Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeПоследен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Последен гледан филм со кратка рецензија

Go down 
+34
Maxime
G.Sparks
LUNA
Barney17
casi angeles-the best
Michael Myers
pobeda
The Cold One
Cak
Blair Waldroft
StefaN
Ana-Marija
Pitt
Missy
ankii
STAR
coco-tdp-mdf
iva_macedonia
LucasScott
dijan4e
Executor
s1mone
*JaNa*
angeli
Losteech
Chris
Burrows
dijanape
Игор
Posh Girl
solange
Rebellious angel
Beauty
Bobi
38 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
АвторПорака
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 I_icon_minitimeПет Ное 19, 2010 11:19 pm

Баш ми е драго што критиката за ХП е позитивна. Јас не успеав да купам карта бидејки викендот е распордаден, од понеделник обавезно ќе го гледам.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 I_icon_minitimeСаб Ное 20, 2010 9:14 pm

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 Kids_are_all_right_poster

Одлична драма. Тотално воодушевен од еден тотално непознат филм. Филмот иначе имал премиера на фестивалот за нискобуџетни филмови Sundance, и веднаш добил доста позитивни критики. Приказната е фантастична и досега според мене невидена. Две лезбејки живеат заедно со нивните деца Лејсер и Џони, кои се зачнати од ист донатор, иако се 3 години разлика во годините. Случајно тие одлучуваат да го побарат донаторот и да се запознаат со него. Пол е донаторот кој води лежерен живот, и случајно влегува во животот на неговите деца и нивните мајки-лезбејки. Предобри дијалози, одлична атмосфера, и феноменална глума.

An Oscar-contender. Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 586438
Вратете се на почетокот Go down
Wildcat
Член
Член
Wildcat


Male Zodiac : Gemini Број на мислења : 365
Birthday : 1992-06-18
Age : 31
Registration date : 2009-08-14

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 I_icon_minitimeВто Ное 23, 2010 4:23 am

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 Thekaratekid2010profile

The Karate Kid sega go gledav i mnogu mi se dopadna koj ne go e gledal filmot moze da go gleda od mene ima 8/10
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 I_icon_minitimeВто Ное 23, 2010 4:20 pm

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 220px-Going_the_distance_2010_poster

Одлична романтична комедија! Реално не очекував многу од овој филм, Дру Баримур и не ми е баш една од омилените актерки, а и главниот не ми беше баш многу познат, така да кога беше во прашање актерската екипа тотално очекував утка, освен секако Лејтон Маерс на почетокот со својата кратка улога и Кристина Еплгејт Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 722953 .. но... се испостави дека сепак филмот содржи се‘ што и треба на една романтична комедија, и немаше баш клишеа, интересен хумор, и одличен крај... убава замисла за тоа како може да издржи една врска на далечина...Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 638979

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 220px-Shrek_forever_after_ver8 Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 425582

Уште едно изненадување. Трети дел ми беше навистина слаб, не ја знам вистинската причина, али многу досаден ми беше. Сепак, сценаристите се потрудиле да приредат предобро финале на Шрек филмовите. Одлична приказна, предобри пресврти и на крајот добро финале кога Шрек повторно се врати во 'реалноста'... Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 433111 . Браво! Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 157350
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 I_icon_minitimeНед Ное 28, 2010 3:18 pm

Despicable Me
8/10

Одлична анимација. Може да се рече дека засега најдобрата за 2010. Како што лани на прв поглед ме воодушеви Пиксаровиот 'Up', ова годинава е 'Despicable Me'. Неверојатна музика, одлични анимации кои исто ме потсетуваа на претходно споменатиот Up. Приказната е неверојатна, за злосторникот Гру, чија цел е да ја украде месечината. Феноменално вклопен гласот на Стив Карел. Уште еднаш, одлично во секој можен поглед.

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 Despicable_Me_Poster

Emma
6/10

Доста клише филм. Според мене најслабата екранизација од романите на Џејн Остин, можеби и затоа што оваа приказна ми е најслаба и најбледа од сите нејзини досега. Пример нема некоја цврста и силна тематика и емоции како што имаше во Pride and Prejudice или нејзиниот биографски филм Becoming Jane. Гвинет Палтроу мислам дека добро ја совлада улогата на градскиот 'местач' на двојки. Имаше интересни цитати и делови, но уште не може да ме оттргне од помислата дека беше големо разочарување за мене. П.С ми останаа да ги изгледам уште Sense and Sensibility и Mansfield Park.

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 Emma1996

Knight and Day
2/10

доста лошо ... вистински trash... ни вистинска комедија, ни вистинска акција. Неутврдено нешто и недобро однапред испланирано. Штетата што парот Диаз/Круз се сооединија повторно во едно вакво издание...

Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 Knight_and_day_09
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Последен гледан филм со кратка рецензија   Последен гледан филм со кратка рецензија - Page 40 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Последен гледан филм со кратка рецензија
Вратете се на почетокот 
Страна 40 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Филм :: Дебата за филмовите-
Отиди до: