниот прв албум „Јас имам песна“ и од тој албум произлегуваат хитовите : „Без оглед на се“, „Сакај ме“, „Срцево не ќе издржи“, „Милениум со тебе“ и други. Албумот наоѓа на одличен прием кај публиката о критичарите, станува најпродаван за таа година и од тој момент нејзината кариера почнува да се движи по нагорна линија. Поради забележителниот успех на овој албум во Македонија, издавачката куќа BK Sound од Србија и Црна Гора лиценцно го објавува "Јас имам песна" за тамошниот пазар. Во текот на летото 2000, Каролина неколку пати ја обиколува Македонија, настапувајќи во речиси сите градови.
Веќе есента 2001 година го издава својот втор албум, "Зошто сонот има крај" и уште еднаш се потврдува нејзината голема популарност и статус на мега-ѕвезда. Набрзо по објавувањето на овој албум, Каролина повторно започнува со турнеја низ Македонија и наидува на одличен прием од страна на публиката секаде каде што настапува. Како круна на сето ова се нејзините концерти во Скопје. Во април 2002 година, Каролина три пати по ред ја полни Универзална Сала во Скопје, нешто што дотогаш не му успеало на ниту еден женски музички артист.
Следува две годишна пауза, период кој Каролина го користи за сериозна подготовка на својот следен албум.
Во овој период Каролина, како убедлив победник според изборот на гледачите, публиката и жирито на националниот избор за песна на Евровизија, со песната "Од нас зависи" ја претставува Македонија на Евровизискиот фестивал во Талин, Естонија од каде го добива епитетот на поп принцеза.
"Знаеш колку вредам", како трет студиски албум на Каролина, се појавува на пазарот пролетта, 2003 година. Концепциски поинаков повторно наидува на одобрување кај публиката и критиката.
Истовремено со македонското издание на територијата на поранешна Југославија под етикетата на City Records се појавува "Кад звезде нам се склопе... као некада", албум на кој се наоѓаат сите песни од "Знаеш колку вредам", испеани на српски јазик. Со овој албум Каролина и дефинитивно се вбројува меѓу најголемите музички ѕвезди на просторот на поранешна Југославија.
Овојпат промотивната турнеја ја започнува со два концерти во Универзална сала во ноември 2003 година, а завршува во август 2004 година со големите концерти во Прилеп, Гостивар, Охрид и спектакуларниот концерт во Хераклеа – Битола.
Во овој период, поради нејзината голема популарност, Каролина станува заштитно лице на Head and Shoulders, а во почетокот на 2005 година и на колекцијата Кара.
Фактот што Каролина е веќе голема музичка ѕвезда на територијата на поранешна Југославија ги привлекува најголемите музичари од овие простори да креираат песни за неа. Така, во подготовката на нејзиниот четврти студиски албум учествуваат: Дино Мерлин, Влатко Стефановски, Момчило Бајагиќ – Бајага, Ивица Бричиоски, Џибони, Калиопи, Златко Ориѓански, Младен Марковиќ, Мирко Вукомановиќ и Весна Малинова.
Албумот со наслов, "Во заборав" на пазарот во Македонија се појавува во декември 2005 година. Истовремено City Records ќе го објави овој албум со наслов "У забораву" за територијата на поранешна Југославија.
Од овој фантастичен албум како пилот синглови пропратени со видео спотови се пуштаат "Се лажам себе" и "Ова срце знае". "Во заборав" е еден од најпродаваните албуми во Македонија на сите времиња. Со фантастичните дваесет и повеќе илјади примероци, Каролина и дефинитивно го потврдува својот статус на една од најголемите музички ѕвезди на овие простори. Во февруари 2007 година, со песната "Мојот свет" на Григор Копров, Каролина зема учество на националниот избор за песна на Евровизија и супериорно и уверливо го освојува првото место, со што уште еднаш ќе ја претставува Македонија на изборот за Евровизија во Хелсинки, Финска. По настапшот на Евровизија, Каролина добива многу понуди за соработки со балкански и европски продуценти, настапува како специјална гостинка на сите летни балкански фестивали и ја подобрува приватната состојба со нов дечко. Од почетокот на месец март до јуни 2008 година Каролина учествува како член на жирито и учесник во телевизиското шоу „Пеј со мене“ (бугарски: „Пей с мен“), кое се емитува по бугарската Нова телевизија.
Во јуни 2008 во соработка со авторот Златко Ориѓански, Каролина го издава својот петти студиски албум насловен како "Македонско девојче".
Ова ЦД, соработка со познатиот македонски композитор Златко Ориѓански (поранешен член на групата Анастасија), е сосема поинаков албум од се' што таа работеше претходно.
Сите песни поместени на овој албум се инспирирани од македонската традиционална музика, а првиот сингл од изданиево, „Птицо малечка“ стана огромен хит во Македонија.
Покрај Златко Ориѓански, на албумот свират неколку врвни македонски инструменталисти: Иван Бејков, Александар Секуловски, Дино Милосавлевиќ, Благојче Трајковски, Петар Христов, како и Мандолинскиот оркестар при МКЦ под диригентска палка на маестро Сашо Татарчев.
Албумот е комплетно снимен во музичкото студио „Ентерпрајз“ на Валентино Скендеровски.
„Македонско девојче“ е најпродаваниот албум во Македонија за 2008.


Албуми
Мамо, пушти ме - 1992
Јас имам песна - 2000
Зошто сонот има крај - 2002
Знаеш колку вредам - 2003
Кад звезде нам се склопе... као некада - 2003 (на српски)
Во заборав - 2005
У забораву - 2006 (на српски)
Македонско девојче - 2008 [img][/img]
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:01 pm

БРАВО, Боби кај ти текна дека двете теми може во една, хаха, супер....
Сега засега смао д акажам дека Каролина е на насловната на нановиот број на СВЕТ каде признава дека со никој од естрадата не е скарана, но дека и со никој не е во претерано добри односи. Се вратила од скијање од Сент Мориц, кажува за студентите на Операција Триумф, кажува дека не простува прељуба, дека некогашкупува парче облека и од 10 евра (АХА) и дека Кире Лазаров и бил школски другар
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:03 pm

Beauty напиша:
БРАВО, Боби кај ти текна дека двете теми може во една, хаха, супер....
Сега засега смао д акажам дека Каролина е на насловната на нановиот број на СВЕТ каде признава дека со никој од естрадата не е скарана, но дека и со никој не е во претерано добри односи. Се вратила од скијање од Сент Мориц, кажува за студентите на Операција Триумф, кажува дека не простува прељуба, дека некогашкупува парче облека и од 10 евра (АХА) и дека Кире Лазаров и бил школски другар

Па морав така, на што личи тоа две теми за една иста пејачка, овде се ставајте, и новости и слики и се‘.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 8:03 pm

леле колкав текст еј Каролина Гочева 24632 Каролина Гочева 24632 Каролина Гочева 24632


инаку Каролина ја обожавам само ме нервира сега со новиов албум и стил малку Каролина Гочева 353532


Последната промена е направена од Chris на Пон Фед 02, 2009 1:12 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 12:44 am

Јас па баш сметам дека новиов албум и е нов погодок, нешто невидено нечуено досега и мислам дека е одличен
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 1:10 am

И јас мислам дека е одличен но не за пејачка како неа, ако сите (читај Тоше) направија албуми со таква музика кај нас, не мораше и она! Ја сакам онаа Каролина назад пред овој албум Каролина Гочева 665558
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 2:12 am

Taa се враќа за кратко време, сепак по Евровизија се посвети на балкнаскиве Шоуа , учествуваше дури на три, од кои на ОТ смао како гостинка, а како натпреварувач во Бугарија и Босна, а го спреми овој албум
Еј крис јас морам да ти кажам дека ваков албум нема направено никој, ни Тоше ни Андријана ЈКаневска, нивните беа преработки на стари мак песни, нејзиниот е со новокомпонирани македоснки песни од Златко Ориѓански
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 5:00 am

Знам јас ама ако читаш меѓу редови ке сватиш дека она тој албум го направи поради некоја традиција што се појави кај нас, популарните пејачи да имаат по еден албум со таква музика, само се прашувам оној на Андријана кој ли и го купил Каролина Гочева 505725 Каролина Гочева 505725
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 5:43 pm

Па и тој на Андријана според мене е добар албум, иако стварно не знам кој го купил, али јас си ја сакам и Андријана Јаневска, одличен вокал е
Како и да е, идејата за МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ искрсна откако Каролина го прослави хитот Ружа Ружица и според мене е еден од најчестите албуми кои го слушам, со кој учам и си работам на компјутер, релаксира
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 6:59 pm

Jas na tera gi gledav spotovite za promocija na pesnite,iako ne go sakam ovoj stil na pesni Karolina napravi odlicen album Каролина Гочева 871427
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 7:09 pm

На ТЕРА? Значи тоа ТВ Шоу сега иде и на локалните, а?
Знам дека минатото одеше на сите можни телевизии
Ова ТВ ШОУ почна на Сител, прв пат беше на Сител прикажано со спотовите
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 7:11 pm

Da,na tera go gledav Каролина Гочева 353532
A za minatiot album go gledav na MTV.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 9:47 pm

За минатиот албум прво идеше на А1, а после на МС, МТМ и уште некои...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 10:03 pm

Минатиот идеше на А1, па МС, МТМ, МТВ, сите локални, па сега иде уште на МТВ и К15
За овој албум со новиве спотови, треба да го пуштаат пак почесто
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 2:14 am

Јас тоа новото уште не сум го гледал Каролина Гочева 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





Каролина Гочева Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каролина Гочева   Каролина Гочева I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Каролина Гочева
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 16Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Музика :: Македонска-
Отиди до: