Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeПоследен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Последен гледан филм со кратка рецензија

Go down 
+34
Maxime
G.Sparks
LUNA
Barney17
casi angeles-the best
Michael Myers
pobeda
The Cold One
Cak
Blair Waldroft
StefaN
Ana-Marija
Pitt
Missy
ankii
STAR
coco-tdp-mdf
iva_macedonia
LucasScott
dijan4e
Executor
s1mone
*JaNa*
angeli
Losteech
Chris
Burrows
dijanape
Игор
Posh Girl
solange
Rebellious angel
Beauty
Bobi
38 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeВто Окт 19, 2010 1:44 am

Го гледаше? Сакам и јас. Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 319488
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeВто Окт 19, 2010 1:53 am

Chris напиша:
Го гледаше? Сакам и јас. Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 319488
Да, да. :)
П.С. Само предупреди дека има спојлери ако го ставаш. ;)

Инаку според мене ова е најслабиот филм на Милчо досега... :(
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeВто Окт 19, 2010 2:06 am

Зошто таков впечаток, Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 165556 јас очекувам многу од ова, се надевам нема да се разочарам.

А за постов нема потреба да ставам спојлери, ти веќе ги имаш ставено.


Последната промена е направена од Chris на Вто Окт 19, 2010 2:07 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeВто Окт 19, 2010 2:06 am

Еден мој познаник бил во саботата и беше воодушевен. Ќе видиме во текот на наредниве недели, баш ме интересира. Патем, ќе си направам и Милчо маратон, таман ќе го изгледам за прв пат и 'Прашина' Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 722953
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeВто Окт 19, 2010 11:38 am

Двајца мои другари го гледале во неделата и ми рекоа дека филмот вреди да се погледне само зошто е македонски, ради љубопитност. Дека е преслабо направен и дека благоречено е бесмислен. Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 165556 Сепак, не судам додека не го изгледам, но сигурно не во кино, има други филмови за кои би платил карта, за ова не би. Да живее пиратерија. Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 996773
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeВто Окт 19, 2010 11:57 am

LucasScott напиша:
Двајца мои другари го гледале во неделата и ми рекоа дека филмот вреди да се погледне само зошто е македонски, ради љубопитност. Дека е преслабо направен и дека благоречено е бесмислен. Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 165556 Сепак, не судам додека не го изгледам, но сигурно не во кино, има други филмови за кои би платил карта, за ова не би. Да живее пиратерија. Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 996773

Ќе со дочекаш Јовица, Милчо дури јуни 2011 најави ДВД издание Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 462314

За мене овој филм вреди во кино, и ќе го гледам Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 433111 . И не би сакал да живее филмската пиратерија на нови филмови, сакам да се изградат кино комплекси со најнови светски премиери, да не мора новите филмови да ги симнуваме, поубав филинг е во кино Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 433111
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeВто Окт 19, 2010 11:59 am

Bobi напиша:


Ќе со дочекаш Јовица, Милчо дури јуни 2011 најави ДВД издание Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 462314


A ми се брза некаде?

Ја уште одкако го видов трејлерот сфатив дека за ова не одам во кино. Па и на Нолан да е филм не би гледал нешто ако не ме влече.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeСре Окт 20, 2010 11:33 pm

од изгледаните 'Пред дождот' и 'Сенки', Прашина дефинитивно го означувам како најслаб, и се надевам дека 'Мајки' ќе ме изненаде позитивно, а знам дека ќе биде така, затоа што ова некако ми беше на некој начин поглупо, можеби ради тоа што македонски режисер прави филм со 80% американски глумци и англиски јазик, и доста малце македонски јазик, иако скоро половина од дејството е сместено на Македонската територија и приказната за Турското робство, и доаѓањето на двата браќа од Дивиот Запад, кој ќе се борат за освојување на една девојка, т.е за нејзин опстанок во дивиот свет помеѓу Турците.

Предобар крај морам да напоменам, предобра музика, и предобри локации. За режијата нема потреба да коментирам дека Милчо си е докажан веќе. Сепак не е лошо филмчето, не ни очекував повеќе, со право овој филм сум го заборавил дека постои. :)

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Dust2

Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeЧет Окт 21, 2010 12:06 am

Јас овие денови, пред да го гледам „Мајки“ (се надевам наскоро ќе одам :) ), си ги репризирав сите три филма на Манчевски и многу ми е мило што вака наеднаш се потсетив на сите три и од една друга гледна точка од онаа кога ги гледаш поединечно. Не ми се коментира поединечно за секој филм, но само морам да си поправам еден пристрасен став што го искажав после гледањето на „Сенки“ - дека тоа му е најдобар филм. Никако.
„Пред дождот“, како негов прв филм, му е најгенијален без дискусија! Поголема грешка досега не сум направил. :) „Прашина“ и „Сенки“ се може посилни од продукциски аспект, баш тоа и ме воодушеви кај „Сенки“ особено, ама како „Пред дождот“... Се надевам и „Мајки“ ќе ми се допадне, макар и не колку првиот.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeСаб Окт 23, 2010 9:51 am

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Requiem2

Requiem for a dream

Ништо добро не ти носи дрогата,и нема бегање од неа. Одлично направен реален филм.
Вратете се на почетокот Go down
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeСаб Окт 23, 2010 7:31 pm

17 AGAIN
Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 17-again-poster

Баш забавно филмче, многу ми се допадна. Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 871427
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeНед Окт 24, 2010 7:43 am

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Paranormal-activity-2-movie-poster

Paranormal Activity 2

После големото разочарување од првиот дел,сепак направив друшто на другарка ми (која беше изненадена од првиот) и отидов во кино да го глеам филмов. Дефинитивно,еден од подобрите хорори во 2010. Беше со повише ликови од првиот,беше посодржаен и многу поинтересен и возбудлив. Киното си го направи своето.Тие ефекти што таму ги доживуваш,не можат да се доволат дома. Врискањето на глупите канадски тинејџерки кои пред време се плашат,уште повозбудлива атмосфера прави.
Ме изненади позитивно,а ептен бев скептична Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 996773
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeНед Окт 31, 2010 7:42 am

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Saw-3D-movie-poster

Saw 3D - The Final Chapter

Ептен добар завршеток на сагата. Тие што ја следеле,мора да го гледаат и овој дел. Малку беше вештачки напраен али закон крај.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeПон Ное 01, 2010 10:57 pm

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Social_network_film_poster

Стигна и тој момент. Го изгледавме и 'Социјална мрежа' Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 586438 Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 586438 . Без размислување би рекол заедно со 'Shutter Island' и 'Inception' би ги рекол филмови кои успееја најмногу да ме воодушеват оваа година во секој поглед од филмот. Иако сите три се комплетно различни, од приказна па се‘ до глума и ликови, ниту еден не можам да одвојам како најдобар, сите ми се на иста рамнина и сите си имаат посебен шмек во различен поглед од филмот.

Од каде да почнам со овој филм?! Дијалозите го поминаа секое ниво, значи предобро одбрани, одлично изглумени од страна на Џеси Аисенберг, за кој мислам дека е еден од најдобрите талентирани млади глумци кои допрва ги чека уште поголема слава. Воедно и не можеле подобар глумец од овој да најдат за улогата на Марк. Типот е претставен како одличен хакер и интелектуалец, има многу знаења и зборува пребрзо (затоа и чекав превод, не ми се гледаше нешто кога нема да разберам што зборува Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 462314 ).

Рони Мара исто беше фантастична во улогата на Ерика, иако не ја имаше баш многу во филмот, почетните сцени одлично излегоа (едвај чекам да ја видам како Лисбет Саландер во Девојката со тетоважа на змеј Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 326968 ).

Музиката и предобро режираните сцени Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 586438 Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 586438

Ова ми една од подобрите режирани сцени и каде што музиката дефинитивно освојува
Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 586438



п.с академијата ќе згреши ако не го награди со Оскар номинација или евентуално награда Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 446349
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeПон Ное 01, 2010 11:26 pm

Devil

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Devil-2010

Изненадувачки добар филм. Ќе мора да го гледам повторно на добра снимка. Очекував дека ќе биде клише хорор, ама содржински и суштински е навистина богат, со оглед на тоа што има откритија кои едноставно ќе ве остават со подзината уста, без притоа да изгледаат meh...

И да, приказната е целосна, ако се занемари фактот што ѓаволот не е објаснет како појава (што според мене е позитивна работа, ако се фокусираа на објаснување на овој феномен, сигурен сум дека ќе останев разочаран - сите имаме различни размислувања за ЃАВОЛОТ, токму тоа и го потенцира самиот филм)...

8/10
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Wildcat
Член
Член
Wildcat


Male Zodiac : Gemini Број на мислења : 365
Birthday : 1992-06-18
Age : 31
Registration date : 2009-08-14

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeПон Ное 01, 2010 11:33 pm

StreetDance

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 78738644

Sega samo sto go gledav mnogu mi se dopadna moja otcenka za nego 9/10
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeСре Ное 03, 2010 2:16 am

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Ever_after

Ever after

Го гледав пред некој ден на Мтв. Класичната приказна за Пепелашка со повеќе пресврти во секолку случај интересно. Анџелика Хјустон - одлична во улогата на лошата маќеа


Последната промена е направена од Missy на Нед Ное 07, 2010 8:03 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeНед Ное 07, 2010 5:12 am

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Mothers_film

6/10

-коментар наскоро во неговата тема.
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeНед Ное 07, 2010 4:57 pm

The Social Network

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 The-Social-Network-poster-%C2%A9-2010-Sony-PIctures

Добар филм! Ме држеше љубопитен од почеток до крај. Единствена замерка е тоа што не знаеме колку од работите се точни, но во секој случај, препорака за сите. :)

Еве и целосна „критика“ на мојот блог. (Крис, стави го и на ТВ Пакет ако сакаш)

8/10 (да не беа сомнежите дека дел од работите се измислени ќе му дадев деветка!) :)
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
AnDzII
Член
Член
AnDzII


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 286
Birthday : 1996-04-27
Age : 28
Location : somewhere over the rainbow.....
Registration date : 2010-05-29

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeСре Ное 10, 2010 6:38 pm

Fool's Gold

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Fools_gold_poster

Веќе видено,но сепак интересно за да помине досада.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeСаб Ное 13, 2010 9:25 am

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Morning-glory-movie-poster

Morning Glory

Релаксирачка драма/комедија која ке ти задржи вниманието за време на филмот. Рејчел МекАдамс Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 722953
Беки е продукцентка на утринска програма која е скарана со рејтинзите. Во шоуто,ке го доведе Мајк,стар,искусен презентер,но најголем намќор кој никој не може да го поднесе. Во текот на работата,ке го промени и ке научи доста работи од него.
Саундтракот беше одличен Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 722953
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeСаб Ное 13, 2010 2:29 pm

Ептен го очекувам тој филм, а види, нема многу добра реклама, нема многу јака промоција, скоро и да не се знаеше многу за филмот, ама сепак внатре во него се крие доста добра романтична комедија, почувствував уште по трејлерот!

Едвај чекам Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 638979
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeСаб Ное 13, 2010 10:09 pm

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Exam

Одлично смислен филм. Предобар напнат трилер кој не ти дава да трепниш додека не дојде крајто и додека не го дознаеш победникот. Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 586438 . Едноставна приказна, 80 минути, 8 прашања само 1 одговор. Поради тоа, сите осум кандидати, мораат да го положат испитот за да влезат во моќната компанија за која и тие не знаат многу информации. Но... листовите се празни.. нивните прашања ги нема, а сепак мора да го најдат одговорот. 8 кандидати, и 1 надгледувач во една просторија. Нивната имагинација е патот за откривање на одговорот... една грешка, еден излегува од трката...

уште еднаш докажано дека филмовите за кои прв пат сум слушнал, а излегле веќе... ме оставаат шокиран Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 586438 Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 462314


Последната промена е направена од Bobi на Пет Ное 19, 2010 9:44 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeПет Ное 19, 2010 9:43 pm

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Les_Miserables

Многу добра филмска екранизација, иако книгата во некои делови ми беше досадна, сепак филмот ради тоа што ги има најважните делови мислам дека е предобро склопен и предобро одглумен/режиран.

Лиам Нисон одлично се снајде во улогата на Жан Валжан, Ума Турман како Фантина, мислев дека ќе го дадат и нејзиното момче кое ја измами, ама тој дел беше прескокнат.

Како и да е, одлично филмче Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 722953
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitimeПет Ное 19, 2010 10:58 pm

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Harry_potter_and_the_deathly_hallows_movie_poster

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1! Прво среќа што слушнав од ТВ Пакет дека ќе се емитува филмот во Рамстор и тоа паралелно со светот и веднаш отидов. Филмот беше добар, забавен, возбудлив. Не може да очекувате после 10 години ХП филмови дека некој ќе отиде во неповрат. НО, во главно овој дел се разликува од сите делови - тонот на филмот е многу повесел, покрај некои делови кои беа помрачни но сепак... Имаше доста добри реплики и во главно се покажа како достоен да опстои како посебен дел, а не како обид за повеќе пари ко што сите очекувавме. Глумата на триото е извонредна, не е чудо по некоја британска награда да земат. Се беше добро склопено и добро изглумено, ефектите беа одлични (со незабележливи недостатоци). Исто така глумата на некои да речам ветерани (за разлика од тирото) како Хелена Бонам Картер беше на одлично ниво. Само да ја гледаш како се смее е доволно.

Заклучок: филмот изобилува со мрачните сцени по кои серијалот е препознатлив, но во главно има посветол тон од останатите делови. Може да опстои како посебен дел (бидејќи нели овој и следниот се базирани на само една книга) што всушност е и одлично бидејќи овој дел совршено го подготвува гледачот пред грандиозното финале (барем се надеваме дека ќе биде грандиозно)!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 39 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Последен гледан филм со кратка рецензија
Вратете се на почетокот 
Страна 39 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Филм :: Дебата за филмовите-
Отиди до: