Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Home82th Academy Awards - Page 4 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 82th Academy Awards

Go down 
+13
Maxime
Ana-Marija
LucasScott
Losteech
gaby
dijanape
angeli
Rebellious angel
Chris
Posh Girl
solange
Beauty
Bobi
17 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

82th Academy Awards - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 82th Academy Awards   82th Academy Awards - Page 4 I_icon_minitimeПон Мар 08, 2010 2:50 pm

Дебелата не доби ништо? Фала богу кое свињиште е 82th Academy Awards - Page 4 375650

Ме чуди тоа што кажувате за Аватар, и секако криво ми е што за најлоша актерка ја избрале Сандра, и покрај тоа што во истата вечер била признаена и како најдобра... прекрасна е во секој поглед и не заслужува такво нешто!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

82th Academy Awards - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 82th Academy Awards   82th Academy Awards - Page 4 I_icon_minitimeПон Мар 08, 2010 2:57 pm

Да, но и не заслужи Оскар за Blind side, да бидеме реални, но тоа е. Мерил Стрип беше едноставно беспрекорна во Џули и Џулија, а сепак остана со празни раце. Ипак ми е мило за Сандра. Многу повеќе него да победеше дебелата а Мерил не, ќе чурев.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

82th Academy Awards - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 82th Academy Awards   82th Academy Awards - Page 4 I_icon_minitimeПон Мар 08, 2010 3:05 pm

Морам да го изгледам Џули и Џулија, се изнаслушав коментари за него 82th Academy Awards - Page 4 836422
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



82th Academy Awards - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 82th Academy Awards   82th Academy Awards - Page 4 I_icon_minitimeПон Мар 08, 2010 4:28 pm

Гледав црвениот тепих на pro7 после се префрлив на HTV 1 каде оскарите беа феноменално пренесувани башка и рекламите беа трејлери за филмови кои се прикажуваат во кино и тоа номинирани за оскар што беа , коментаторите беа неверојатно добро одбрани и се виде дека ги гледале скоро пола од филмовите за секој филм имаа по некој коментар

The Hurt Locker најмногу ме изненад што највеќе награди доби што повеќе опчекував Аватар да земе
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

82th Academy Awards - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 82th Academy Awards   82th Academy Awards - Page 4 I_icon_minitimeПон Мар 08, 2010 4:38 pm

Од наредната година ветувам дека ке се спремам за оскариве со тоа што ке ги изгледам номинираните филмови 82th Academy Awards - Page 4 115412
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



82th Academy Awards - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 82th Academy Awards   82th Academy Awards - Page 4 I_icon_minitimeПон Мар 08, 2010 4:48 pm

слики од црвениот тепих

http://www.popsugar.com/Photos-From-Red-Carpet-2010-Oscars-7660596

http://www.bloginity.com/entertainment/tv-shows-movies-trailers/red-carpet-oscars-2010-official-celebrity-pictures-photo-gallery/15157/



Крис очекував да пишеш повеќе на Тв Пакет, ај се надевам до вечер ќе има нешто интересно за читање

еве од People списанието
http://www.peoplestylewatch.com/people/stylewatch/package/redcarpet/0,,20332759,00.html
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

82th Academy Awards - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 82th Academy Awards   82th Academy Awards - Page 4 I_icon_minitimeПон Мар 08, 2010 4:55 pm

Тоа го направив набрзина сабајле кога станав, поопширни артикли обично пишувам навечер, сега не можам пошто и на факс и на работа сум, а во тоа од сабајле додадов дека до вечер ке има уште информации за манифестацијата 82th Academy Awards - Page 4 327923 .
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

82th Academy Awards - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 82th Academy Awards   82th Academy Awards - Page 4 I_icon_minitimeПон Мар 08, 2010 6:28 pm

Мене најмногу не ме чуди што Аватар не доби онолку Оскари колку што многумина очекуваа... Се знаеше дека ќе добие за визуелни ефекти и такви слични категории, ама за филм...
Мене, да бидам искрен, уште од трејлерот не ме воодушеви. Уште и го немам гледано... Кога и некој да ми го искоментира, мора да каже колку фантастично изгледал. Е, па, мене тоа ништо не ми значи. =)) И мислев дека ќе се навикнам на тие човеколиките суштества, ама не! Уште ми се грозни. Не знам ни дали во скоро време ќе седнам да го гледам, не ме влече ни два посто. Има безброј филмови што уште не сум ги гледал, а заслужуваат да имаат предност.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

82th Academy Awards - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 82th Academy Awards   82th Academy Awards - Page 4 I_icon_minitimeПон Мар 08, 2010 8:53 pm

Јас сум кажал и ќе кажува дека Аватар го ценам само ради ефектите, приказната е никаква 82th Academy Awards - Page 4 569862 . Но ајде, тоа е тоа, сепак филмовите како Hurt Locker доста многу им се допаѓаат на Академијата. Лани тотално се согласував за Slumdog Millionaire но годинава, некако не можам да го сакам толку многу победникот, повеќе бев за Inglourious Basterds.

Коментаторите на HRT1 беа одлични, филмски критичари се, секако дека ги знаат сите филмови. Иначе јас ќе ги гледам деновиве Un Prophete, Bright Star, Crazy Heart, Der Weisse Band и El Secreto de sus ojos 82th Academy Awards - Page 4 433111 .

Се надевам на годинава уште појаки филмови, мене повеќе ми се допаѓа вака 10 филмови номинирани, затоа што имам поинтересни работи за гледање, разноврсни 82th Academy Awards - Page 4 871427 .

Наградата за најдобра костимографија исто заслужено замина кај Сенди Пауел, фантастична е 82th Academy Awards - Page 4 586438
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

82th Academy Awards - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 82th Academy Awards   82th Academy Awards - Page 4 I_icon_minitimeПон Мар 08, 2010 8:59 pm

Значи си легнав во 23 и 30 и во 10 за 2 се разбудив и без проблем до 6 сабајле гледав Оскари. После од 6 и пол до 9 спиев и од тогаш сум надвор тек сега дојдов и не ми се спие уште.

Инаку да не должам на ХРТ преносот беше одличен, коментаторите беа искрени и доста искусни, дадоа и дел од црвениот тепих и воопшто постојано имаа одлични коментари и не се мешаа во текот на доделувањето. Можев на мир да разберам што зборуваат.

Церемонијата беше неверојатно негламурозна! Воопшто не ми се допадна, можеби гласините се точни дека веќе одамна Оскарите не се толку престижни како што некогаш биле. Водителите не беа нешто посебно, но сепак некои шеги им беа на место.

Целата организација - Оскари во сина боја 82th Academy Awards - Page 4 299627 , танц со интересни стихови на Барни од Како ја запознав мајка ви, 45 минутното траење на најавувањето на категориите за најдобар/ра глумец/ца во главна улога 82th Academy Awards - Page 4 569862 и непотребното појавување на ѕвездите од „Самрак“ 82th Academy Awards - Page 4 750376 како и некои други презентери беа нешто сосема непотребно. 82th Academy Awards - Page 4 864704

Оцена на целокупната церемонија од мене е 3.9 од 10 земајќи предвид дека Академијата гледа филмови од последните два-три месеци. Шок беше што Аватар не ги зема главните награди, но мислам дека и подобро беше што „Наредникот Џејмс“ ги зема. 82th Academy Awards - Page 4 425582 Тоа колку едноставно го мразам Џејмс Камерон е неописливо, толку ми беше одбивен како и филмот за кој претходно реков дека не е лош... 82th Academy Awards - Page 4 496140

Сандра Булок супер што зема иако Мерил Стрип ми беше фаворит 82th Academy Awards - Page 4 722953 , а за Џеф Бриџис неам некој коментар. Визуелни ефекти и сл. со заслужност му припаѓаат на „Аватар“ и наградите кои ги доби „Нагоре“ исто така се одлични. Во главно тоа е мојот коментар за Оскарите, дај боже да им дојде памет и веќе да воведат промени... 82th Academy Awards - Page 4 327923
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

82th Academy Awards - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 82th Academy Awards   82th Academy Awards - Page 4 I_icon_minitimeПон Мар 08, 2010 11:18 pm

Не ми се верувам дека The Hurt Locker е победник. Првин на БАФТА, сега и на Оскариве. АМАН! Не ми се допаѓа овој филм, 20-те минути што ги изгледав не ме привлекоа, дури за првпат ми се случи и да заспијам среде гледање на филм. Сега заради победава на Оскаров ќе го догледам, ама штом еден филм не ми е интересен уште од почеток, јасно е дека не е тоа - тоа...

Инаку и јас не очекував Аватар да ги земе повеќето награди, главната причина беше токму тоа што ептен зацепува филмот накај фантастика/Sci-Fi, истото нешто важеше и за мојот миленик District 9 кој очекувано не зеде ниту една поважна награда (дали воопшто и земал една??). Ова најмногу ме нервира кај Оскарите, никогаш не им се дава шанса на Sci-Fi филмовите. НИКОГАШ.

Наградата за Precious за адаптирано сценарио е тотално заслужена, тој филм ме имаше јако погодено кога го изгледав за првпат. Честитки исто така и за Michael Giacchino кој си доби Оскар за создавањето на саундтракот за анимираниот филм Up. Сега типот има споено и Golden Globe (за Up исто пред неполн месец), и Emmy (со Lost од пред 5 години) и Оскар! ЛУДНИЦА! :)

Значи сума-сумарум, индиферентен сум повторно во врска со Оскариве. Отсекогаш победниците не ми се допаѓале (освен лани и кога победи Million Dollar Baby) па ова не е никаква новина... затоа и ретко ја гледам оваа манифестација на ТВ. 82th Academy Awards - Page 4 569862
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Sponsored content





82th Academy Awards - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: 82th Academy Awards   82th Academy Awards - Page 4 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
82th Academy Awards
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Филм :: Дебата за филмовите-
Отиди до: