Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeТелма телевизија Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Телма телевизија

Go down 
+18
nightspy
TV Bumerang
Missy
marko.t1990
marijask
Rebellious angel
iva_macedonia
Losteech
*JaNa*
angeli
gaby
Игор
Chris
Posh Girl
solange
Bobi
Beauty
Burrows
22 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Оцена за телевизијата
 5
 4
 3
 2
 1
Види ги резултатите
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 5:32 pm

Телма телевизија 55369147

Телевизија Телма е основана во 1996 година, а заедно со Канал 5 доби национална концесија во 2004 година. Во нејзина сопственост се наоѓаат две студија од по 60 и 250 метри квадратни, како и современа дигитална опрема.
Главните Вести се емитуваат секој ден, во 15:30, 18:30 и 21:40.
Според телевизијата, Телма отстапува од шемата која ја практикуваат другите телевизии, односно преголемо презентирање на кич и шунд. Веројатно тоа е причината што е најслаба по гледаност од националните телевизии, но тие велат дека не ја бркаат гледаноста, туку се обидуваат да воспостават некакви културни стандарди.

Сезона 2009/10
Во новата сезона, Телма речиси и не отстапи од својата стандардна програма. Главен белег и понатаму останува Серија А, додека секој ден во 19:45 се емитува игран филм. Емисиите како „5+“, „Храна и вино“, „Автомагазин“ и други и понатаму продолжија да се емитуваат.

Телма телевизија 21943603



Последната промена е направена од Burrows на Вто Ное 03, 2009 3:48 pm. Мислењето е променето 3 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:12 pm

Ќе бидам најсубјективна за телевизијава, али за мене ова не е телевизија
Ова е целосна класика која мислам дека не одговара на денешниот динамичен и сензационален живот на секој човек, така да според мене оваа ТВ не нуди ништо интересно и возбудливо, а претпоставувам дека не се некои сиромашни како ТВ
Некогаш загледувам она Ивце Пивце, друго нема ништо, стварно - серии со години истите ги даваат, непривлечни стари филмови, класични емисии со уште покласични водители
А врвот на се е кога во вечерните часови во прајм тајм термин ќе стават некоја опера или балет Телма телевизија 462314
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:15 pm

Мене искрено не ми е јасно како истата, ама буквално истата програма ја вртат од кога започнаа. Се што даваат во прајм тајм се некои второкласни филмови и Италијанско првенство. Па дури и оние квалитетни емисии како квизот Енигма и сл. ги тргнаа од програмата.
Само заради Серија А и Храна и Вино, од мене телевизијата добива една двојка!
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:16 pm

И дава една голема тројка поради тоа што има многу добар вкус кога се во прашање филмовите. Исто така имаат можност и за поголеми успеси но изгледа не сакаат да се потрудат. Искрено најмногу би сакал овде да има бразилски новели, некако ја гледам оваа телевизија како да им е матична на Бразилците, не знам зошто Телма телевизија 871427
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:17 pm

Од мене 2, зошто понекогаш знаат да дадат некој добар филм, инаку се е УЖАС,и многу ретко скоро ич не гледам Телма телевизија 327923
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:18 pm

Имаа па прекинаа, најубавите бразилски ги даваа тука и тогаш имаа мислење дека Бразилските серии се различни од другите и затоа ги откупуваат - тоа го кажаа знам
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:19 pm

Bobi напиша:
И дава една голема тројка поради тоа што има многу добар вкус кога се во прашање филмовите. Исто така имаат можност и за поголеми успеси но изгледа не сакаат да се потрудат. Искрено најмногу би сакал овде да има бразилски новели, некако ја гледам оваа телевизија како да им е матична на Бразилците, не знам зошто Телма телевизија 871427

Можеби зошто единствената теленовела која воопшто ја имаат давано беше бразилска Телма телевизија 462314
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:20 pm

maestro напиша:
Bobi напиша:
И дава една голема тројка поради тоа што има многу добар вкус кога се во прашање филмовите. Исто така имаат можност и за поголеми успеси но изгледа не сакаат да се потрудат. Искрено најмногу би сакал овде да има бразилски новели, некако ја гледам оваа телевизија како да им е матична на Бразилците, не знам зошто Телма телевизија 871427

Можеби зошто единствената теленовела која воопшто ја имаат давано беше бразилска Телма телевизија 462314

Да, али некако и така ја гледам, не знам зошто. Некако италијанско-португалски шмек ми има телевизијава, колку сакам да одат бразилски. Инаку исто така имаат добра емисија за филм, да им ја пофалам Кино око мислам се вика.
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 7:19 pm

Јас ќе им дадам 2. Воопшто не ја гледам телевизијава.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 8:24 pm

Јас им дадов чист КЕЦ, а подоцна ке се изјаснам зашто Телма телевизија 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 8:28 pm

Chris напиша:
Јас им дадов чист КЕЦ, а подоцна ке се изјаснам зашто Телма телевизија 996773

Да ти кажам право и јас се мислев помеѓу 1 и 2 ама се одлучив за 2 бидејќи си реков ај да не бидам толку строга. Ама реално заслужуваат 1.

Ме нервира тоа што на Телма даваат само документарни емисии и уметнички. Нема нешто забавно.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 5:07 am

Оваа телевизија која има потенцијал и рејтинг да постане нешто добро и квалитетно ако само МАЛКУ се потруди, да ми ја дадат на една недела да ја водам ке ја средам ненормално, а ПРВАТА моја акција ке биде отпуштање на дебилните спикерки на вести што ги имаат (нека земат пример од А1) и секако онаа што им збори во документарните Телма телевизија 195609
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 3:14 pm

Chris напиша:
Оваа телевизија која има потенцијал и рејтинг да постане нешто добро и квалитетно ако само МАЛКУ се потруди, да ми ја дадат на една недела да ја водам ке ја средам ненормално, а ПРВАТА моја акција ке биде отпуштање на дебилните спикерки на вести што ги имаат (нека земат пример од А1) и секако онаа што им збори во документарните Телма телевизија 195609

а уште почудно е што ги држи МАКПЕТРОЛ, а види им ја програмата Телма телевизија 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 3:23 pm

Програмата им е ШИТ како и сликата на твојот потпис, Телма телевизија 462314 кај нив нема други реклами освен оние за Макпетрол Телма телевизија 195609 , а за доста бедното лого на телевизијата не треба ни да коментираме нели Телма телевизија 59433
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 3:55 pm

И логото е бедно а и кога ќе пуштиш телма исто како да си во деведесеттите. Телма телевизија 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 9:02 pm

Да да, баш такво чуство буди, а џингловите Телма телевизија 24632 не се сомневам дека се правени во WMM затоа што во позадина оди еден пејсаж додека доле пишува ТЕЛМА Телма телевизија 353532 Телма телевизија 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 10:10 pm

Нека ни ја дадат нас, како би ја средиле
А не е сиромашна да речеш телевизијава, али класична ко во времето на Бах и Моцарт, не знам зашто не експериментираат малце, нека идат по светски трендови
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 2:33 am

Глупи се бе, немаат сите памет ко нас Телма телевизија 353532 Телма телевизија 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 5:18 pm

Инаку очигледно е дека информациите од првиот пост се застарени, бидејќи Телма денес не емитува речиси ништо од наведеното. Телма телевизија 353532
Денес треба да стои само: филмови, сериа а и класична музика на рандом.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 5:23 pm

Мислам дека помалку од четворица се доволни за да ја водат телевизијава Телма телевизија 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeЧет Фед 05, 2009 5:26 pm

Порано многу гледав Телма!Имаше баш добри емисии, филмови и серии!
Сега е катастрофа! Ретко кога може да ме изненади со некое добро филмче, ама пак ќе кажам ретко!
И затоа гласав со 1 !
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeПет Фед 06, 2009 5:09 pm

И на оваа ѝ давам двојка исто како и на Сител, и покрај тоа што Телма е далеку подобра телевизија од неа. За жал, не често обновуваат програма и тоа ми пречи. Нема ништо интересно да се гледа. Треба да инвестираат во понова и попривлечна програма.
Вратете се на почетокот Go down
gaby
Успешен Член
Успешен Член
gaby


Female Број на мислења : 861
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-30

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeСаб Фед 07, 2009 1:56 am

Ич не гледам Телма. Немам појма што се емитува.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeНед Фед 08, 2009 3:46 pm

gaby напиша:
Ич не гледам Телма. Немам појма што се емитува.

Опера и Балет Телма телевизија 327923
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
angeli
Член
Член
angeli


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 216
Birthday : 1995-08-07
Age : 28
Registration date : 2008-12-21

Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitimeНед Фед 08, 2009 3:59 pm

глупа е телевизијава многу ич ама баш ич не ја гледам.НЕВЕР Телма телевизија 871427
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Телма телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Телма телевизија   Телма телевизија I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Телма телевизија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Македонски Телевизии-
Отиди до: