Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeRTL Televizija (Хрватска) Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 RTL Televizija (Хрватска)

Go down 
+5
iva_macedonia
Bobi
MK fan
Chris
Burrows
9 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next

Оцена за телевизијата
 5
 4
 3
 2
 1
Види ги резултатите
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeВто Мар 16, 2010 2:43 pm

RTL Televizija (Хрватска) 2008-07-17rtl_logo
Година на отворање: 2004

RTL Хрватска е Хрватски национален канал кој започнал со емитување на 30. април 2004-та година. Настанат е на каналот на кој претходно се емитувал Третиот канал на ХРТ.
RTL е претпознатлив по богатата понуда на серии и филмови. Наутро се емитуваат претежно програми за деца, попладне хумористични серии, а во прајм-тајм се емитуваат прајм-тајм серии и реални шоуа во сопствена продукција (Hrvatska trazi zvijezdu, Jezikova juha, Ljubav je na selu...)
Иако неколку години има најгледана програма во 18-49 категоријата, во 2009-та година, по одличните инвестиции на Нова ТВ, РТЛ паѓа на второ место по гледаност.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСре Мар 17, 2010 1:18 am

Значи РТЛ ги има најдобрите серии во моментот во Хрватска, само има и некои што ги репризира по милиони пати. Типичен пример е хумористичната серија The Nanny (Дадилка) која е репризирана целосно над 10 пати и секогаш имала висока гледаност. RTL Televizija (Хрватска) 24632
Немаат многу од сопствена продукција, иако Хрватска Бара Ѕвезда (Идол) е едно од најгледаните шоуа таму...

Штета што тука нема право да се емитува, инаку баш добро би дошол РТЛ. RTL Televizija (Хрватска) 165556 Знам нелегално се гледа во Охрид, можеби и во некои други градови.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСре Мар 17, 2010 2:48 am

Затоа и не се дрзнав да ја коментирам, нема пристап кај нас, RTL Televizija (Хрватска) 650339 а инаку ја сметам за класа телевизија
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСре Мар 17, 2010 3:05 am

Chris напиша:
Затоа и не се дрзнав да ја коментирам, нема пристап кај нас, RTL Televizija (Хрватска) 650339 а инаку ја сметам за класа телевизија

А Хрватите ја сметаат за срање. RTL Televizija (Хрватска) 687939
Хрватите ми се многу чудни, тие нивните телевизии ги коментираат како многу лоши и мизерни. RTL Televizija (Хрватска) 569862
Изгледа се е до навиката, ние сме се навикнале на помалку, што коментираме дека сега телевизиите ни се колку-толку ОК, а тие на повеќе.
Во странски програми сме приближно во квалитет и со Србија и со Хрватска, ама во сопствена продукција тие не шијат на големо. Доказ за тоа е и што нашите ТВ-а постојано „пазаруваат“ од таму реални шоуа, серии и слично.

РТЛ да дојде кај нас ваква каква што е во Хрватска од старт ќе биде најдобра телевизија во Македонија. RTL Televizija (Хрватска) 650339
Вратете се на почетокот Go down
MK fan
Член
Член
MK fan


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 429
Birthday : 1993-05-01
Age : 31
Location : Велес
Registration date : 2010-01-13

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСре Мар 17, 2010 6:24 pm

РТЛ е супер телевизија во моментов ја следам Вовед во анатомија 6 сезона и понекогаш Хрватска бара ѕвезда,само единствено нешто што ме изнервира што во четврток по Вовед во анатомија новите епизоди даваат епизоди од пред неколку сезони нз која им е поентата,а Очајни домаќинки ја пуштаат нешто пред 23.00
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 3:04 pm

Еве ја програмата на РТЛ, попладневната и прајм-тајмот. Можат малку повеќе да се потрудат околу сопствената продукција, ама странската им е врв. RTL Televizija (Хрватска) 425582



13:50 EL ROSTRO DE ANALIA (x2)
15:30 MAS SABE EL DIABLO
16:15 MALCOLM IN THE MIDDLE
16:40 THE FRESH PRINCE OF BEL-AIR
17:10 FAMILY MATTERS
17:35 THE NANNY
18:00 THE KING OF QUEENS


САБОТА
20:00 Играни филмови

НЕДЕЛА
20:00 Игран филм
22:10 CSI: NY
23:00 PRISON BREAK (x2)

ПОНЕДЕЛНИК
20:00 Играни филмови
00:15 NIP/TUCK (x2)

ВТОРНИК
20:00 Jezikova juha (реално шоу)
21:00 Hrvatska Trazi Zvijezdu (реално шоу)
22:15 Ljubav je na selu (документарна сапуница)
23:25 TERMINATOR: THE SARAH CONNOR CHRONICLES
00:10 NIP/TUCK (x2)

СРЕДА
20:00 CSI: NY
21:00 THE MENTALIST
21:50 COLD CASE
22:40 MY OWN WORST ENEMY
23:50 NIP/TUCK (x2)

ЧЕТВРТОК
20:00 CSI: MIAMI
21:00 GREY’S ANATOMY (x2)
22:40 DESPERATE HOUSEWIVES

ПЕТОК
20:00 Играни филмови
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 3:11 pm

Одлични се! Ми се допаѓа и тоа што теленовелите им се во попладневниот термин, сега наслушнав дека ја откупиле и чилеанската доста фалена серија „Hijos del Monte“. Навистина сакам МаксТВ да ги откупат правата и да ја емитуват доколку е можно.

И, да не заборавиме дека многу напред се со сезоните, таму веќе ја дават најновата сезона на „Очајни Домаќинки“.

Секоја чест RTL Televizija (Хрватска) 996773 И пак не ми е јасно зошто Хрвативе не им се допаѓа програмата на телевизиите RTL Televizija (Хрватска) 77841
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 3:42 pm

Затоа и ги почитувам затоа што се напред со сезоните, али штета што немам можност да ја гледам ова телевизија
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
MK fan
Член
Член
MK fan


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 429
Birthday : 1993-05-01
Age : 31
Location : Велес
Registration date : 2010-01-13

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 4:20 pm

Напишав и во предходниот пост во четврток даваат две епизоди на Вовед во анатомија но само првата е од 6 сезона,а втората е од постарите епизоди.
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 4:42 pm

Даваат интересни филмови и затоа често ја гледам телевизијата.Супер е.
Вратете се на почетокот Go down
- AndreJ
Нов Член
Нов Член
- AndreJ


Број на мислења : 10
Registration date : 2010-03-14

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСре Мај 26, 2010 5:08 pm

Најубава телевизија за мене. Од 16:30 ч. до 18:15 ч. од ПОН-ПЕТ хумористични серии. Убави филмови во сабота како и во петок. RTL Televizija (Хрватска) 190950
Вратете се на почетокот Go down
blabla
Нов Член
Нов Член
blabla


Број на мислења : 53
Registration date : 2010-08-08

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeПет Сеп 03, 2010 11:27 pm

Јас живеам некое време во Хрватска, па можам да споделам некои работи. Во врска со хумористичните серии попладне, тоа беа во поголем дел серии стари по 10-20 години, коишто во недоглед се репризираа, и тоа 5 години по ред!!! Затоа ги сфаќам луѓето овде ко побудалеа од сите тие дадилки, уркелови, лаури, пуни куќи итн. Од август го укинаа тој термин за хумористични серии (странски), поради лошата гледаност, и ја репризираат само домашната „Бибин свијет„, а пред неа ја даваат германската акциска „Кобра 11„.
Слушам дека наесен, исто попладне, веројатно ќе се вратат „King of Queens", a ќе продолжат со емитирање или пак од почеток на 5.сезона ќе ја даваат "HIMYM".Во вечерен термин, пак, некој ден ќе ги давале една по друга "TBBT"(од 2.сезона) и "Modern Family" (од 1. сезона).

Ете толку за сега... и да... и овде владее Шехерезадоманијата... моментално гледаноста на првите 7 епизоди опфаќа гледаност околу 34 проценти share, a 11 проценти АMR.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСаб Сеп 04, 2010 5:18 pm

Добра гледаност за „1001 ноќ“ во Хрватска, со оглед на тоа што во истиот термин на Нова се емитува ретардираната серија „Луд, збунет, нормален“.

Скептичните Хрватски претходно предвидуваа пропаст на теленовелата, со оглед на тоа што таму во прајм-тајм ретко успевале теленовели (типичен пример - Гордоста на Раткаеви прво одела во 20:00 на ХРТ 2 и имала лоша гледаност, а кога ја ставиле во 18:30 на ХРТ 1 поминала доста добро).

И така, може да се заклучи дека „1001 Ноќ“ е можеби најуспешна теленовела што поминала на Балканот воопшто. Касандра тука направи бум на времето, ама за другите земји не сум сигурен.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСаб Сеп 04, 2010 5:29 pm

Во Хрватска не. Пред Касандра имало други латино серии таму,
а воедно одела и на локални телевизии.

Ми се допаѓа распоредот на РТЛ и Нова. Најнови теленовели, најнови американски серии, свои продуцирани шоуа, филмови. RTL Televizija (Хрватска) 606675
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСаб Сеп 04, 2010 5:38 pm

Според мене РТЛ има подобро организирана програма. Не дека Нова е лоша, напротив, тие и инвестираат повеќе во домашна продукција, ама и имаат преглупави програми што прават растур (пр. Луд, збунет, нормален).

Интересно е што во Хрватска сите 3 национални телевизии се многу блиску со гледаноста, не како кај нас 2 телевизии се многу напред, другите многу назад.

ХРТ ми се чини се повеќе ја губи битката со комерцијалните телевизии и имаат доста големи финансиски проблеми, што би требало да се одрази и врз програмата.

Вратете се на почетокот Go down
blabla
Нов Член
Нов Член
blabla


Број на мислења : 53
Registration date : 2010-08-08

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeСаб Сеп 04, 2010 11:59 pm

Цитат :
Добра гледаност за „1001 ноќ“ во Хрватска, со оглед на тоа што во истиот термин на Нова се емитува ретардираната серија „Луд, збунет, нормален“.

која и покрај тоа е повторно доста гледана RTL Televizija (Хрватска) 569862. Признавам, и јас ја гледав на почетокот, беше интересно, башка тоа е босански хумор, но со толкавото репризирање кај мене предизвикаа појава на повраќање.

Цитат :
Ми се допаѓа распоредот на РТЛ и Нова. Најнови теленовели, најнови американски серии, свои продуцирани шоуа, филмови.

РТЛ стои мнооогу подобро. На Нова има само најнови теленовели (околу 8 саати дневно премиери +репризи RTL Televizija (Хрватска) 750376 ) и филмови. Еве сеа го даваат филмот „2012„. РТЛ не е до толку иновативен со филмовите, но во сериите се број 1, дури подобри во однос на понудата на ХРТ 2.

Цитат :
Според мене РТЛ има подобро организирана програма. Не дека Нова е лоша, напротив, тие и инвестираат повеќе во домашна продукција, ама и имаат преглупави програми што прават растур (пр. Луд, збунет, нормален).

Веројатно бидејќи возраста на гледачите им е различна. РТЛ прави програма за гледачи од 18-49 години, а Нова за гледачи од 18-54 години.

Цитат :
ХРТ ми се чини се повеќе ја губи битката со комерцијалните телевизии и имаат доста големи финансиски проблеми, што би требало да се одрази и врз програмата.

И покрај сето тоа, тие и понатака бележат најголема гледаност (2 програми, различни емисии), а и ми се чини дека таквата ситуација е во полза на некои играчи коишто не им е во интерес телевизискиот пазар да се збогати со поголема конкуренција, ако не во националната френквенција, туку барем во онаа за отварање на повеќе тематски канали, што почнува отсега постепено со целосното дигитално покривање на земјата.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 3:57 am

blabla напиша:

РТЛ стои мнооогу подобро. На Нова има само најнови теленовели (околу 8 саати дневно премиери +репризи RTL Televizija (Хрватска) 750376 ) и филмови. Еве сеа го даваат филмот „2012„. РТЛ не е до толку иновативен со филмовите, но во сериите се број 1, дури подобри во однос на понудата на ХРТ 2.

Не е 2012. Туку е 2012 Doomsday. RTL Televizija (Хрватска) 367412 Кој веќе беше прикажуван кај нас на К5.

Но сепак се согласувам дека имаат сега посебно есенва хрватските серии ептен богата програма. Vampire Diaries, Glee, Pretty Little Liars и др.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 6:47 pm

Од утре ќе има интересна битка за гледаност во 20:00. Најдобри години на Нова (една од најгледаните серии во Хрватска лани) спрема 1001 Ноќ на РТЛ.
Вратете се на почетокот Go down
MK fan
Член
Член
MK fan


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 429
Birthday : 1993-05-01
Age : 31
Location : Велес
Registration date : 2010-01-13

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 11:11 pm

RTL Televizija dominirala gledanošću.

Zagreb, 03. rujna 2010. - RTL Televizija je jučer svojim cjelodnevnim programom dominirala nad ostalim televizijama izvrsnim postotkom udjela u gledanosti od 29.8% u ciljnoj skupini od 18-49 godina.

I u udarnom terminu RTL Televizija je bila daleko nadmoćnija naspram ostalih. Tako je svojim odličnim serijama 1001 noć, CSI i CSI:NY dostigla 36.2% udjela u gledanosti.

U top pet emisija čak četiri su bile s RTL Televizije, a najgledanija je bila druga epizoda CSI-a sa 12.4% AMR-a i 41.4% SHR-a.

Uspješnu dominaciju RTL Televizije upotpunila je turska dramska serija koju nazivaju Šeherezadom 21. stoljeća - 1001 noć, a koja je, iako se prikazuje tek dva tjedna, vrlo brzo stekla tisuće poklonika. Njezina sinoćnja 12. epizoda bila je najgledanija do sada s 11.1%AMR-a i čak 34.8% udjela u gledanosti u ciljnoj skupini od 18-49 godina.

CSI погледана и од Шехерезада RTL Televizija (Хрватска) 996773
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 5:24 pm

РТЛ Телевизија ја претстави својата есенска шема:

Понеделник
20:00 Илјада и една ноќ
21:00 Акциски филмови

Вторник
20:00 Илјада и една ноќ
21:00 Jezikova juha
22:00 Филмови

Среда
20:00 Илјада и една ноќ
21:00 Вечер на крими серии: CSI франшиза, Bones, Cold Case, Life

Четврток
20:00 Илјада и една ноќ
21:00 Desperate Housewives / Grey's Anatomy

Петок
20:00 Илјада и една ноќ
21:00 Instruktor, Slucajni turist, Bibin svijet

Сабота
20:00 Блокбастери

Недела
20:00 Hrvatski Top Model 2
21:30 CSI франшиза

Исто така, лани РТЛ шеста година по ред била најгледана телевизија во демографијата 18-49, но речиси е престигната од конкурентот Нова:

РТЛ 23,7%
Нова 23,5%
ХРТ 1 20,5%
ХРТ 2 12,7%


Последната промена е направена од Burrows на Пет Сеп 10, 2010 5:48 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 5:25 pm

HRT годинава нуди најдобри серии, не се сомневам дека ќе порасне гледаноста RTL Televizija (Хрватска) 606675 RTL Televizija (Хрватска) 606675 .

Вратете се на почетокот Go down
Phillip
Член
Член
Phillip


Male Број на мислења : 325
Location : Kocani
Registration date : 2010-09-05

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 5:37 pm

Bobi напиша:
HRT годинава нуди најдобри серии, не се сомневам дека ќе порасне гледаноста RTL Televizija (Хрватска) 606675 RTL Televizija (Хрватска) 606675 .

Ама RTL ја има Шехерезад.. RTL Televizija (Хрватска) 24632 RTL Televizija (Хрватска) 24632 RTL Televizija (Хрватска) 24632
RTL Televizija (Хрватска) 190950
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 5:49 pm

Bobi напиша:
HRT годинава нуди најдобри серии, не се сомневам дека ќе порасне гледаноста RTL Televizija (Хрватска) 606675 RTL Televizija (Хрватска) 606675 .


Се сомневам дека ќе порасне, плус тие серии ќе одат на втора програма, а не на прва.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 5:55 pm

Burrows напиша:
Bobi напиша:
HRT годинава нуди најдобри серии, не се сомневам дека ќе порасне гледаноста RTL Televizija (Хрватска) 606675 RTL Televizija (Хрватска) 606675 .


Се сомневам дека ќе порасне, плус тие серии ќе одат на втора програма, а не на прва.

А што попречува тоа во Хрватска? Сепак сите ја гледаат ХРТ2 таму или грешам? RTL Televizija (Хрватска) 650339
Вратете се на почетокот Go down
blabla
Нов Член
Нов Член
blabla


Број на мислења : 53
Registration date : 2010-08-08

RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitimeПет Сеп 10, 2010 8:35 pm

Bobi напиша:
Burrows напиша:
Bobi напиша:
HRT годинава нуди најдобри серии, не се сомневам дека ќе порасне гледаноста RTL Televizija (Хрватска) 606675 RTL Televizija (Хрватска) 606675 .


Се сомневам дека ќе порасне, плус тие серии ќе одат на втора програма, а не на прва.

А што попречува тоа во Хрватска? Сепак сите ја гледаат ХРТ2 таму или грешам? RTL Televizija (Хрватска) 650339

не грешиш, сите ја гледаат ХРТ 2, ама таа програма е доста гледана исклучиво при спортски случувања, што од репрезентацијата, клубовите. Со сериите е нешто послабо гледана.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





RTL Televizija (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
RTL Televizija (Хрватска)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Други Телевизии-
Отиди до: