Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeПредлози за новиот форум - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Предлози за новиот форум

Go down 
+11
MK fan
Missy
Rebellious angel
Michael Myers
Burrows
Simona*
Maxime
Beauty
Bobi
LucasScott
Chris
15 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Предлози за новиот форум - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 12, 2010 3:07 am

Srekjen Rodenden na forumot Предлози за новиот форум - Page 2 272416
Вратете се на почетокот Go down
Wildcat
Член
Член
Wildcat


Male Zodiac : Gemini Број на мислења : 365
Birthday : 1992-06-18
Age : 31
Registration date : 2009-08-14

Предлози за новиот форум - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 12, 2010 4:28 am

Sreken rodenden na forumot Предлози за новиот форум - Page 2 272416 Предлози за новиот форум - Page 2 272416 Предлози за новиот форум - Page 2 272416
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Предлози за новиот форум - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 12, 2010 6:14 am

Ова е само пример, и почеток, секоја серија т.е воведни информации ќе има слика за секоја серија направена, но само треба да научам како да го вметнам оригиналниот фонт на логото, секоја слика ќе има црна рамка, малце поинаква боја и во димензии 390x300.

Еве пример за El Clon: фонтот не го гледајте, ќе се смене, и ова е само пример.

Ако мислите дека димензијата е преголема, ќе ја смалам.

Предлози за новиот форум - Page 2 Pareja14127470105742484
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Предлози за новиот форум - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 12, 2010 8:48 am

Искрено не ми се допаѓа ни црната рамка ни резолуцијата на сликата. Чинам дека оние 150х450 се најдобри за нова тема.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Предлози за новиот форум - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 12, 2010 11:21 am

Тоа ќе направиме откако ќе го изработам изгледот на форумот, мислам дека треба да одговара и на него за да добиеме подобар визуелен поглед.

Ќе биде композиција во PSD формат, каде секој дел од сликата ќе биде сместен во посебен layer. Рамка на сликата, лого од форумот и слично...

Па така секој кога ќе отвара тема ќе го има тоа крај себе, и само ќе ја вметнете потребната фотографија и лого под веќе постоечките слоеви.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Предлози за новиот форум - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 12, 2010 2:41 pm

Chris напиша:
Тоа ќе направиме откако ќе го изработам изгледот на форумот, мислам дека треба да одговара и на него за да добиеме подобар визуелен поглед.

Ќе биде композиција во PSD формат, каде секој дел од сликата ќе биде сместен во посебен layer. Рамка на сликата, лого од форумот и слично...

Па така секој кога ќе отвара тема ќе го има тоа крај себе, и само ќе ја вметнете потребната фотографија и лого под веќе постоечките слоеви.

Аха, уште подобра идеја, баш ме интересира како ќе изгледа бидејќи сега и немам некоја визија како ќе изгледа тоа. Ајде ќе видиме, ова го направив онака само.

А иначе Јовица на ACD See не знам зошто не ми дава 150x450, кога ќе го кликнам за првата димензија, за втората кога ја пишувам првата автоматски пак се менува Предлози за новиот форум - Page 2 299627
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Предлози за новиот форум - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 12, 2010 3:09 pm

Ама нема да работиме со ACD See. Композицијата ќе биде изработена во Photoshop (PSD формат), ако не знаете ќе ви објаснам во неколку чекори, воопшто не е комплицирано.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





Предлози за новиот форум - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Предлози за новиот форум   Предлози за новиот форум - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Предлози за новиот форум
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Околу форумот-
Отиди до: