Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ

Go down 
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ Empty
20090905
ПишувањеТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ

ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ Us_teen_blood_tear_2
Петнаесетгодишниот Калвино Инман од Роквуд, Тенеси неколкупати на ден плаче крвави солзи, а лекарите сè уште не можат да ја откријат причината за оваа појава.

ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ Inman_1
Неговите солзи не се последица на тага или било какво друго чувство, туку самостојно почнуваат да навираат. Кога за првпат се протркалале низ неговото лице, проследени со пецкање, Инмам помислил дека умира. Неговата мајка Теми Минат вели дека тоа бил најстрашниот момент кој го доживеала.

Иако докторите се сомневаа на haemolacria, симптом на многу болести, почнувајќи од тумор, па се до бактериски конјуктивитис. Сепак компјутерската томографија, магнетната резонанца и рендгенот не открија ништо.


Калвиновиот крвав плач понекогаш трае неколку минути, но некогаш солзите се леат и по повеќе од еден час.

- Пријателите велат дека сум опседнат. На почетокот ме болеше, но сега веќе се навикнав, вели Инман.



Младото момче и неговата мајка досега посетиле повеќе специјалисти, но ниту еден не успеал да ја најде причината за појавата. Инмам сè уште нема дијагноза, а не па терапија.
Ова не е прв ваков случај. Рашиди Катон од Индија проплака крвави солзи во април годинава, а оттогаш нејзините сожители ја сметаат за светица, па на неа и се молат.
ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ Krvavi-solzi

Твинкл Двиведи (13) исто така од Индија, лее крвави солзи од пет до 20 пати на ден, но крв и тече и од носот, челото, вратот и стапалата без да се исече. Поради болеста Двиведи повеќепати пати завршила на трансфузија бидејќи, честопати и се случува да изгуби премногу крв. Нејзините сограѓани сметаат дека таа е проколната.
Вратете се на почетокот Go down
Share this post on: reddit

ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ :: Comments

Chris
Re: ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ
Пишување Саб Сеп 05, 2009 11:31 pm by Chris
Леле многу жалосно ама во исто време и гадно ми е
avatar
Re: ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ
Пишување Нед Сеп 06, 2009 1:24 am by Гостин
па овој ќе умре вака бе цела крв ќе му отиде у плачење ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ 836422
iva_macedonia
Re: ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ
Пишување Нед Сеп 06, 2009 1:36 am by iva_macedonia
Леле колку е жално.....се има по светот
avatar
Re: ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ
Пишување Нед Сеп 06, 2009 5:36 am by Beauty
Зар мораше на ваков ден и ова да го видам? Језиво
Chris
Re: ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ
Пишување Нед Сеп 06, 2009 11:02 am by Chris
Мене и страв ми предизвика сликава вчера вечерта кога ја објавивте
rebelde_girl
Re: ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ
Пишување Чет Сеп 17, 2009 10:15 pm by rebelde_girl
Леле ужасно е... ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ 521588 и многу жално се надевам дека ке најдат лек...
avatar
Re: ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ
Пишување Чет Сеп 17, 2009 10:18 pm by Гостин
можеби и нашол веќе лек ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ 409660
AnDzII
Re: ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ
Пишување Нед Мај 30, 2010 5:59 pm by AnDzII
Леле ужасно е се надевам дека ќе најдад лек и што побрзо нека се излечат ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ 165556 ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ 165556
Michael Myers
Re: ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ
Пишување Пет Јун 04, 2010 2:11 pm by Michael Myers
Lелелле гадно уфф од очи крв да тече, греота ај нека најдат лек да оздрават.
 

ТИНЕЈЏЕР ПЛАЧЕ КРВ

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

 Similar topics

-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: