Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeСофија Т. Теодор (АТВ) Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Софија Т. Теодор (АТВ)

Go down 
+7
Ana-Marija
solange
Chris
Losteech
Bobi
Burrows
Beauty
11 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСре Aвг 12, 2009 6:19 pm

Софија Т. Теодор (АТВ) S.sofija.teodor

Водителка на АТВ, режисерка на краткометражни филмови со контроверзна содржина и ТВ фаца која буди различни мислења не срамејќи се да ги искаже своите бисексуални искуства пред јавноста


Последната промена е направена од Beauty на Сре Aвг 12, 2009 6:22 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСре Aвг 12, 2009 6:20 pm

СЕКСУАЛНИ ВАРИЈАЦИИ: СКОПСКИ СВИНГЕРИ
Спиеме и со жени и со мажи

Режисерката Софија Т. Теодор и актерот Петар Стојковиќ, бисексуална двојка што крши табуа

Софија Т. Теодор (АТВ) {62B951CF-987F-4036-A148-234D506974FF}_DSC02-2
Режисерката Софија Т. Теодор и актерот Петар Стојковиќ две години се во љубовна врска за која велат дека не е класична, оти се едни од ретките кои јавно кажуваат за нивните сексуални ориентации. И двајцата се бисексуалци и се горди што во нивната врска ги поместиле границите. Сакаат хомосексуални возбудувања. Тоа си го признале уште на почетокот на врската.
- Покрај Софија редовно имам и секс со мажи. А таа сака секс со згодни девојки, вели Петар.
Софи кажува дека едно време ја поврзувале со ракометарката на данскиот клуб "Шлагелсе", Ања Андерсон, со која се запознала лани.
- Убаво се дружевме со Ања. Таа за мене е како Мадона во музиката. Се дигна фама околу нашето пријателство, но јас од неа научив две добри работи. Ме научи дека колку и да си голем човек треба да бидеш пристапен и комуникативен. Втора работа е никогаш не викај никогаш, не постои невозможното. Мој тип на жени со кои би сакала да имам жежок секс се холивудската sвезда Шерон Стоун и Хилари Клинтон, која кога ќе ја видам на телевизија ми се тресат нозете. На мојот список е и менаџерка на наша позната музичка sвезда. На неа не е рамнодушен и Петар. И двајцата сметаме дека таа е паметна и секси. Жена што знае што сака. Затоа би легнале со неа. Засега сме само добри пријателки, комуницираме и за неа сум достапна цело време", кажува Софи.
Софи и Петар многу се дружат со луѓе со нивните сфаќања. Велат дека немаат ништо против геј луѓето, напротив ги обожаваат и тоа се нивни пријатели и колеги со кои работат.
- Не сакам да ги делам луѓето во групи, како што тоа се прави кај нас. Сите сме такви какви што сме. Медицината си го докажа своето. Се знае дека хомосексуалноста не е никаква болест. Ако јас се прашувам, би им дозволила да се венчаваат и да посвојуваат деца, вели Софи.
За љубовта кон жените Софи вели дека е иста како кога ќе се вљубиш во дечко. Флуидот може да биде толку силен како меѓу дечко и девојка.
Петар ја поддржува Софи. Вели дека се "слободоумни". Дека размислуваат со слободен ум и без никакви предрасуди.
"Ги бираме девојките заеднички. Јас и Софи имаме ист вкус за дечковци и девојки", вели Петар.
Софи вели дека сака искрени, еманципирани и пред се паметни жени. Не и пречи дечкото на Петар.
Петар веќе имал и тоа многу искуства со машки. Вели дека некое време се забавувал со една наша поп sвезда, од кого по раскинувањето се уште носи лузни.
"Тоа беше голема љубов. Се уште го сакам. Откако заврши сфатив дека беше површна врска, која за жал, не го достигна својот процут. Имам контакт со луѓе кои се хетеросексуални и се плашат да се изразат. Но, јас сакам луѓе кај кои нема табу", вели Петар.
Петар за себе вели дека е човек кој не верува во каква било класификација на луѓето, туку само во душевна љубов.
- Кај жените ме возбудува нивниот сензибилитет, физичката убавина и интелектуалноста. Кај мажите, пак, начинот на кој пристапуваат, физичкиот изглед и карактерот. Моментно контактирам со познат стилист и сакам наскоро да влеземе во врска. За мене тој е поженствен, со цврст карактер и има стил. Тој како на шега знае, но бидејки ќе се препознае во кажување во сакам да му кажам дека тој е мојот идеален погодок. Сакам врска со него, не авантура. Знаеш, има многу такви јавни фаци со кои ние комуницираме. Софи сама си ги бира девојките, јас момците. А сакаме и во тројка, кажува Петар.
За неговите љубовни желби Петар кажува дека знаат и неговите родители, со кои отворено разговара за се. Петар смета дека тие треба да бидат среќни што го имаат и дека треба да ја почитуваат неговата среќа. Со Софи се совршен пар. Таа не му била љубоморна на врските со дечковците.
"Со Петар, вели Софија, си раскажуваме се. Делиме се. Татко ми, пак, ми рече: Прави што ќе правиш, последиците се твои и не те вадам од калта. Само користете кондоми и памет во глава".
Петар и Софи велат дека нивната врска е взаемно уживање. Петар во односите со маж сака сексот да биде спонтан и квалитетен. Според него сите мажи се латентни хомосексуалци.
"Ми се пуштаат тинејџери, но и постари женети мажи над 40 години. Не сакам да растурам нечиј брак, таквите веднаш ги одбивам. Сакам метросексуалци, а не феминизирани мажи," додава Петар.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСре Aвг 12, 2009 6:24 pm

Оваа е љубовницата на Хелена Роза? Софија Т. Теодор (АТВ) 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСре Aвг 12, 2009 6:25 pm

Стварно?
Смао прочитајте го интервјуто, ве молам, овие се луди, лелел, како ова не сум го прочитала порано, ова е лудо
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСре Aвг 12, 2009 6:28 pm

Па некако многу си се пуштаа заедно со Хелена, а и кога го снимаа тој филмот имаше некои слики во Свет со нив две...

Инаку овој актеров појма немам кој е, ама и тој е скренат. Нивен избор.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСре Aвг 12, 2009 6:38 pm

Лебзејка е оваа Софија Т. Теодор (АТВ) 462314
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСре Aвг 12, 2009 8:46 pm

Ми се блуе и од двајцата. Софија Т. Теодор (АТВ) 195609
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСре Aвг 12, 2009 8:56 pm

Знаев дека е чуден актеров, го имаше на Фаци и цело време се лигавеше, многу ми се одвратни и двајцата после ке го прочитам тоа немам време сега, можам да замислам што се содржи
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСре Aвг 12, 2009 9:37 pm

Колку е грозна Софија Т. Теодор (АТВ) 195609
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСре Aвг 12, 2009 10:02 pm

Оу мај гад Софија Т. Теодор (АТВ) 521588

Хилари Клинтон?
менаџерката на нашата ѕвезда (најверојатно Љиља)?

дали овие воопшто имаат памет Софија Т. Теодор (АТВ) 24632 Софија Т. Теодор (АТВ) 24632 Софија Т. Теодор (АТВ) 24632 па овие бисексуалците биле полоши од хомосексуалците Софија Т. Теодор (АТВ) 24632 Софија Т. Теодор (АТВ) 24632 Софија Т. Теодор (АТВ) 24632 според нивните искажувања они имаат секс со секој можен човек Софија Т. Теодор (АТВ) 24632 Софија Т. Теодор (АТВ) 24632 Софија Т. Теодор (АТВ) 24632

Софија вика хомосексуалноста не е болест, епа нека и го каже тоа на мојата професорка по социологија која не учеше дека е Софија Т. Теодор (АТВ) 477131
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 12:44 am

Другарки се со Хелена али ништо чудно и да се поише од другарки
Абе забегани се сите,ја да се прачувам у Бардовци сите до еден ваквите
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 4:03 pm

Петар Стојковиќ напиша:
Моментно контактирам со познат стилист и сакам наскоро да влеземе во врска. За мене тој е поженствен, со цврст карактер и има стил

Петар Стојковиќ напиша:
Сакам метросексуалци, а не феминизирани мажи


каде е логиката на оваа изјава? Софија Т. Теодор (АТВ) 409660 јас овде гледам само контрадикторност
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 7:26 pm

Chris напиша:
Петар Стојковиќ напиша:
Моментно контактирам со познат стилист и сакам наскоро да влеземе во врска. За мене тој е поженствен, со цврст карактер и има стил

Петар Стојковиќ напиша:
Сакам метросексуалци, а не феминизирани мажи


каде е логиката на оваа изјава? Софија Т. Теодор (АТВ) 409660 јас овде гледам само контрадикторност

Ваљда за ова второво мислел за тоа дека не сакал мажи што се облекуваат како жени, а сакал мажи што се однесуваат така. Софија Т. Теодор (АТВ) 954560>>>Софија Т. Теодор (АТВ) 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 8:18 pm

Феминизиран маж би требало да значи машко што има манири на женско, се лигави, си се шминка понекад и така Софија Т. Теодор (АТВ) 24632 Софија Т. Теодор (АТВ) 195609 Софија Т. Теодор (АТВ) 477131 Софија Т. Теодор (АТВ) 174742

мажи што се облекуваат како жени се транвестити (погрд збор немам слушнато) Софија Т. Теодор (АТВ) 195609

господ нека им е на помош...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
STAR
Член
Член
STAR


Број на мислења : 243
Registration date : 2009-08-13

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСаб Aвг 15, 2009 5:53 pm

Катастрофа.Ептен ми е одвратна оваа.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСаб Aвг 15, 2009 6:39 pm

Изгледа следниве денови, недели, месеци редовно ќе си ја гледаме на АТВ
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСаб Aвг 15, 2009 7:07 pm

Нема, јас таа програма не ја ни уклучувам, испод ниво ми е се што е таму Софија Т. Теодор (АТВ) 477131 Софија Т. Теодор (АТВ) 195609
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 12:22 am

коа ќе се мужиш, шо, убацуе, типот, цурата, муж, рука, понавља - одвратен уличен речник. Штотуку ја видов на АТВ пак, лаже народ со тоа гравчињата и листовите, грицка семки и плука како кочијаш, ова го гледа ли некој од Радиодифузија?
Типкава е крш (во нејзин стил кажано).
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 1:55 am

Леле дај бе јас да ја видам никогаш ја немам фатено
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСаб Aвг 22, 2009 1:22 am

абе оваја нормална ли е бе ,од вакви како оваја ни пропадна државава

уште еден ваков човек и ни Е од е Европа нема да видиме
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСаб Aвг 22, 2009 3:15 am

Не е она крива криви се тие шо ја пуштаат на ТВ а ние од Европа делаке сме
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСаб Aвг 22, 2009 11:34 am

Не сме ние од Европа далеку не знам до кога со такви фрази Софија Т. Теодор (АТВ) 353532 мислите дека земјите што се влезени во Европа немаат вакви фрикови? па кај нив ги има уште повеќе и не се ни приметуваат, а кај нас се ретки па одма креваме бучава затоа што не сме навикнати на вакви фаци


Цитат :
Не е она крива криви се тие шо ја пуштаат на ТВ

а некој АТВ ја смета за телевизија? Софија Т. Теодор (АТВ) 477131
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСаб Aвг 22, 2009 1:43 pm

Абе како и да е оваа е за лечење нека се фрли во вардар за неа нема лек
Абе оваа е таа АТВ ле леееееее!!!какви кретени на атв има!!!Софија Т. Теодор (АТВ) 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСаб Aвг 22, 2009 11:24 pm

Да таа е
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitimeСаб Aвг 22, 2009 11:28 pm

Девојката е начитана, али влезеа во филм баш поради таа начитаност смета дека е Бог знае што, мисли дека знае се , се разбира од се и може да дели совети на секого.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Софија Т. Теодор (АТВ) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Софија Т. Теодор (АТВ)   Софија Т. Теодор (АТВ) I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Софија Т. Теодор (АТВ)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Телевизиски Фаци-
Отиди до: