Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeRTL Televizija (Хрватска) - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 RTL Televizija (Хрватска)

Go down 
+5
iva_macedonia
Bobi
MK fan
Chris
Burrows
9 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2

Оцена за телевизијата
 5
 4
 3
 2
 1
Види ги резултатите
АвторПорака
MK fan
Член
Член
MK fan


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 429
Birthday : 1993-05-01
Age : 31
Location : Велес
Registration date : 2010-01-13

RTL Televizija (Хрватска) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) - Page 2 I_icon_minitimeВто Ное 09, 2010 9:37 pm

Очигледно е колку Турските серии направија БУМ на Балканот.По Бугарија,Македонија и Хрватска ја фати оваа грозница.По Шехерезад која ја победи домашната серија Најдобри години и на РТЛ и донесе голема гледаност и Нова тв се реши да пушти Турска серија која доживеа неуспех.Третата Турска серија Езел ја пушти РТЛ по 1001 ноќ од Пон-Чет па така терминот од 20.00-22.30 е резервиран за овие серии плус репризи во текот на денот.Наскоро доаѓа Ѓумуш повторно на Нова тв.Но сепак на Хрватските телевизии сеуште свое место заземаат и квалитетни домашни емисии,Хит серии како Очајни домаќинки-најверојатно 7 сезона започнува наредната недела на РТЛ.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

RTL Televizija (Хрватска) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: RTL Televizija (Хрватска)   RTL Televizija (Хрватска) - Page 2 I_icon_minitimeВто Ное 09, 2010 9:41 pm

Кај хрватските телевизии освен тоа што има турски како што напиша, преку цел ден бар имаат латино серии.
Очајни домаќинки новата сезона? RTL Televizija (Хрватска) - Page 2 521588 Види ги ти нив колку брзо
Вратете се на почетокот Go down
 
RTL Televizija (Хрватска)
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Други Телевизии-
Отиди до: