Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeНовости на нашите телевизии - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Новости на нашите телевизии

Go down 
+16
22а
expert
Bobi
Bayron
Игор
sexandthecity15
Bond Girl
Phillip
75ra
MK fan
LucasScott
janevskir
Beauty
Losteech
Chris
Burrows
20 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeВто Сеп 07, 2010 7:03 pm

Најамбициозни проекти најавени за есенва:

Хиперживот (МТВ)
Од денес за утре (Сител)
Македонски Идол (А1)
Сам свој мајстор: Фаза 3 (Канал 5)

Што мислите, како ќе поминат?

Секако, серијата на Сител и Идолот ќе бидат најгледани, само уште се прашувам што ќе биде повеќе гледано. Јас типувам на Идол, со оглед на тоа што Сител слабо ја рекламира својата серија, а А1 растура со реклами за Идол.

Типувам пропаст на Сам свој мајстор.

А за серијава на МТВ сеуште очигледно немаат почнато со снимање, така да во септември или октомври сигурно сеуште нема да ја има. Ама ако ја направат и испромовираат добро, мислам дека може да направи резултат кој ќе биде поголем од ниските рејтинзи што МТВ ги постигнува последниве години.
Вратете се на почетокот Go down
MK fan
Член
Член
MK fan


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 429
Birthday : 1993-05-01
Age : 31
Location : Велес
Registration date : 2010-01-13

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeВто Сеп 07, 2010 7:13 pm

Оваа сезона како никогаш досега го имаме Идол-кој очекувам А1 одлично да го реализира,барем како што читав во едно интервју кажаа дека уште пред неколку години ја разгледувале таа идеа но не ги исполнувале условите и финансиски не биле во можност да го реализираат но сега се е подготвено,серијата на Сител која како што и сами кажаа продукциски не е нешто врвно,но сепак има одлична актерска екипа и мислам дека тоа е еден добар производ,Хиперживот-малку ми е сомнителен овој проект,но ако се оствари тоа ќе биде голем плус за МТВ и Сам свој мајстор 3 фаза останува да видиме како ќе биде реализирано,но ова го сметам за само еден неуспешен обид на канал 5 за гледаност. Новости на нашите телевизии - Page 2 996773

Само се молам да успее Идол,а и серијата „Од денес за утре“ затоа што само така нашите телевизии ќе продолжат во континуитет да создаваат добри програми во сопствена продукција.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 08, 2010 2:19 pm

Серијата на Сител ќе биде одлично гледана, без разлика на нејзината промоција. Тоа што навистина не доби соодветна промоција е Македонскиот Идол, а со оглед на тоа дека има мал број на кандидати, не му прогнозирам некоја огромна гледаност на ова шоу. Шоуто на Канал 5 се разбира дека ќе пропадне, тука нема дилема. За серијата на МТВ ништо не коментирам исто како што и ништо немам слушнато за неа, не ми е официјално некако.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 08, 2010 5:25 pm

Од она малку што го гледав од А1 последниов месец, Идол постојано го рекламираат. Реклами во секој можен рекламен блог, банери за време на програмите, реклами по весници, по сајтови... Плус гледам предизвикува и доста внимание по Интернет (форуми и Facebook). Гледав еден прилог пред некој ден од аудицијата во Струмица, изгледаше дека имало доста кандидати. Би требало сега да има се повеќе кандидати по аудициите.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 08, 2010 5:29 pm

Добро јас можеби и не сум доволно информиран бидејќи воопшто и не гледам А1.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Phillip
Член
Член
Phillip


Male Број на мислења : 325
Location : Kocani
Registration date : 2010-09-05

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 08, 2010 7:49 pm

Chris напиша:
Серијата на Сител ќе биде одлично гледана, без разлика на нејзината промоција. Тоа што навистина не доби соодветна промоција е Македонскиот Идол, а со оглед на тоа дека има мал број на кандидати, не му прогнозирам некоја огромна гледаност на ова шоу. Шоуто на Канал 5 се разбира дека ќе пропадне, тука нема дилема. За серијата на МТВ ништо не коментирам исто како што и ништо немам слушнато за неа, не ми е официјално некако.
Ај не го брани Сител повторно..ако Идол не е доволно рекламирано тогаш незнам што е..
и ние не сме Британија за да имаме по 1000 души на секоја аудиција..овде 100-150 луѓе на една аудиција се сосема доволни..
Вратете се на почетокот Go down
Bond Girl
Член
Член
Bond Girl


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 276
Birthday : 1993-04-10
Age : 31
Location : Koga kade :D
Registration date : 2010-08-18

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 08, 2010 8:00 pm

Ама на идол и тие 100 ги немаше.... Новости на нашите телевизии - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 08, 2010 8:25 pm

SitelTV напиша:
Chris напиша:
Серијата на Сител ќе биде одлично гледана, без разлика на нејзината промоција. Тоа што навистина не доби соодветна промоција е Македонскиот Идол, а со оглед на тоа дека има мал број на кандидати, не му прогнозирам некоја огромна гледаност на ова шоу. Шоуто на Канал 5 се разбира дека ќе пропадне, тука нема дилема. За серијата на МТВ ништо не коментирам исто како што и ништо немам слушнато за неа, не ми е официјално некако.
Ај не го брани Сител повторно..ако Идол не е доволно рекламирано тогаш незнам што е..
и ние не сме Британија за да имаме по 1000 души на секоја аудиција..овде 100-150 луѓе на една аудиција се сосема доволни..


Ај замолчи! Кој ги брани Сител?

Само гледам реално на работите, ако ти не се согласуваш со мене тоа е твој проблем.

И Бонд има право, добро ќе беше да имаше по 100-150 кандидати на една аудиција...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bond Girl
Член
Член
Bond Girl


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 276
Birthday : 1993-04-10
Age : 31
Location : Koga kade :D
Registration date : 2010-08-18

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 09, 2010 12:18 am

И нормално дека ќе нема таленти, исто како кај Вучиќ, од 10 од град што талент можеш да избереш, освен цигани.... Во прилеп само цигани се пријавуваат, видовте и сами кога дадоја по градовите кога избирале (кај Вучич)...
Ретко се појавува некој со добар глас, не се и глупи да се промовира на некое шоу шо не вреди многу...!
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 09, 2010 3:42 pm

Bond Girl напиша:
видовте и сами кога дадоја по градовите кога избирале (кај Вучич)...

Не видовме, Новости на нашите телевизии - Page 2 779735 ние не го гледаме Вучиќ! Новости на нашите телевизии - Page 2 928448
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bond Girl
Член
Член
Bond Girl


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 276
Birthday : 1993-04-10
Age : 31
Location : Koga kade :D
Registration date : 2010-08-18

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 09, 2010 3:49 pm

хаха
епа кукле еве ја ти кажав...
знајш сеа, тоа ми беше целта.!!
Каков камен од срце ми падна Новости на нашите телевизии - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 09, 2010 4:32 pm

Bond Girl напиша:
И нормално дека ќе нема таленти, исто како кај Вучиќ, од 10 од град што талент можеш да избереш, освен цигани.... Во прилеп само цигани се пријавуваат, видовте и сами кога дадоја по градовите кога избирале (кај Вучич)...
Ретко се појавува некој со добар глас, не се и глупи да се промовира на некое шоу шо не вреди многу...!
Ако некој има добар глас а не се промовира во Идол, тогаш не знам како можете да кажете дека не е глуп. Ние како нација сме премногу стегнати, па ако треба нема да се експонираме само за да не не’ зборат после тетките и бабите уз кафе (ако не дај боже треснеме нешто пред ТВ екраните).

Дегенизам. Новости на нашите телевизии - Page 2 928448
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 09, 2010 5:30 pm

Тоа е една причина.
Втора и доста битна, изместени се тотално вредностите кај нас што доведе до ситуација да членот Bond Girl ги изедначи шоуата како Идол и оние на Вучич Новости на нашите телевизии - Page 2 569862 И не само ова, многумина сигурно го делат нејзиното мислење дека сите такви шоуа се Вучич шоуа и не вредат ни малку.

Многу ме нервира кога ќе видам такво мислење, ама што да се прави кога некој не сака да се информира малку повеќе и да види дека нема сличност меѓу Идол и шоуата кои си ги правеле досега нашите телевизии за избирање на таленти, па затоа потоа ќе искрснуваат такви грешки. Срам ми е да ги читам навистина таквите мислења и да слушам такви коментари
Вратете се на почетокот Go down
Phillip
Член
Член
Phillip


Male Број на мислења : 325
Location : Kocani
Registration date : 2010-09-05

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 09, 2010 5:41 pm

^^ Потпис
Вратете се на почетокот Go down
sexandthecity15
Нов Член
Нов Член
sexandthecity15


Male Zodiac : Capricorn Број на мислења : 140
Birthday : 1995-01-15
Age : 29
Location : Kumanovo
Registration date : 2010-08-14

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 09, 2010 7:37 pm

Може да давате рејтинзи за гледаноста на нашите телевизии, серии, емисии итн.? Јас пробав да најдам на Nielsen Media Research но најдов само ова:
http://www.agbnielsen.net/whereweare/dynPage.asp?lang=local&id=517&country=Macedonia
Ако можете да ми дадете линк за рејтинзи би ви бил многу благодарен, а ако е тајна тогаш не би било лошо да објавувате за гледаност барем еднаш неделно или месечно.
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 09, 2010 7:42 pm

sexandthecity15 напиша:
Може да давате рејтинзи за гледаноста на нашите телевизии, серии, емисии итн.? Јас пробав да најдам на Nielsen Media Research но најдов само ова:
http://www.agbnielsen.net/whereweare/dynPage.asp?lang=local&id=517&country=Macedonia
Ако можете да ми дадете линк за рејтинзи би ви бил многу благодарен, а ако е тајна тогаш не би било лошо да објавувате за гледаност барем еднаш неделно или месечно.
Нема никаде.
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 12:35 pm

Сезона 2010/2011

МТВ1
-„ТВ Крстозбор“ - од средината на септември
-„Хиперживот“ - од средината на ноември
-„Македонски толковен речник“
-Враќање на емисијата „Пулсирања“

А1
-„Македонски Идол“
-„Јас имам талент“
-Серии: „Кога лисјата паѓаат“, „Долина на волците“, „Вовед во анатомија“, „ЦСИ: Њујорк“, „Старгејт СГ1“, „Сечи докторе“, „Блејд“

Сител
-Се гради ново студио по светски стандарди каде ќе се прават најголемите проекти на Сител
-Откупени се повеќе лиценцирани забавни формати
-Серии: бразилската „Индија“, руската „Кармелита“, кинеската „Империја“, српската „Ранетиот орел“ (идејата им било да се донесе најдоброто од секоја земја)
-Нова емисија на Лила
-„ВИП Преживеан“ од октомври
-„Големиот Брат“
-„Од денес за утре“

Канал 5
-„Сам свој мајстор: Фаза 3“ - наскоро
-„Во оган“ од октомври
-„Ај ти замижи“
-„Мојата свадба“ - познатите говорат за своите венчавки
-Емисија за автомобилизам на Мишко Барзов
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 12:48 pm

Ова е официјално? Од каде ти е инфото?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 12:54 pm

Во „Антена“ на Дневник имаше цел прилог за новата ТВ сезона, изјавеното е претежно од уредниците на телевизиите.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 1:01 pm

Цитат :
руската „Кармелита“, кинеската „Империја“

Новости на нашите телевизии - Page 2 569862 Новости на нашите телевизии - Page 2 569862 Новости на нашите телевизии - Page 2 569862
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 1:05 pm

Знаев дека ќе има таква реакција Новости на нашите телевизии - Page 2 24632 Новости на нашите телевизии - Page 2 24632 Новости на нашите телевизии - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 1:07 pm

Руска еднаш одеше на Телма, ама кинеска првпат ќе ни биде. Новости на нашите телевизии - Page 2 24632 Новости на нашите телевизии - Page 2 24632 Новости на нашите телевизии - Page 2 24632
На светла страна, мило ми е што на А1 им текна дека постои Вовед во анатомија. Исто се радувам на македонски проекти, како Од денес за утре и Хиперживот и чекам да видам какви ќе испаднат.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 1:08 pm

Нешто познато, нешто непознато, во глобала не е лошо.
За МТВ и Канал 5 нема ништо за странски серии Новости на нашите телевизии - Page 2 650339
Големиот Брат мислам дека не е најавен до Нова Година во Србија.


Кинеска серија - откако почнаа турските, почна по форумите да се зборува дека уште кинеска ни фали, епа ете ја. Теленовела е ова?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 1:22 pm

Па најверојатно, тие палат сега.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bayron
Член
Член
avatar


Male Број на мислења : 449
Registration date : 2008-08-20

Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 1:29 pm

Chris напиша:
Па најверојатно, тие палат сега.
није теленовела, то је ваљда "Империја Кин" која је код нас ишла на Кошави. The Qin Empire
http://www.yesasia.com/global/the-qin-empire-dvd-end-china-version/1012079128-0-0-0-en/info.html

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Новости на нашите телевизии - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Новости на нашите телевизии
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Македонски Телевизии-
Отиди до: