Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeМојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Мојата ѕвезда (Сител)

Go down 
+10
Игор
gaby
Lady
dijanape
Chris
Adolfo
iva_macedonia
solange
Beauty
Burrows
14 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeЧет Мај 28, 2009 12:31 am

Јас толку се спремав и на крај кога видов почнува Grey's Anatomy Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 272416

ги баталив никој не видов...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Lady
Нов Член
Нов Член
Lady


Број на мислења : 1
Registration date : 2009-06-03

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 03, 2009 12:21 pm

Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 03, 2009 2:49 pm

Слатка е...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 24, 2009 12:25 am

Орхидеја ќе победи
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 12:50 am

Не знам за вас, али јас си ја погледнувам емисијава, плус една од натпреварувачките, за која зборев дека е фаворит, таа Оливера веќе иде по ова џет сет забавиве, така да не ме чуди таа да победи, али ако, убавка е, личи за ѕвезда.
Интересна е и таа дебелката МАРИЈА (буцкастата де во лице), преслатка е, се смее секогаш, убаво пее.
Мислам дека од од тие две треба една да победи, има уште две емисии.
А една се откажа поради лични ангажмани и продукција Република и ветија песна.
Чудно ми е што на толкав мал простор пеат и се радуваат, има и жири и се.
Во сек случај, последниве емисии ми се интересни
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 12:53 am

Понекогаш е пуштена емисијава кај мене, иако никогаш не ја погледнувам, ама одвреме-навреме кога жирито им збори на натпреварувачите, пуштаат некое одвратно музичко парче од типот ти-ри-ти-ри-ти-ри-ти-ри, уффф ама се нервирам и се ежам на тоа. Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 665558
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 1:33 am

Мене ми се свиѓа една не знам како се вика завчера ја видов на тв случајно пуштив, таа што пеела со Влатко Лзановски
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 1:47 am

Опиши ја, три девојки се останати. Ова ана сликава е?
Оваа на сликава според мене е фаворизирана од почеток и таа и ќе победи
Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Oli2


Другите две се: една слаба, негативна целата, а третата е најинтересна, буцкатса во образите, мила, слатка
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 1:51 am

Не гледам редовно,и незнам која е фаворизирана,али таа буцкастата ми е фаворит и мене Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 353532
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 1:53 am

Не оваа, една многу насмеана и слатка, ама не е дебела Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 557897
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 1:58 am

Епа МАРИЈА е, не реков дека е дебела, туку буцкаста во обравчињата, и јас си ја сакам неа најмногу, многу е мила и позитивна, сакам таа да победи, али нема... оваа Оливера ќе им победи, се знае од самиот старт на емисијата, али и Оливера е убава и ја бива, али МАРИЈА ќе биде баш освежување на нашата сцена, слатка, мила, убавка
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 2:16 am

Е како се знае? зашто да не може оваа да победи
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 2:23 am

Ајде ќе видиме. Мислам дека ОЛИВЕРА ќе победи затоа што девојката веќе ја земаат на сите џет сет партис, плус девојката има и песна зад себе, убава е, згодна е, секогаш седи на страната кај жирито, што знам, некако ми е фаворизирана повеќе од другите
Вратете се на почетокот Go down
gaby
Успешен Член
Успешен Член
gaby


Female Број на мислења : 861
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-30

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 2:45 am

Леле Господе пак се пееше на шпански. Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 655957 Па уште таа Орхидеја и вика на Лила дека знае шпански, а ниеден збор точно не изговорија.Ех некој да го ставеше на Јутјуб, да се изнасмеам како со Кен ли.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 2:53 am

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 353532 Абе денес сите "знаат" шпански... мислат дека ради серииве се научиле ама на дело кога ке се покажат комедии се Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeПон Jул 13, 2009 11:31 am

Chris напиша:
Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 353532 Абе денес сите "знаат" шпански... мислат дека ради серииве се научиле ама на дело кога ке се покажат комедии се Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632

Леле преку глава ми е од такви. Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632
„Ау, ќерка ми совршено знае шпански“. Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
loca por espana
Нов Член
Нов Член
loca por espana


Female Број на мислења : 46
Location : skopje
Registration date : 2009-03-21

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeЧет Jул 30, 2009 5:59 pm

koj pobedi vo moja zvezda ? ja ic ne gi poglednav ovie poslednive emisii
a da dobri bea marija olivera ..i mn ubav glas imase ...nade ..
Вратете се на почетокот Go down
viktorija
Член
Член
viktorija


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 291
Birthday : 1992-04-10
Age : 32
Location : Дома!
Registration date : 2009-07-17

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeЧет Jул 30, 2009 7:27 pm

Јас бев за Марија .... а победи мисечини дека се викаше Орхидеја
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 06, 2009 7:40 pm

леееј Орхидеја победила бравоо ја не сум гледал али сепак браво она пееше убаво
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeСаб Aвг 29, 2009 10:58 pm

Oрхидеја победила? Па таа беше најбезлична од сите финалисти, а и најзлобно делуваше. Требаше или дебелката да победи или Оливера.


Инаку наскоро - втора сезона од МОЈАТА ЅВЕЗДА, на Сител веќе оди реклама за пријавување.


Се надевам нема да биде во петок, зашто пак ќе си доживее таква НЕпопуларност како претходната сезона, ретко кој во Македонија знае кој пеел таму и кој учествувал.
Тоа што мене ми е чудно е зашто пак ќе има Мојата ѕвезда, кога и така на Сител ќе има шоу НАЈТАЛЕНТИ каде најголем процент од пријавените ќе сакаат да станат музчки ѕвезди.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeСаб Aвг 29, 2009 11:03 pm

Beauty напиша:
Oрхидеја победила? Па таа беше најбезлична од сите финалисти, а и најзлобно делуваше. Требаше или дебелката да победи или Оливера.




Инаку наскоро - втора сезона од МОЈАТА ЅВЕЗДА, на Сител веќе оди реклама за пријавување.



Се надевам нема да биде во петок, зашто пак ќе си доживее таква НЕпопуларност како претходната сезона, ретко кој во Македонија знае кој пеел таму и кој учествувал.
Тоа што мене ми е чудно е зашто пак ќе има Мојата ѕвезда, кога и така на Сител ќе има шоу НАЈТАЛЕНТИ каде најголем процент од пријавените ќе сакаат да станат музчки ѕвезди.
Абе на Моја ѕвезда имаше таленти како Кико и др и добро е што ќе продолжи само Лила е дебил и жирито на чело со Антонијо Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 27898 штета што они се во екипата на Моја ѕвезда
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeСаб Aвг 29, 2009 11:06 pm

Замислата беше интересна, имаше одлични кандидати кои и визуелно изгледаа супер, ете, имаше и различни вечери каде ќе се пее македонско, српско, латино итн.Тоа што беше лошо е што емисијата одеше во петок, после студиото не беше соодветно за едно такво шоу кое бара простор, а Лила како водителка мене ми е солидна.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeСаб Aвг 29, 2009 11:26 pm

Колку за информација, таа Орхидеа учеше со мене до осмо, нон стоп ме прашуваше за латино новелите дека и она беше фан. Откако прочитав овде за некоја Орхидеа а знам дека она пее по ромски свадби пошто е и ромка Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 и ја прашав, и таа е. Леле цепки Дани Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 сум се смеел на часеви со неа, гревче Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 од Кавадарци е Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeСаб Aвг 29, 2009 11:55 pm

NateArchibald напиша:
Колку за информација, таа Орхидеа учеше со мене до осмо, нон стоп ме прашуваше за латино новелите дека и она беше фан. Откако прочитав овде за некоја Орхидеа а знам дека она пее по ромски свадби пошто е и ромка Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 и ја прашав, и таа е. Леле цепки Дани Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 сум се смеел на часеви со неа, гревче Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 од Кавадарци е Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 996773
интересно види ха ха
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitimeНед Aвг 30, 2009 1:56 pm

Цитат :
сум се смеел на часеви со неа, гревче

Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 24632 лол
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мојата ѕвезда (Сител)   Мојата ѕвезда (Сител) - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Мојата ѕвезда (Сител)
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Македонски Емисии-
Отиди до: