Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeФејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...

Go down 
+8
Ana-Marija
Pitt
iva_macedonia
Игор
Chris
Losteech
LucasScott
Bobi
12 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 10:36 pm

Па кажете да ве addнам како пријатели:

Еве ги моите:

Facebook: Kitanov Bosko
Hi5: http://bobi2009.hi5.com
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 11:36 pm

Фејс
Јовица Крстевски
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeПет Јун 26, 2009 12:21 pm

http://osmo-konopnica.hi5.com
ова е на целото мое одделение
има слики од полуматурата па ако саате оставете некое кометра4е хаха
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 4:01 am

Само Фејсбук имам.
Кој сака да ми стане пријател, може да ме пронајде под името Ivan Velickovski. Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 12:19 pm

Многу ве има не знам кој да одберам Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 1:18 pm

Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 2:12 pm

https://www.facebook.com/ivan.velickovski
Еве ја мојата адреса.
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 2:33 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 5:13 pm

Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeПон Jул 20, 2009 3:42 pm

Сега сите ќе ве адднам за пријатели на facebook.
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 11:23 pm

Пред извесно време бев член на една од овие сајтови за виртуелно општествено поврзување,но причината благодарение на која што го напуштив беше токму поради буквално ,,лигавите'' коментари со доза на веќе излитени финти (ако воопшто можам така да ги наречам).По конкретно мислам на коментарите од типот ,,lileee swcush,kakwo si mi'',од што буквално се ежам,а истовремено ми се крева и косата,или пак кога ќе видам некоја типка со топик во стилот ,,I am the bitch''.
Сметам дека можностите на ,,Facebook'' по ова прашање се по конзервативни,што мене лично ми се допаѓа.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeВто Aвг 25, 2009 1:53 am

Pa i na Facebook ima takvi komentari pogotovo na zvezdite koa ke im pisat taka lele iako sum zensko ne mozam da podnesam takvo ponasanje
I dole pod toa ke pishe ne sum smizla a pred toa se izglupirala se ispopekmezila
Iam FB,Myspace i hi5 ali samo FB koristam

Ana-Marija Atanasova
add koj saka Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... 871427
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeВто Aвг 25, 2009 2:04 am

Јас те аднав и прифати ме Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... 353532 .Кога веќе спомнавте ужасно ме нервира тоа W.Некои луѓе буквално ги менуваат буквите и ме викаат IWa Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... 158389
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeВто Aвг 25, 2009 2:17 am

Се согласувам со тебе Anamarija,но мислата ми беше дека претежно на Facebook,најголем дел од регистрираните се најавени под нивното име и презиме,додека и самиот декор е по класичен,што не е случај со Hi5.За разлика од останатите држави,во нашата особено кај младата популација по популарен е Hi5,можеби токму затоа што е по декоративен,што мене лично и не ми се допаѓа.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeВто Aвг 25, 2009 3:25 am

Ni mene voopsto ne mi se dopaga Hi5.Nekako mn detski mi e
A Facebook e za poseriozni luge i tamu se pronaogaa od 7 do 77 god so se vika
I na poubavi nivo e napraen
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeВто Aвг 25, 2009 12:01 pm

HI5 беше попопуларен, но сега скоро и никој не го користи, во споредба со фејсбук е еден огромен шит кој само кочи заради глупите апликации и светки на сите страни Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeВто Aвг 25, 2009 10:09 pm

Различни се концепциите на хи5 и на фејс
Фејс е малку за посериозни луге доколку хи5 е за копиљаци
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeВто Aвг 25, 2009 10:13 pm

Anamarija напиша:

Фејс е малку за посериозни луге доколку хи5 е за копиљаци

Ама сега копиљаците сакаат да го претворат и Фејсбук ко Хајфајв, дури и бараат како да ставаат позадини. Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... 694181
Од работа за студенти ќе го направат каша-попара.

Јас и онака не користам многу Фејсбук, ептен ретко. Ниту имам слики пошто нејќам сељачки коментари, ниту коментирам на туѓи слики.

Башка, не знам колку знаете ама и да го немате некого за пријател може да му гледате цел албум ако некој ваш пријател на ФБ коментирал на слика од истиот. Тоа е ептен голем баг кој загрозува приватност.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeВто Aвг 25, 2009 10:14 pm

Не знам дали знаете, ама режисерот Дејвид Финчер (Зодијак, Бенџамин Батон) го снима филмот за приказната на Фејсбук т.е настанокот на овој сајт и за студентите кои го оформиле Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... 871427
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeВто Aвг 25, 2009 10:20 pm

Се надевам дека во сценариото ќе ја вметнат и приказната за тоа како малишаните го уништуваат FB.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeВто Aвг 25, 2009 10:48 pm

хахаха така ке заврши филмот, како го уништуваат Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeВто Aвг 25, 2009 10:56 pm

Се надевам дека FB ќе остане доследен кога е во прашање скромниот дизајн.Многу повеќе ми се допаѓа едноличниот изглед на профилите,и сметам дека токму во тоа се крие тајната на успешноста на овој сајт кој не ги привлекува само млади лица туку буквално сите возрасти.


Последната промена е направена од Pitt на Пон Дек 07, 2009 1:28 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Damjan
Член
Член
Damjan


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 352
Birthday : 1995-07-31
Age : 28
Location : Скопје
Registration date : 2009-05-31

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeСаб Сеп 05, 2009 8:27 pm

Да бе, сега ќе правам шаренила. Таму возрасни има, они тоа ќе прават?!
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeНед Сеп 20, 2009 3:16 pm

и јас имам facebook а и мам и myspace
Вратете се на почетокот Go down
Simonka19
Нов Член
Нов Член
Simonka19


Број на мислења : 32
Registration date : 2009-02-01

Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitimeЧет Дек 10, 2009 12:52 pm

на hi5 незнаев како ми е пасвордот и сеа си го сменив и не ми сака ми пише Oops! We were unable to fulfill your request. еее Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... 665558
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...   Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии... I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Фејсбук, ХајФајф, МајСпејс и слични сваштарии...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Компјутери-
Отиди до: