Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeНовости на нашите телевизии - Page 4 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Новости на нашите телевизии

Go down 
+16
22а
expert
Bobi
Bayron
Игор
sexandthecity15
Bond Girl
Phillip
75ra
MK fan
LucasScott
janevskir
Beauty
Losteech
Chris
Burrows
20 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 2:29 am

Мене само ме буни ова Тотал тв.
Кај нас тоа е некаква сателитска телевизија, да не биде Пинк МК само во таа понуда која 99% ја немаме Новости на нашите телевизии - Page 4 650339
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 10:38 am

Мене само ме интересира дали Пинк МК ќе оди на кабловкса или ќе има национална концесија како што има во Црна Гора и Босна?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 11:20 am

Сигурно ќе биде како овие бедниве телевизии Наша ТВ, Jungle, A2, Сител 3 итн. што се достапни само преку кабловски оператор.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 2:14 pm

А се знае што програма ќе има Пинк Македонија? Мислам дали ќе биди истата од на Пинк но со македонски титл или ќе си има своја сопствена прграма?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 2:28 pm

SomebodyUnique напиша:
А се знае што програма ќе има Пинк Македонија? Мислам дали ќе биди истата од на Пинк но со македонски титл или ќе си има своја сопствена прграма?

Јас би сакал истата со македонски титл, ради теленовелите секако.

И она што ми се допаѓа што Права и Преводи веќе нема да му ги даваат сериите на Сител, туку ќе си ги гледаме на Пинк Мк Новости на нашите телевизии - Page 4 959987 Новости на нашите телевизии - Page 4 724729
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 2:37 pm

Колку што прочитав Пинк МК ќе стартува од 1. ноември и ќе одела преку платформата на Тотал ТВ, што значи дека не би требало да оди и терестријално. За другите (Макс ТВ, Бум ТВ, кабловски) ќе видиме дали ќе ја пуштат, ама веројатно штом прават канал на Пинк тука ќе гледаат и да биде што подостапен.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 2:39 pm

Burrows напиша:
Колку што прочитав Пинк МК ќе стартува од 1. ноември и ќе одела преку платформата на Тотал ТВ, што значи дека не би требало да оди и терестријално. За другите (Макс ТВ, Бум ТВ, кабловски) ќе видиме дали ќе ја пуштат, ама веројатно штом прават канал на Пинк тука ќе гледаат и да биде што подостапен.

Глупо е да не биде на целата Македонска територија но ајде, сепак држам палци да ја има на Макс ТВ, сакам да видам на што ќе личи тоа Новости на нашите телевизии - Page 4 462314
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 2:42 pm

Мене ми се чини дека нема да биде толку амбициозно како што прават во Словенија и Бугарија на пример. Во Словенија веќе колку време ја најавуваат и конечно ја пуштаат, а во Бугарија наредната година ми се чини дека ќе ја пуштат.
Тука буквално ја најавија за пуштање во 5 до 12.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 6:53 pm

Мислам дека ќе биде исто како и во Словенија. Па се надевам и преку кабловски ќе ја има, нема никаква логика да отвораат канал ако не биде достапен како А2, АБ, Наша, Сител 3... Новости на нашите телевизии - Page 4 326968
Во Словенија нема да се дава српскиот Гранд, туку со пејачи и водители од Словенија.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 6:59 pm

Оваа телевизија ќе биде на местото на К-15, Пинк ја имаат откупено. Нема добиено национална концесија, но како и да е на нас скопјани ќе ни биде достапна и без кабелски оператор, за жал.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 7:02 pm

Мал апдејт...

Пинк МК ќе има свое претставништво во Скопје, во нова зграда, со највисока технологија и со млад персонал. Титл-от на серии и филмови ќе биде на македонски и ќе се прикажува се што оди на Пинк Србија, само со македонски титл. Пинк МК започнува на 1 ви ноември, ќе има 150 вработени (за почеток) и веќе имаат добиено национална концесија. Значи ќе биде еднаква со МТВ, А1, Сител, Алсат & co.


Последната промена е направена од LucasScott на Вто Сеп 28, 2010 7:09 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 7:03 pm

Не е точно тоа, од каде ти е?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 7:04 pm

Супер.
Фала на информација Новости на нашите телевизии - Page 4 433111 Ама кое е сега точно? Новости на нашите телевизии - Page 4 24632 И двете ми одговараат.



Инаку не мора да значи дека тоа што се дава во Србија ќе се дава и тука. Во Словенија, Пинк ќе ја дава 1001 ноќ, а таа не оди на Пинк Србија. Затоа може и многу други работи да има.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 7:08 pm

Цитат :
Не е точно тоа, од каде ти е?

Од другар кој до денес работеше во А1 а од понеделник во Пинк М.
Белки не ме излажа, он ако не е упатен не знам кој може да биде.


Последната промена е направена од LucasScott на Вто Сеп 28, 2010 7:08 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
MK fan
Член
Член
MK fan


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 429
Birthday : 1993-05-01
Age : 31
Location : Велес
Registration date : 2010-01-13

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 7:08 pm

Јас на ова гледам позитивно,доколку се дава нешто интересно може и да се погледне,но она што е најдобро е што А1 и Сител веќе нема да може да земаат програми од Пинк,а доколку телевизијава нуди добра програма ќе ја загрози и гледаноста на нашите телевизии што се надевам ќе ги поттикне за поквалитетни содржини Новости на нашите телевизии - Page 4 996773 Новости на нашите телевизии - Page 4 650339
Вратете се на почетокот Go down
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Сеп 28, 2010 7:53 pm

Тоа сигурно дека ќе ги загрози нашиве. Но само да биде на кабловските ќе биде супер.
Вратете се на почетокот Go down
22а
Член
Член
22а


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 294
Birthday : 1995-11-06
Age : 28
Location : Некаде на Планетата Земја
Registration date : 2010-06-30

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeСре Сеп 29, 2010 5:53 pm

HBO Пакеот тргнат од boomtv ?!?!?!
Зашто ???
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/makedonija.za.sekogas.be
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeСаб Окт 02, 2010 11:32 pm

На Пинк Словенија оди Симпсонови, се надевам дека и на нашата ќе ја има.
Вратете се на почетокот Go down
Bayron
Член
Член
avatar


Male Број на мислења : 449
Registration date : 2008-08-20

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeСаб Окт 02, 2010 11:44 pm

Burrows напиша:
На Пинк Словенија оди Симпсонови, се надевам дека и на нашата ќе ја има.
пинк словенија је комбинација три српска пинка. Новости на нашите телевизии - Page 4 959987 пинка (пинк 1) који емитује знате шта већ; авале (пинк #2) која емитује пуно америчких серија и филмова између осталих и симпсонове; и кошаве (пинк #3) на којој ретко шта вреди, тренутно само beverly hills 90210. Новости на нашите телевизии - Page 4 959987 Новости на нашите телевизии - Page 4 959987 Новости на нашите телевизии - Page 4 959987
Вратете се на почетокот Go down
mkdboy
Нов Член
Нов Член
mkdboy


Број на мислења : 20
Registration date : 2010-09-30

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeПон Окт 04, 2010 8:14 pm

mislam deka ke bide dobra programa samo nekako kilava mi e rabotava kupena ne kupena ovie od k-15 demantiraat deka ja prodale taka da neznam so ke bide ke bide izgleda mnogu babici kilavodete..:)
Вратете се на почетокот Go down
22а
Член
Член
22а


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 294
Birthday : 1995-11-06
Age : 28
Location : Некаде на Планетата Земја
Registration date : 2010-06-30

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeСре Окт 06, 2010 10:32 pm

Абе нема ли и оваа сезона табели за секоја телевизија како минатата ???
И да, дали се чувствува духот дека започнала нова сезона на телевизииве ???
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/makedonija.za.sekogas.be
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeСре Окт 06, 2010 10:56 pm

Не, јас не чувствувам таков дух. Нема ништо ново, се што одеше минатата сезона сега продолжува, бедно е.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
SomebodyUnique
Член
Член
SomebodyUnique


Male Број на мислења : 295
Registration date : 2010-08-16

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeПет Окт 08, 2010 2:30 pm

Навистина. Дурни ни теленовели немаме кај нас. Срамота!!! Новости на нашите телевизии - Page 4 263671
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeНед Окт 17, 2010 4:03 pm

Можеби не е овој податок за тука, но ќе го ставам.
Во септември 2010, МaxTV имала 23.445 корисници. Минатиот месец BoomTV имала над 31.000 корисници. Сите кабелски заедно имаат над 300.000 корисници.
Вратете се на почетокот Go down
75ra
Нов Член
Нов Член
75ra


Број на мислења : 27
Registration date : 2010-03-09

Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitimeВто Окт 26, 2010 8:01 pm

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Новости на нашите телевизии - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новости на нашите телевизии   Новости на нашите телевизии - Page 4 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Новости на нашите телевизии
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Македонски Телевизии-
Отиди до: