Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeПредлози за новиот форум Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Предлози за новиот форум

Go down 
+11
MK fan
Missy
Rebellious angel
Michael Myers
Burrows
Simona*
Maxime
Beauty
Bobi
LucasScott
Chris
15 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСаб Jул 17, 2010 12:11 pm

Веќе почнав да работам на случајов, ако сакаме во септември веќе да се пушти во употреба, уште сега ќе треба да ја започнам процедурата, затоа што откако се информирав малку повеќе дознав дека за да се добие лиценцата е потребно да помине некое време за да се одобри, која by the way чини 100 евра, уште не ми се верува си ги кренале акциите овие од V Bulletin.

Значи најпрво треба да одлучиме што ќе правиме со името, ќе остане исто или нешто ќе се промени? Исто така имам и една дилема во врска со хостингот. Ако сакаме да биде самостоен ќе треба да отворам нова сметка за хостинг, а ако го поврзам со сајтот тогаш до името ќе треба да стои прво наставката tvpaket па дури после .com.mk со што ќе добиеме голема адреса, што и не e баш препорачливо според мене. Предлози за новиот форум 299627

Значи деновиве мора да се одлучи за името затоа што откако ќе ја креирам сметката после нема да има можност за промена. ТВ Форум мене малку ми е обично, www.tvforum.com.mk Предлози за новиот форум 409660 тоа forum не ви дава впечаток како да се работи за некој бесплатен хостинг? Мене ми дава!


Ајде предлози, Предлози за новиот форум 696398 во секој случај треба да биде поврзано со ТВ, вклучете се сите во ова, не чекајте се на готово! Предлози за новиот форум 353532 Предлози за новиот форум 736967
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСаб Jул 17, 2010 1:12 pm

Мојот стар предлог пак ќе го дадам pukanka.com.mk, или ekran.com.mk, tvister.com.mk.

Сега, за селењето, ме интересира дали форумот ќе биде пуштен веднаш одкако ќе го отвориш или како идат тие работи?
За темеите, сметам дека е најфер секој оној кој тука ја отворил темата истата да си ја префрли и на другиот форум, а не некој да си направи копи пејст, а некој трет се мучел за истата.

Ајдее, ова некао ми звучи примамливо и возбудливо. Едвај чекам Предлози за новиот форум 904400
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСаб Jул 17, 2010 1:25 pm

Значи јас ќе го отворам може и утре, но поради тоа што ќе работам на него нема да биде пуштен за посетители, мислам дека е најдобро да се отвори форумот дури откако ја добијам лиценцата, затоа што ако почнеме со префрлување на теми и уредување, може и да го избришат затоа што не е лиценциран, има луѓе што само сурфаат по нет за да најдат што да пријават и да наштетат, тоа им е сатисфакција.


Што се однесува до предлозите, споменатите се ок, но се соодветни за веб страна. Ова сепак треба да биде поврзано со името на сајтот, може и ќе остане ТВ Форум... Предлози за новиот форум 650339


За темите се согласувам, кој ја отворил, тој нека си ја префрли. Од друга страна можеби и не е фер затоа што тие што отвориле многу теми ќе имаат и најмногу работа, но не е во ред друг да се потпише на неа.


Уште попримамливо и возбудливо ќе ти биде кога ќе влеземе внатре, тие форуми имаат бескрајни можности. Овој во споредба со нив е нула.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСаб Jул 17, 2010 1:27 pm

Тогаш, да најубаво е да остане тв форум.
Тоа со можностите кај темите ми дава некаков елан за работа. Ајде ти среди се и да се селиме.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСаб Jул 17, 2010 2:12 pm

LucasScott напиша:
Мојот стар предлог пак ќе го дадам pukanka.com.mk, или ekran.com.mk, tvister.com.mk.

Сега, за селењето, ме интересира дали форумот ќе биде пуштен веднаш одкако ќе го отвориш или како идат тие работи?
За темеите, сметам дека е најфер секој оној кој тука ја отворил темата истата да си ја префрли и на другиот форум, а не некој да си направи копи пејст, а некој трет се мучел за истата.

Ајдее, ова некао ми звучи примамливо и возбудливо. Едвај чекам Предлози за новиот форум 904400

Се сложувам Јовица, но ќе направиме еден концепт како да изгледа почетното инфо за серијата/новелата, и сите да одиме по тој тек, на пример ти префрли си ги темите што си ги правел овде, но да бидат исто напишани, исто дизајнирани како другите. Додуша тоа може после и во едит да го средиме, но ќе се договориме какви ситници ќе ставиме.

А за предлог не знам, немам идеи за такво нешто Предлози за новиот форум 650339
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСаб Jул 17, 2010 2:32 pm

Ништо од тоа, нека си остане ТВ Форум како што беше и досега, јас деновиве ќе стапам во контакт со луѓето кој што ми се потребни за сево ова, па после одморов почнувам и со работа.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСаб Jул 17, 2010 4:10 pm

Најдобро име tvforum Предлози за новиот форум 183692 Дефинитивно
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Jул 21, 2010 12:25 am

Едвај чекам нов форум!!! Јеиииииии! Инаку Крис се префрламе на друго место бидејќи тој сервер да речам, не се разбирам, нуди подобри можности така? Инаку што се однесува до името, барај низ нет ќе најдеш мнгоу интересни предлози. Но како што си тргнал (веќе градиш свој бренд да речам), ќе биде супер ако имаше препознатливо име. Односно ако се преселуваш на „големо“ ќе дознаат многу повеќе за ова и после ако се преселуваш пак, ќе биде лошо за името! Што значи најубаво да избереме еднаш за секогаш. ТВ Форум е најнормално, треба нешто пооригинално, но како и да е... Мислам дека нема огромна разлика...
Вратете се на почетокот Go down
Simona*
Нов Член
Нов Член
Simona*


Број на мислења : 34
Registration date : 2009-03-24

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeЧет Jул 29, 2010 2:34 am

A зошто доколку веќе се решавате на таков голем чекор не биде едно исто име и за сајтот и за форумот? Се надевам дека не планирате сајтот да го запоставите?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 12:16 pm

Новиот форум веќе се подигна! Предлози за новиот форум 996773 Предлози за новиот форум 996773 Предлози за новиот форум 996773

Пресреќен сум затоа што имав слушано дека оваа инсталација навистина оди тешко, но со малку повеќе труд успеав и ја извршив.

Ова што ќе го видите сега е default, што значи дека на изгледот и функциите на форумот допрва ќе работам. Поставен е на пробен хостинг, адресата нема да изгледа вака како што изгледа сега.

Повелете влезете за да се уверите дека тргна работата.

http://vbulletin.tvpaket.com.mk/index.php


Не препорачувам да почнеме со префрлање на темите се додека не ја добијам лиценцата, затоа што вака во секој момент можат да го избришат.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 2:11 pm

Супер. И мислам дека темите ќе ги префрлуваме само ние кои ќе знаеме каков дизајн ќе даваме, да нема некои растрчкани па да едитираме цело време.

Иначе ми се допаѓа. Ова е нешто слично ко Кајгана/Форум.hr Предлози за новиот форум 871427
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 2:15 pm

Форум.hr?

Не е слично како Кајгана, Бадијала итн... туку исто е, истиот софтвер е користен само што треба да го дотераме на наш начин.


Последната промена е направена од Chris на Сре Aвг 11, 2010 2:17 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 2:16 pm

Chris напиша:
Форум.hr?

Не е слично како Кајгана, Бадијала итн... туку исто е, истиот софтвер е користен само што треба да го дотераме на наш начин.

forum.hr најпознатиот хрватски форум, нешто ко кај нас Кајгана.

А овде не ќе може да се праве горе големо лого така? И да, нешто што се нервирам на овие форуми е што не можам ниту аватар да ставам од било каква големина па да ми го смали, и не дават слика како потпис Предлози за новиот форум 569862 Предлози за новиот форум 569862 Предлози за новиот форум 569862
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 2:18 pm

Зошто да не може голем банер? Може, тоа се треба да се подеси, на тие форуми не си можел да ставиш слика во потпис затоа што администраторите така одлучиле, јас нема да го направам тоа...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 2:22 pm

Chris напиша:
Зошто да не може голем банер? Може, тоа се треба да се подеси, на тие форуми не си можел да ставиш слика во потпис затоа што администраторите така одлучиле, јас нема да го направам тоа...

Одма е веќе подруго Предлози за новиот форум 996773 Предлози за новиот форум 996773
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 2:44 pm

Темава е актуелна, па тука ќе напишам:

Среќен втор роденден на форумот! Предлози за новиот форум 548993
Вратете се на почетокот Go down
Michael Myers
Успешен Член
Успешен Член
Michael Myers


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 681
Birthday : 1993-08-19
Age : 30
Location : Skopje
Registration date : 2009-10-11

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 5:15 pm

Среќен втор роденден ТВ Форум ! Предлози за новиот форум 433111 Предлози за новиот форум 272416 Предлози за новиот форум 272416
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 5:21 pm

За многу години нека е! Предлози за новиот форум 462314
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 5:23 pm

Среќен роденден на форумот! Предлози за новиот форум 272416
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 6:04 pm

Среќен роденден на форумот
Вратете се на почетокот Go down
MK fan
Член
Член
MK fan


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 429
Birthday : 1993-05-01
Age : 31
Location : Велес
Registration date : 2010-01-13

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 6:31 pm

Среќен Роденден и уште долги години успешна работа Предлози за новиот форум 433111
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 6:58 pm

Да трае долго и што повеќе членови да собира! :)

Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 9:14 pm

Среќен роденден Предлози за новиот форум 326968 Предлози за новиот форум 326968Предлози за новиот форум 326968Предлози за новиот форум 326968Предлози за новиот форум 326968Предлози за новиот форум 326968Предлози за новиот форум 326968Предлози за новиот форум 326968
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 9:35 pm

Happy Birthday Предлози за новиот форум 190950 Предлози за новиот форум 190950
Вратете се на почетокот Go down
Bojan
Успешен Член
Успешен Член
Bojan


Male Zodiac : Cancer Број на мислења : 557
Birthday : 1995-07-01
Age : 28
Registration date : 2009-08-28

Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 9:40 pm

Среќен роденден Предлози за новиот форум 272416
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Предлози за новиот форум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Предлози за новиот форум
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Околу форумот-
Отиди до: