Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeУспех во училиште - Page 4 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Успех во училиште

Go down 
+15
emu6
Rebellious angel
Missy
G.Sparks
Ana-Marija
Burrows
Chris
Posh Girl
Maxime
iva_macedonia
Blair Waldroft
Pitt
solange
Losteech
Bobi
19 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeЧет Јун 24, 2010 3:39 pm

Денеска ни ги дадоа свидетелствата не морам да ги пишувам сите оценки, имам само две (4) и тоа по математика и хемија, другото е петки. Одличен поминав и ова ми е најдобар успех уште од 7 одд Успех во училиште - Page 4 24632 Успех во училиште - Page 4 433111 ја обожавав втора година, најлесна досега, одиме на најтешката од септември, господ нека е пред нас Успех во училиште - Page 4 462314
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeЧет Јун 24, 2010 3:47 pm

...


Последната промена е направена од Pitt на Пет Aвг 20, 2010 2:02 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
G.Sparks
Член
Член
G.Sparks


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 221
Birthday : 1992-05-17
Age : 32
Registration date : 2010-03-07

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeПет Јун 25, 2010 3:34 am

Успехот на училиште ми е 5,00 а и денес ги добив резултатите од интерните предмети што ги полагав на матура, и хемија и биологија ми се 5ки... За екстерните ќе треба да чекам до средината на Јули...
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 12:09 am

Де да ги прашам тие што се на Оштествено-хуманистичко А.

Ме интересира како ви е наставниот програм по Вовед во право? Дали ви ги објаснуваат разбирливо лекциите. Мене ова не ми е јасно, учебникот е напишан од професор на факултет, а татко ми го полагал истиот и е напишан на превисоко ниво што ученик на наша возраст ни со 20 читања нема да го сфати.

Не ми е јасно, зошто толку не‘ тапат на толку висок стил учење, стварно не ми е јасно Успех во училиште - Page 4 569862 .

П.С латински ми е супер, професорот е крај, јазикот ми е интересен Успех во училиште - Page 4 462314 Успех во училиште - Page 4 433111
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 12:23 am

За пред 4 години јас кога учев вовед во право го користевме учебникот од проф Бајалџиев ( мислам така се презиваше). Многу е тежок и нас професорката ни објаснуваше на некој поедноставен начин ама за одговара мораше од учебник и тоа беше катастрофа. Сите 1 и 2 во дневник. После виде дека не може така па покрај учебникот и некој скрипти користевме што ги правеше професорката за нас
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 12:25 am

Missy напиша:
За пред 4 години јас кога учев вовед во право го користевме учебникот од проф Бајалџиев ( мислам така се презиваше). Многу е тежок и нас професорката ни објаснуваше на некој поедноставен начин ама за одговара мораше од учебник и тоа беше катастрофа. Сите 1 и 2 во дневник. После виде дека не може така па покрај учебникот и некој скрипти користевме што ги правеше професорката за нас

Истиот е и кај мене. Еден во тегет боја е. Не знам како ќе биде за испрашување, ама ова петка не знам како ќе добивам Успех во училиште - Page 4 569862 Успех во училиште - Page 4 569862 .

Сакам одгодина економија Успех во училиште - Page 4 613471 Успех во училиште - Page 4 613471
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 12:43 am

Барајте помош од професорот/ката посебно ако повеќе класови го учите така со скрипти да ви помага или некои дополнителни извори за тоа да ви кажува. Многу од лекциите таму ги имам среќавано во книги низ факултет и на полесен стил пишувани ама тоа е не начин да барате така бидејќи на факултет секој професор си издава свој учебник па да бараш дел во еден ден во друг учебник или град е многу покомплицирано
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 12:56 am

Нашиот професор по Вовед во право е млад и не се замара со учебникот, ни диктира во тетратка лекции и да не беше ваков неговиот однос и јас ќе почнев да кубам коси со тој глупиот учебник (во кој типот се изнафилозофирал и веројатно само тој и уште 2-3ца во државава можат целосно да го разберат што сака да каже со тие „политичките“ изрази кои не можам да ги смислам).

Мислам, поентата е да ме разберат - а не само јас да си се разберам! Учебник за трета година е, не сме ние дипломати за да ги разбираме милионите изрази над наше ниво, а и згора на се речениците се по 4-5 реда и се губиш уште во првата минута додека читаш...
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 11:19 am

Леле сите ли сме одбрале ОХА! И јас имам Вовед во право. И уживам во часот. Професорката ми е закон! Инаку денес испрашува. Сеа за неколку саати ќе одам во школо и 5 ќе извадам сто посто. Се од час научив!!!
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 3:35 pm

Maxime напиша:
Леле сите ли сме одбрале ОХА! И јас имам Вовед во право. И уживам во часот. Професорката ми е закон! Инаку денес испрашува. Сеа за неколку саати ќе одам во школо и 5 ќе извадам сто посто. Се од час научив!!!

Како да не, кај нас е ужасна, утре имам испрашување.

Оваа новава лекција само ја сфатив за создавањето на државите на одделни народи, а другите она ни рече некои да ги учиме од тие шематските прикази, а ова за трите пристапи од учебникот, и само татко ми е помош. На часот и она филозофира и не можам добро да го сфатам, среќа што татко ми го има овој предмет на факултет полагано па ми ја објаснува целта во лекцијата.

Како и да е, ужасни учебници имаме. Но добро, барем латински и социологија ми се погодени и професорите и учебниците. Многу интересен јазик ми е Успех во училиште - Page 4 462314
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 5:53 pm

Да се пофалам дека денеска си добив петка по биологија.... Успех во училиште - Page 4 190950 Успех во училиште - Page 4 190950 Успех во училиште - Page 4 190950 Успех во училиште - Page 4 190950
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 10:38 pm

Bobi напиша:
Maxime напиша:
Леле сите ли сме одбрале ОХА! И јас имам Вовед во право. И уживам во часот. Професорката ми е закон! Инаку денес испрашува. Сеа за неколку саати ќе одам во школо и 5 ќе извадам сто посто. Се од час научив!!!

Како да не, кај нас е ужасна, утре имам испрашување.

Оваа новава лекција само ја сфатив за создавањето на државите на одделни народи, а другите она ни рече некои да ги учиме од тие шематските прикази, а ова за трите пристапи од учебникот, и само татко ми е помош. На часот и она филозофира и не можам добро да го сфатам, среќа што татко ми го има овој предмет на факултет полагано па ми ја објаснува целта во лекцијата.

Како и да е, ужасни учебници имаме. Но добро, барем латински и социологија ми се погодени и професорите и учебниците. Многу интересен јазик ми е Успех во училиште - Page 4 462314

Мене па латински ми е една лудача. Некој слушнал за латински од кај мене (Орце), цело Скопје ја знае! Најзакон е од сите!!! Успех во училиште - Page 4 24632 Успех во училиште - Page 4 24632 Успех во училиште - Page 4 24632 Инаку ве тера за држава тоа (Атинска, Римска држава, Римска Империја). Овие три примери се земени заради оп. уредување и заради... леле ќе се убијам што ми стана денес одговарав за ова! Успех во училиште - Page 4 665558 Нема везе, Успех во училиште - Page 4 24632 Успех во училиште - Page 4 24632 Успех во училиште - Page 4 24632 ! Социологија си е супер иако ја викаме sociobitch! Успех во училиште - Page 4 24632 Успех во училиште - Page 4 24632 Успех во училиште - Page 4 24632
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 10:39 pm

Maxime напиша:

Мене па латински ми е една лудача. Некој слушнал за латински од кај мене (Орце), цело Скопје ја знае! Најзакон е од сите!!! Успех во училиште - Page 4 24632 Успех во училиште - Page 4 24632 Успех во училиште - Page 4 24632 Инаку ве тера за држава тоа (Атинска, Римска држава, Римска Империја). Овие три примери се земени заради оп. уредување и заради... леле ќе се убијам што ми стана денес одговарав за ова! Успех во училиште - Page 4 665558 Нема везе, Успех во училиште - Page 4 24632 Успех во училиште - Page 4 24632 Успех во училиште - Page 4 24632 ! Социологија си е супер иако ја викаме sociobitch! Успех во училиште - Page 4 24632 Успех во училиште - Page 4 24632 Успех во училиште - Page 4 24632

Да, и за државата на Германските племиња, денес го земавме тоа Успех во училиште - Page 4 462314

Вратете се на почетокот Go down
MK fan
Член
Член
MK fan


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 429
Birthday : 1993-05-01
Age : 31
Location : Велес
Registration date : 2010-01-13

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeСре Сеп 22, 2010 8:34 am

Bobi напиша:
Maxime напиша:
Леле сите ли сме одбрале ОХА! И јас имам Вовед во право. И уживам во часот. Професорката ми е закон! Инаку денес испрашува. Сеа за неколку саати ќе одам во школо и 5 ќе извадам сто посто. Се од час научив!!!

Како да не, кај нас е ужасна, утре имам испрашување.

Оваа новава лекција само ја сфатив за создавањето на државите на одделни народи, а другите она ни рече некои да ги учиме од тие шематските прикази, а ова за трите пристапи од учебникот, и само татко ми е помош. На часот и она филозофира и не можам добро да го сфатам, среќа што татко ми го има овој предмет на факултет полагано па ми ја објаснува целта во лекцијата.

Како и да е, ужасни учебници имаме. Но добро, барем латински и социологија ми се погодени и професорите и учебниците. Многу интересен јазик ми е Успех во училиште - Page 4 462314

Социологија е предметот што од дното на душата го презирам Успех во училиште - Page 4 959987 Што поради самиот предмет,што поради глупавата професорка Успех во училиште - Page 4 959987
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeЧет Окт 28, 2010 3:43 pm

Историја, биологија и вовед во право (конечно!) ми ставија 5 во дневник за тромесечие. Ама затоа физика и математика 1 во дневник за тромесечие. Јас сум од крајност во крајност. Не ми е гајле природните науки не ми идат! КРАЈ! Затоа општествени Успех во училиште - Page 4 722953 Успех во училиште - Page 4 722953 Успех во училиште - Page 4 722953
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeЧет Окт 28, 2010 8:25 pm

Утре ќе ме испрашуваат биологија, а немам ништо научено. Wish me luck. :D

Инаку засега имам две петки (македонски и историја), една четворка (право, ќе ја поправам до тромесечие сигурно) а се останато ми е нерегулирано. -.-
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeЧет Окт 28, 2010 8:39 pm

Maxime напиша:
Историја, биологија и вовед во право (конечно!) ми ставија 5 во дневник за тромесечие. Ама затоа физика и математика 1 во дневник за тромесечие. Јас сум од крајност во крајност. Не ми е гајле природните науки не ми идат! КРАЈ! Затоа општествени Успех во училиште - Page 4 722953 Успех во училиште - Page 4 722953 Успех во училиште - Page 4 722953

huhu.. same here. Успех во училиште - Page 4 462314

Јас имам македонски, англиски, германски, биологија, социологија и латински потврдени петки.

историја и хемија четири

физика и математика најверојатно тројки, уште немам оцени.

Право чекаме тест во вторник, па ќе видиме што ќе биде Успех во училиште - Page 4 462314
Вратете се на почетокот Go down
G.Sparks
Член
Член
G.Sparks


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 221
Birthday : 1992-05-17
Age : 32
Registration date : 2010-03-07

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeЧет Окт 28, 2010 9:22 pm

Физика е дефинитивно најубавиот предмет, но нашиве "образовани" експерти ја зафркнаа работата до максимум. Па како можи ти да научиш цела физика без ниту еден експеримент, без ниту една презентација?? Типичен пример ни се случи нас лани на час. Учевме за некој апарат (не се сеќавам за кој) и за едно негово копче имаше буквално 5 страни. Копчето вака, копчето онака копчето бла бла бла... И ние сите набубано напамет, кога влезе професорот го носеше апаратот и кога не праша најпрвин каде се најдува копчето, сите 26 како дудуци стоевме...

My point: Премногу (непотребна) теорија, а нема никаква пракса. Тoa што се учи сувопарно се заборава по 2 дена и џабе е ...
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeЧет Окт 28, 2010 9:46 pm

Се согласувам, многу е дебилно тоа што учиме текстови напамет и изведување формули, а кај нас задачи ретко кога се решаваат. Лани кога во второ полугодие почнавме да решаваме задачи (извадени од натпревари за физика), на крај година се собраа едно дваесеттина и една од нив се падна на последниот тест (комплетно иста од тетратка!) и ретко кој ја имаше решено.

Инаку, засега вака ми е состојбата:
Географија 5
Хемија 5
Социологија 5

Losteech напиша:
Утре ќе ме испрашуваат биологија, а немам ништо научено. Wish me luck. :D

Инаку засега имам две петки (македонски и историја), една четворка (право, ќе ја поправам до тромесечие сигурно) а се останато ми е нерегулирано. -.-

Уште ти е Мими? Успех во училиште - Page 4 996773 Мене ми ја сменија годинава, ми фали. Успех во училиште - Page 4 928448
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeЧет Окт 28, 2010 9:50 pm

А бре зар не ве испитуваат? Кај нас веќе се при крај оценките за тромесечје Успех во училиште - Page 4 462314

П.С се укинаа екстерните, ако немате разбрано од Фејс Успех во училиште - Page 4 433111 Успех во училиште - Page 4 462314

А за физика не се замарам комплетно,одамна го имам избришано тој предмет од функција, само кога ќе треба да одговарам ќе научам и гајле ми е, не се обидувам да пробам да решавам Успех во училиште - Page 4 996773
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeЧет Окт 28, 2010 10:08 pm

Колку е лесно да се добиваат 5ки во мали градови низ Македонија... Успех во училиште - Page 4 299627

А и не само таму,еве и во Канада. Лани во Винипег колку лесно поминав,не се замарав воопшто а одличен успех имав,а сега се утепувам од учење и пак немам тоа што сакам.Не дека ми се слаби оценките али сакам повише Успех во училиште - Page 4 996773
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeПон Ное 01, 2010 10:38 pm

@Burrows: Мими ми е. Ова саркастично ти беше за сменава?? Успех во училиште - Page 4 959987 Повеќето не ја сакаат, мене ми е супер со неа (супер класна е, ако е малце строга). :)

Инаку добив минус биологија, го мразам тој предмет. Како што тргнало тромесечиево ќе имам тројки биологија и физика (ако не успеам да препишам на тестот).

Утре ќе правам тест хемија, немам учено ништо ама професорката е малце глупа па ќе се снајдам сигурно (а да учам немам намера ниедна лекција оваа година, посебно не физика и хемија, подебилни предмети нема!).

Некој спомна за теориската настава погоре. Дефинитивно тоа е најголемиот проблем на нашето образование. Ана-Марија, дали ти воопшто знаеш како се учи тука? 90% од професорите бараат се’ да биде набубано на памет, сувопарно! Да можам веднаш би се сменил и би отишол во Канада/USA, ако ништо барем тоа што ќе го научам, ќе знам и да го искористам, кај нас се цени само теорија и ништо повеќе (која во 95% од случаите нема ни да ни треба).
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeПон Ное 01, 2010 11:01 pm

Losteech напиша:
@Burrows: Мими ми е. Ова саркастично ти беше за сменава?? Успех во училиште - Page 4 959987 Повеќето не ја сакаат, мене ми е супер со неа (супер класна е, ако е малце строга). :)

Не беше саркастично, сега со оваа што ни дојде ни е ептен монотоно. Успех во училиште - Page 4 299627
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeВто Ное 02, 2010 1:21 am

Losteech напиша:
Ана-Марија, дали ти воопшто знаеш како се учи тука? 90% од професорите бараат се’ да биде набубано на памет, сувопарно! Да можам веднаш би се сменил и би отишол во Канада/USA, ако ништо барем тоа што ќе го научам, ќе знам и да го искористам, кај нас се цени само теорија и ништо повеќе (која во 95% од случаите нема ни да ни треба).

А ти дали си дошол тука да видиш како се учи и што се бара? Јас (веројатно) за разлика од тебе,имам искусено и Македонија и канада и затоа споредив. И нигде не реков дека во Мк не се учи,туку реков дека во помалите градови е многу полесно да се добие 5ка затоа што сите се на некој тетки/стринки или пријателки па не е ни чудо што ни е толку учен народот,за разлика од Скопје кај шо има скоро милион луѓе и кај што треба да се потрудиш поише.
А верувај дека ни Канада/Америка не се како што е претставено на филмови (за образование).
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitimeВто Ное 02, 2010 2:51 am

Тоа што го кажува Ана Марија, дека полесно се добиваат петки во помали места, е многу точно. За жал е така, и потоа тие генијалци со просек 5.0 (и од матура додај-одземи некој бод) ќе ги фатат сите места во државна квота на факултетите, а потоа ќе се влечат со години - во најголем случај зашто се неподготвени и ненавикнати да држат книга (секако, има и исклучоци од двете групи, но генерално е вака).
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Успех во училиште - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успех во училиште   Успех во училиште - Page 4 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Успех во училиште
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Литература и Драма-
Отиди до: