Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeУспех во училиште - Page 5 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Успех во училиште

Go down 
+15
emu6
Rebellious angel
Missy
G.Sparks
Ana-Marija
Burrows
Chris
Posh Girl
Maxime
iva_macedonia
Blair Waldroft
Pitt
solange
Losteech
Bobi
19 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Успех во училиште - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 04, 2010 2:45 am

Не ми се верува, успеав да извадам чиста 4 на писмена македонски, и тоа како најдобра оцена од цел клас. Успех во училиште - Page 5 24632
Лани македонски имав два пати 4- и два пати 3+ (не успеав никогаш да бидам „стилски доусовршен“ и секогаш имав забелешки од типот „завршниот дел не е доосмислен“ Успех во училиште - Page 5 299627).

Инаку, како вие би ги поделиле предметите, според некои ваши критериуми (интересни, досадни, итн...)?
Според мене:

Интересни предмети:
Македонски (литературен дел, граматика - УЖАС)
Англиски
Математика
Биологија
Социологија

Досадни предмети:
Историја
Географија
Ликовно

Don't mind предмети:
Хемија
Музичко
Говорење и пишување

Погрешен пристап од страна на професори:
Француски
Физика
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Успех во училиште - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 04, 2010 6:05 pm

Јас денеска сум во шок, право тестот ми беше 5- Успех во училиште - Page 5 521588 Успех во училиште - Page 5 24632 Успех во училиште - Page 5 24632 Успех во училиште - Page 5 722953 so proud of myself Успех во училиште - Page 5 638979

Интересни предмети:
Македонски јазик и литература
Англиски
Историја
Латински

Досадни предмети:
Германски
Биологија
Математика
Вовед во право
Социологија

Don't mind предмети:
Физика
Хемија
Спорт
Вратете се на почетокот Go down
Phillip
Член
Член
Phillip


Male Број на мислења : 325
Location : Kocani
Registration date : 2010-09-05

Успех во училиште - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 04, 2010 8:36 pm

И јас сум шокиран денеска..4+ по математика и 5 по физика.. Успех во училиште - Page 5 326968 Успех во училиште - Page 5 326968
Интересни предмети:
Физика
Историја
Англиски
Француски
Досадни предмети:
Биологија
Математика
Ликовно
Географија
Граѓанско
Don't mind предмети:
Физичко
Музичко
Информатика
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

Успех во училиште - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 04, 2010 9:15 pm

Оваа година како ми тргна. 5 - право, 5 - социологија, 5 - латински, 5 - македонски тест граматика, 5 - македонски литература, 5 - лектири. Ама затоа во дневник 1 - физика, 1 - математика, 1 - хемија! Успех во училиште - Page 5 996773 Успех во училиште - Page 5 327923

Инаку:

Интересни:
Македонски јазик и литература (особено литература)
Француски
Англиски
Социологија
Вовед во право
Историја

Досадни:
Латински
Хемија
Математика
Физика
Спорт
Биологија (на моменти може да го сместам во првата група)

Мало прашање според вас кои предмети би ги извадиле од гимназиското образование. Ама објективно гледано, пример Спорт многу луѓе не сакаат и ко што викаат нема да им треба во живот, ама потребно е, бидејќи луѓе по цел ден седат и вака барем три пати неделно ќе се истрчаат колку-толку или ќе се подаваат со топка, сеедно.

Според мене би го променил материјалот на хемија, физика и математика со што само прва и втора година би имале сите, понатаму кој како ќе се определи, евентуално математика би ја оставил (колку и да не ја сакам) со тоа што во трета и четврта би ставил по еден час неделно. Би ги укинал и тие глупи проекти активности и би вовел едноставни СЕКЦИИ. Каде кој сака доброволно ќе се пријави, а не приморно. Зошто ради такви ретарди две години по ред на драмска не може една претстава да спремам... УФ пак реферат. Чекам мислења! Успех во училиште - Page 5 996773
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Успех во училиште - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 5 I_icon_minitimeЧет Ное 04, 2010 9:22 pm

Maxime напиша:
Оваа година како ми тргна. 5 - право, 5 - социологија, 5 - латински, 5 - македонски тест граматика, 5 - македонски литература, 5 - лектири. Ама затоа во дневник 1 - физика, 1 - математика, 1 - хемија! Успех во училиште - Page 5 996773 Успех во училиште - Page 5 327923

Мало прашање според вас кои предмети би ги извадиле од гимназиското образование. Ама објективно гледано, пример Спорт многу луѓе не сакаат и ко што викаат нема да им треба во живот, ама потребно е, бидејќи луѓе по цел ден седат и вака барем три пати неделно ќе се истрчаат колку-толку или ќе се подаваат со топка, сеедно.

Зошто толку слабо математика? Јас на пример не учам од часовите на школо, на пример еве во понеделник правам писмена за првите пет лекции од втората тема (за тригонометриските функции и оние сведувањата, па одредување знаци, и квадранти) и еве во текот на неделава отидов на два приватни часови и сега се‘ останува на мое вежбање (што не тврди дека пак ќе извадам добра оцена, затоа што едноставно математика морам да утнам некаде, никогаш во мојот живот не сум извадил со сите бодови, и се случува еднаш во школска година да имам петка тест, но добро барем едицина математика никогаш не сум извадил).

За физика и хемија обавезно би го променил материјалот, премалце има практични вежби, се‘ е теорија, и е сведено на бубање (што за некој претставува тешкотија тој што учи со разбирање, а едноставно тие предмети не знам како да ги учам со разбирање).

А за спорт не ми смета од лани, во прва година професорот ептен не малтретираше, и имавме вежби и не оценување кој како скокал, јарец и слично. Сега ни е супер, потребно е само опрема да носиш и да трчиш (а и не мора колку) битно да бидеш активен, а јас сум, и баш ме радува тоа што не сум приморан да играм нешто што не сакам, или под стресови да бидам дали убаво ќе фрлам топка или не Успех во училиште - Page 5 462314
Вратете се на почетокот Go down
emu6
Член
Член
emu6


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 287
Birthday : 1996-04-15
Age : 28
Location : Битола
Registration date : 2010-02-03

Успех во училиште - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 5 I_icon_minitimeПет Ное 05, 2010 1:45 pm

мене првата оценка в дневник ми е 5 , втората 2 Успех во училиште - Page 5 24632 5 по француски, а 2 по математика (геометрија - мразам Успех во училиште - Page 5 165556 )
а дома секогаш ми се смајат, зошто лани на полугодие македонски имав 4, а англиски и француски 5 Успех во училиште - Page 5 871427
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Успех во училиште - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 5 I_icon_minitimeВто Ное 16, 2010 7:08 pm

И официјално, утре советот, еве ги првите оценки Успех во училиште - Page 5 462314

Македонски 4
Математика 3/4 (утре правиме писмена, така да тоа ќе реши Успех во училиште - Page 5 165556 )
Англиски 5
Германски 5
Историја 5
Биологија 4
Хемија 5
Физика 3
Право 5
Латински 5
Социологија 5
Спорт 5

Доста задоволен. Лани првото тромесечие бев послаб, така да Успех во училиште - Page 5 319488 Успех во училиште - Page 5 638979
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Успех во училиште - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 5 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Успех во училиште
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Литература и Драма-
Отиди до: